Хореографічний жанр

Хореографічний жанрХореографія – найпопулярніший жанр мистецтва  в Україні, і це відображається на рівні її затребувансті в нашій області. А популярність танцю набрала обертів завдяки багатьом теле-проектам. Якщо раніше танцювали в основному діти, то тепер  і їх батьки об’єднуються в танцювальні колективи, от наприклад, аматорський хореографічний коллектив «Бориспільські молодички», які завдяки високому рівню виконання танцювальних композицій, постійній праці та участі в багатьох районних та обласних заходах вже отримали звання «народний».

На  території Київської області знаходиться на належному  рівні. Одним з показників позитивного розвитку є проведення хореографічних конкурсів сучасного та народного танцю, які гідно продемонстрували  виконавську майстерність в жанрі  хореографії.

За висновками другого регіонального туру фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського з 17-ти номерів, представлених до уваги журі, 10 пройшли у третій тур. Це досить високі показники, якщо брати до уваги той факт, що в інших областях до третього туру потрапили по 2-3 колективи.

У фестивалі сучасної хореографії «Дзиґа», заснованим Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, приймали участь 25 колективів Київщини. Це досить непоганий старт. Але над рівнем  майстерності де-яких колективів(студій), які танцюють  в сучасних  направленнях: сучасний народний танець (джаз, джаз-модерн, модерн, контемпорарі), street-dance, сучасний спортивний танець (hip-hop, techno-club dance, disco break, dance та інші напрямки сучасної та вуличної танцювальної  культури, варто безперервно продовжувати роботу, бо в зв’язку з набуттям популярності цих стилів, хотілося б більше уваги керівників звернути на створення образу танцю, якому слугує його лексика. Варто насичувати танець думкою, настроєм, тобто надавати йому виразності.

Хореографія київська область хореографія

Із загальної кількості хореографічних колективів визначаються декілька видів хореографічних напрямків по районах та містах області:

  • Колективи (народного, сучасного, бального) танцю - 238
  • Театр народного танцю - 2
  • Хореографічні студії - 42
  • Циркові студії – 9

Взагалі    заклади культури Київської області налічують  близько 291 хореографічний колектив, 25 таких колективів мають звання «Народний», 46 – «Зразковий».

Хореографія хореографічне мистецтво

Найпотужнішими районами в плані хореографічного мистецтва  є міста:  Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Обухів, Фастів  та  Васильківський, Києво-Святошинський, Переяслав-Хмельницький райони.

Важливо зазначити,   що в області є  потужні аматорські  колективи, які  змогли б поконкурувати навіть  з  професійними.  А це:

  • зразковий  аматорський ансамбль народного танцю «Рось» м. Біла Церква, керівники Ігор та  Ірина Максимови;
  • зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Калиновий віночок», м. Фастів, керівник - Наталія Смовж;
  • Зразковий дитячий ансамбль танцю «Фаворит», м.Обухів, керівник – Юрій Стрембіцький;
  • Зразковий дитячий аматорський хореографічний ансамбль «Любисток», с.Дмитрівка Києво-Святошинського району, керівник - Наталія Делієргієва.

хореографічні колективи київської області хореографія Київської області

Вся робота, що триває в напрямку розвитку хореографічного жанру, є наглядним посібником для усіх колективів, збагачуючи одне  одного безцінним досвідом, та надихаючи на подальші нові композиції, нові підходи до своєї справи.

Віра Синєок

Заслужена артистка України, хореограф,

провідний методист з хореографічного жанру Київського обласного
центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

<< Назад