Вокально-хоровий жанр

«А пісня — це душа.
З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша.
Чим глибша пісня, тим ясніш душа.» (І.Драч)

Вокально-хоровий жанр, конкурси
Юлія Якименко,
провідний методист з вокально-хорового жанру
Українська мова є дуже мелодійною, вона чарівно вплітається в пісні. В одних розповідається про красу нашого краю. В інших нащадкам передалася слава наших прадідів-козаків.

Наш народ зберігає традиції та моральні цінності у своїх великих родинах. Вони гарно передані у піснях. В наших піснях мрії та надії, сподівання. Багато чудових віршів, які покладені на музику, стали улюбленими піснями. Їх виконують на концертних майданчиках, весіллях, забавах або вона просто звучить для душі.

Пісня завжди супроводжувала, супроводжує та буде супроводжувати кожного з нас у житті.

Вокально-хоровий жанр сучастностіВ Київській області люблять співати, понад усе. Вокальне мистецтво, в тому числі і хорове, є найдоступнішим способом творчого самовираження людей. Пісня – є першоосновою розвитку вокально – хорового жанру, адже саме цей жанр є найдоступнішим і наймасовішим видом творчості на Київщині.

В закладах культури області працює 667 вокально-хорових колективів.

З них:

  • 394 - вокальні ансамблі (гурти);
  • 88 - хорові колективи;
  • 6 - ансамблі пісні і танцю;
  • 21 - вокальні студії;
  • 137 - гуртків (народного, академічного та естрадного співу);
  • 21 - родинні ансамблі.
  • 142 колективи носить почесне звання „народний”, 11 – "зразковий”.

Вокально-хоровий жанр в Україні

В цьому році ми намагалися повернути звітні концерти міських, районних та сільських закладів культури області, присвячені до обласних та державних свят з метою проявити ситуацію в розвитку усіх видів і жанрів аматорського мистецтва , вокально-хорового, зокрема. Та визначити для себе шляхи підвищення художнього та виконавського рівня колективів, обрати для себе орієнтири для проведення методичної та практичної роботи , налагодити зв’язки з керівниками колективів для подальшої тісної та плідної співпраці.

Хочеться помітити , що завдяки таким заходам ми відкриваємо для себе масу талановитої молоді, якою поповнюються аматорські вокальні колективи.

Репертуар змінюється, можна почути багато нового матеріалу, як і українську народну пісню, так і твори сучасних популярних та місцевих авторів.

Вокальні конкурси України Український Вокально-хоровий жанр

В різних куточках київського краю проводяться найрізноманітніші фестивалі, конкурси та свята, які вже стали традиційними. А саме :

  • Фестиваль народної творчості « Скарби Київщини»
  • Фестиваль- конкурс патріотичної пісні «Шамраївські зорі» (с. Шамраївка , Сквирського району)
  • Обласний огляд-конкурс хорових колективів імені К. Стеценка;
  • Обласний фестиваль різдвяних обрядодійств «Нова радість»
  • Обласний фестиваль- конкурс авторської поезії та пісні «Малишкові стежки»

Вокально-хоровий жанр

Центр народної творчості започаткував на Київщині проведення фестивалю бандурного та кобзарського мистецтва «Бандура-душа» за участю солістів-бандуристів, ансамблів та капел бандуристів метою якого є подальший розвиток і пропаганда бандурного та кобзарного мистецтва в області, вдосконалення виконавської майстерності виконання музичних творів, виявлення нових талановитих виконавців на бандурі та кобзі.

Одним із найважливіших напрямків роботи вокально – хоровихколективів є їхня концертна діяльність, яку в більшості аматорські колективи проводять за місцем діяльності, а окремі колективи беруть участь у концертах, фестивалях і конкурсах, що проводяться в різних областях України та за її межами.

Центр народної творчості в Україні Центр народної творчості

Сучасна епоха повернула одному з найспівучіших народів світу його справжню історію та древню культуру. І ми знову повертаємося до своїх безцінних скарбів, дарованих нашими предками. Потреба збереження чистоти прадавніх шарів українського вокально-хорового співу та пошуки нових форм і стилів вокально-хорового виконавства вписуються нині в загальнолюдські завдання, пов’язані з екологією культури, зокрема екологією людської душі.


  Юлія Якименко,
провідний методист центру
народної творчості та культурно-освітньої роботи

<< Назад