«Діяльність клубних закладів у воєнний час». 

Семінар відбувся в теплій та дружній атмосфері, адже Київщина пережила чимало страждань від російського вторгнення. І, сьогодні, ще недостатньо якісний зв’язок та доступ до Інтернету в територіальних громадах, які знаходились під окупацією, де велика кількість закладів культури пошкоджені, зруйновані під час війни, працівники культури, попри усі труднощі, з великим задоволенням, сподіванням поспілкуватись з колегами, долучилися до Обласного семінару і вийшли на зв’язок майже 80 учасників Київської області.

Розпочала Обласну онлайн  конференцію директор КЗ КОР «КОЦНТКОР»  Олена Завальська, яка привітала усіх і наголосила: віра в перемогу надихає всіх нас. Працівники культури мають волю, сили, професіоналізм для відновлення творчого потенціалу культури, розробки та втілення нових творчих проектів. Робота кожного - надзвичайно важлива. Робота клубних закладів – це ліки проти душевних ран. А їх Київщина отримала дуже багато. Тому завдання всіх нас – полегшити страждання людей. Подарувати людям хоч трішки позитивних емоцій. Вірити в Перемогу та допомагати відродити Україну.

Начальник управління культури КОВА Дмитро Гончаренко звернувся до працівників культури зі словами щирої вдячності за мужність, стійкість, єдність та підтримку і в такий складний для держави час, в різних умовах, вони зберігають культуру нашого краю, те що передавалося з покоління в покоління. Також, наголосив, заходи в закладах культури повинні обов’язково відбуватися з урахуванням вимог воєнного стану, саме тому, що перш за все ми повинні зберегти найцінніше – наших людей.

Головний спеціаліст директорату соціокультурного розвитку Міністерства культури та інформаційної політики Світлана Ахова зосередила увагу на основних нормативно-правових актах, які регламентують діяльність клубних закладів, зокрема – нове Положення про клубний заклад. Це один із важливих документів, що визначає організаційно-правові засади, структуру та фінансово-господарську діяльність клубного закладу в сучасних умовах. Відповідні матеріали про стан клубних закладів, у тому числі палаців та будинків культури, клубів, об’єктів нематеріальної культурної спадщини, які пошкоджені, зруйновані вже майже всі зібрані. Зазначила, що Міністерство спрямовує всі зусилля для того щоб не допустити незворотних втрат в культурній сфері.

Заступник начальника відділу регіональної культурної політики управління культури Київської обласної - Наталія Остапенко дуже детально згідно з законодавством України проінформувала про проведення заходів в Київській області, про планування та звітування відділів (секторів) культури в період воєнного стану. А також, протягом конференції в чаті відповідала на усі запитання.

Голова Дмитрівської селищної громади Тарас Дідич поділився досвідом з відновлення інфраструктури селища, який дуже слідкує за кожним своїм напрямком роботи по відновленню та велику увагу приділяє і закладам культури. З задоволенням відповів на багато заданих йому питань від працівників культури.

Сергій Виговський завідувач сектору Бучанської міської ради детально проаналізував стан справ в Бучанському районі. У своєму виступі надавав роз’яснення щодо особливостей трудових відносин у воєнний час. Зосередив увагу на залучення міжнародних фондів до відновлення інфраструктури, у тому числі, закладів культури, укладання меморандумів, розробку цільових проектів тощо.

Розповідь начальника відділу культури, молоді та спорту – Наталії Вишенської про місто Бородянку вразила до сліз. Щодо Палацу культури  головного осередку культури Бородянської громади, на при великий жаль, вибуховою хвилею від авіабомбардування завдано суттєвих пошкоджень. Будівля не аварійна, проте капітальний ремонт вимагає великих коштів. І якщо терміново не розпочати роботи з відновлення – після зими її буде втрачено. Усі небайдужі, міжнародні благодійні культурні фонди, світова спільнота допомагають зі збором коштів. Клубні працівники активно допомагають розчищати приміщення від завалів. Втім не замовкає і творче життя. Пригадали і про головну подію, яка облетіла всю Україну і світ – незабутня шафка з півником (знаменитий феномен українського мистецтва — васильківська майоліка).

Зі смутком в душі, але з вірою і надією в перемогу, щасливе життя і подальші творчі успіхи розповідала начальник відділу культури, молоді та спорту – Катерина Павленко про своє місто Гостомель, якому присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України». Проінформувала про проект, який розробляється з історіями героїв, які першими зустріли ворога.

Завершила он лайн – конференцію Олена Завальська зі словами вдячності усім присутнім, що знайшли змогу вийти на зв’язок, попри усі труднощі, а також за активну роботу майстрів народного мистецтва, аматорських колективів Київської області в обласних виставках та культурно-мистецьких акціях в період воєнного часу в Україні, формат – дистанційно.