Театральний жанр

Театральна справа - одна з найскладніших та об’ємних, як в організаційному так  і в матеріальному затратному плані. Театр вимагає послідовної, систематичної і, головне, безперервної роботи цілої низки взаємопов’язаних ланок – репертуарної політики, кадрового забезпечення, постановочно-виконавські ланки, матеріально-технічного забезпечення, і на сам кінець, організації сталої, вихованої на певних естетичних і художніх принципах та знанні певних законів сприйняття групи людей,яких ми називаємо театральним глядачем.

Сьогодення театрального мистецтва  Київщини характеризується позитивними тенденціями відродження інтересу до драматичного мистецтва, розширенням різнобарв’я репертуарної політики, пошуку нових тем, як хвилюють молодь, розширенням палітри виражальних засобів.

Театральне аматорське мистецтво Київщини представляють яскраві театральні ансамблі:

  • зразковий театральний колектив «Ассолька» при Глевахівській дитячій школі мистецтв (керівник Дмитро Костильов);
  • зразковий театральний колектив «Імпровізація» дитячої  школи мистецтв  м. Славутич (керівник Тамара Дружкова);
  • народний аматорський колектив  «Театр мініатюр» Обухівського районного відділу культури (керівник Сергій Кисельов);

Більше тридцяти років, не перериваючи свого спілкування із глядачем працюють народні театральні колективи смт Дослідницьке ( керівник Людмила Мірошніченко), села  Глибоке Бориспільського району( керівник- Г. Голуб), смт Баришівка (керівник Алла Длугович) та інші.

Саме із народних театральних колективів Київщини виокремилися професійні колективи: Бориспільський  муніципальний театр під кервництвом Світлани Бевз та Український драматичний театр «Корифеї», керує яким Роман Корнієнко.

Аматорське театральне мистецтво може пишатися своїми вихованцями – Народними артистами України В. Дашенком, М.Крамаром, А. Горчинським, Заслуженим артистом України Я.Сиротенком, професором  КНУТКіТ імені  І.К. Карпенка – Карого, В. Лисюком.

Систематично, один раз на 2 роки, на Київщині проводяться театральні огляди, конкурси  і фестивалі. Це не тільки здобутків в галузі театрального аматорського мистецтва, а і виявлення проблем розвитку спільних для більшості театральних колективів області.

Важливим є і дослідження тенденцій і напрямків розвитку театрального мистецтва у столичній області, що відслідковуються через семінари, творчі лабораторії, майстер-класи, які проходять за ініціативою  нашого цетру.

Репертуарна афіша аматорських театрів формується за трьома основними напрямками: класична п’єса ( пріоритет театрами надається українській класиці), сучасна драматургія, драматургія, що відображає місцеву тематику.

Київщина має глибокі традиції і у розвитку та розповсюдженні мистецтва художнього читання. Кожного року проводиться обласний конкурс - огляд читців, присвячений дню народження Т.Г. Шевченка. Представники  Київської області багато років ставали переможцями Республіканських конкурсів читців, брали участь у Всеукраїнських  оглядах мистецьких  і культурних  досягнень, які проводяться у Національному палаці мистецтв «Україна». Та все ж найкраще знають, люблять і цінують театральних діячів Київщини у їх рідних селищах і містах, тут вони є повпредами українського сценічного мистецтва, і цей ланцюг  не переривається ніколи.

П. І. Ільченко
Заслужений діяч мистецтв України
Режисер–постановник
Національного Академічного драматичного театру ім. І.Я. Франка
Провідний–методист Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

<< Назад