ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ «СКАРБИ КИЇВЩИНИ»

Сергій Михайлович Денисенко - художник - кераміст, Заслужений майстер народної творчості України (2015), член НСМНМУ(1991), НСХУ (1994). Лауреат обласної мистецької премії ім.Петра Верни - 2015 р.

Народився в місті Васильков у родині знаменитого художника Михайла Івановича Денисенка. Змалку почав ліпити та малювати. В шестирічному віці по ілюстраціях діорами Рубо зробив з пластиліну об‘ємну композицію, чим викликав захоплення оточуючих. Вечорами любив малювати і переглядати разом з батьком репродукції художніх творів. Саме батько, найвідоміший скульптор-кераміст Михайло Денисенко, член Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Премії імені Катерини Білокур, головний художник Васильківського майолікового заводу 50-тих– початок 60-тих років, передав творчу естафету синові Сергію, а в свою чергу він передав своєму синові Юркові. Рід Денисенків-гончарів бере початок ще у 18 столітті! І саме, син Сергія Михайловича , Юрко в сьомому поколінні, придумав знамениту "Зозулицю", символ "Євро-2012"!

Після закінчення Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва, Сергій Денисенко повернувся до м. Васильків і почав свою діяльність в тому ж самому Васильківському заводі. Згадує майстер: "З цим заводом пов'язане все моє життя. Я бачив старі цехи, куди батько мене водив ще зовсім дитиною, потім їх реконструкцію. Застав плеяду чудових художників, які створили обличчя Васильківської майоліки. Прокіп Бідасюк, Валерій та Надія Протор'єви, Григорій Денисенко, Нелля Ісупова, Володимир Коваленко, Василь Бесєдін. Спочатку працював завлабораторією, потім - художником, а з 1990-го до 2004-го був головним художником, як раніше і мій батько". Майстер створює неймовірні декоративні тарелі, композиції, пласти. Також працює в галузі монументальної кераміки.. В кінці 80-х і початку 90-х разом з батьком і художником Ю. М. Лобановим оформив ряд будинків культури та інших архітектурних об’єктів. В 2006 році створює керамічні образи для церкви святих Бориса і Гліба в м. Києві. Учасник Всеукраїнських, обласних та регіональних виставок народного мистецтва, етнографічних свят та ярмарок: «Країна мрій», «Трипільське коло 2008», виставці-конкурсі художньої кераміки «КерамПІК у Опішному», виставці «Медвін». Кращі твори зберігаються в Держав. музеї укр. народ. декорат. мистецтва, Нац. музеї історії України, Нац. музеї-заповіднику укр. гончарства в смт. Опішня (Зіньків р-ну Полтав. обл.), краєзнавч. музеї м.Василькова (Київ. обл.) у приватних колекціях України та поза її межами.

Сергій Михайлович разом з сином у своїй майстерні продовжуть династію художників-керамістів у своїй майстерні у м.Васильків.. Київський обласний центр народної творчості готує відповідні матеріали, елемент нематеріальної культурної спадщини Київської області до подання до Національного переліку елементів НКС України.