18 жовтня 2023 року

🧉
Культурно-мистецький проєкт "Щедра скатертина Київщини" продовжується.

💛
Цього разу, Київський обласний центр народної творчості завітав до Сквирської територіальної громади, 12 жовтня 2023 року.

💙
Народний фольклорний ансамбль «Терниця» (керівник – Віктор Лисиця) на чолі з начальником відділу культури – Оксаною Клебанівською, зустрічав традиційно з хлібом і сіллю у своєму рідному прекрасному селі Чубинці Сквирської ТГ.





💖
Щиро дякуємо начальнику відділу культури Оксані Клебанівській, колективу Чубинецького будинку культури за організацію, а особливо усім учасникам народного фольклорного ансамблю «Терниця», господиням, які приготували такі смачні та корисні старовині страви!
Ведуча заходу - Олена Завальська.

📍
Усі старовинні страви, які готувалися в давнину на Київщині увійдуть до єдиного каталогу, який буде створений по закінченню проєкту.



3 жовтня 2023 року

🧉Культурно-мистецький проєкт "Щедра скатертина Київщини", започаткований Київським обласним центром народної творчості три роки тому, розпочався.

📍Мета проєкту: збереження та популяризація традицій, відродження старовинних рецептів Київської області.

📌
Організатори - Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.





🍁
Центр творчості розпочав культурно-мистецький проєкт з Баришівської територіальної громади. В проєкті активно взяли участь начальник відділу культури та туризму - Людмила Бабич та колектив відділу культури, народний аматорський фольклорний ансамбль "Світлиця", керівник Наталя Бальон, а також господині, які готували страви.




30 серпня 2023 року
 
На святковому майданчику «Співоче поле», яке розташоване у самісінькому серці Києва, відбувся фестиваль народного танцю «Українська родина» з нагоди Дня Незалежності України. Хореографічні колективи Київської області долучилися до фестивалю. Київський обласний центр народної творочості долучився до організації фестивалю, а головним організатором виступала Національна хореографічна спілка України.



 
24 серпня 2023 року

Обійму тебе міцно, щоб зоралась земля
Щоб дуби стрепенулися листям
Щоб пшениця в полях полягала в снопи
А калина схилилася низько.
Бо люблю тебе дуже
Вкраїно моя
Притулюсь до землі й поцілую
Я пишаюсь тобою, Україно моя
НЕЗАЛЕЖНІСТЬ з тобою святкую!

ЗІ СВЯТОМ ДОРОГІ УКРАЇНЦІ!


23 серпня 2023 року


Наш прапор - це небес блакить, і житній
лан де золота зернина.


З Днем Державного прапора України!


14 серпня 2023 року


Щирі вітання зі Святом Маковія!

З Першим Медовим Спасом!

Україні нашій процвітання та великої Перемоги! 

Нехай Свято подарує нашим серцям віру, нашому розуму — надію, а здоров'ю — силу! Божого благословення!

Дякуємо нашим захисникам! Дякуємо ЗСУ!

Слава Україні!

Героям Слава!

Робота Юрій Пацан Чабанівської ТГ.













09 серпня 2023 року


25 серпня 2023 року у Києві на сцені ландшафтного парку Співоче поле (м.Київ, вул.Лаврська, 33) відбудеться Всеукраїнський фестиваль українського мистецтва «УКРАЇНСЬКА РОДИНА» до Дня Незалежності України. Початок концерту о 16.00 годині.

Організатори фестивалю: Національна Хореографічна Спілка України

За підтримки: Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації, Місцевого творчого осередку в м.Києві Національної хореографічної спілки України, Київського обласного творчого осередку Національної хореографічної спілки України.

У фестивалі беруть участь хореографічні колективи з України.

Інф. надана: Національна Хореографічна спілка України



29 липня 2023 року

«ФолькКрай»

СВЯТО ФОЛЬКЛОРУ відбулось в переяславському Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» гучно і успішно відбувся Обласний фольклорний фестиваль «ФолькКрай». Ініціатором і організатором фестивалю виступив Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

 




28 липня 2023 року


День Державності України!

Ми не з'явилися нізвідки. Ми споконвіку живемо на своїй Богом даній землі.

Ми маємо тисячолітню історію і культуру! Наша Держава бере свій початок з князівської держави Святослава Хороброго, Володимира Великого, Ярослава Мудрого. Наше коріння глибоке і міцне. Ми проростаємо в майбутнє паростками нової української звитяги і перемоги.

З Днем Української Державності, українці!


27 липня 2023 року


МКІП оголошує прийом пропозицій для формування Комітету з присудження премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини Персональний склад повинен складатися з числа висококваліфікованих фахівців-практиків у сфері охорони нематеріальної культурної спадщини. Пропозиції щодо складу Комітету можуть вносити професійні творчі спілки та асоціації, заклади культури, заклади освіти і науки, культурно-мистецькі та громадські організації. Члени Комітету здійснюють свої повноваження на громадських засадах. Пропозиції просимо надсилати до 15 вересня.

Детальніше https://mkip.gov.ua/news/9507.html




26 липня 2023 року


Нові можливості від УКФ. 

Ми розпочинаємо конкурс «Короткострокові культурно-мистецькі проєкти» для підтримки митців та культурних діячів у деокупованих та прифронтових регіонах України.

Подати заявку можна буде відзавтра, 26 липня. Докладніше — за посиланням
 https://ucf.in.ua/news/26072023


26 липня 2023 року


Генетичний код нації


Унікальна народна майстриня, яка вишиває орнаментами 18 століття, живе на Київщині. І ви про неї точно маєте знати.

Ніна ФЕДІРКО - вишивальниця, заслужена майстриня народної творчості України, колишня вчителька, відмінниця народної освіти, почесна громадянка Броварщини, активна учасниця фольклорних співів, виступає у ансамблі "Джерело".

Ніні Іванівні - 86 років. Мешкає вона в селищі Велика Димерка.

Все своє життя присвятила українській вишивці. Вона створила тисячі полотен: ікон, рушників, скатертин, штор, серветок, пiдризників, картин на пісенні мотиви, краваток, подушок, сотні чоловiчих й жіночих сорочок та десятки килимів. Багато з них розійшлися Україною та світом.

Працювати голкою полюбила ще в три роки. А ось активно вишивати почала лише в 50, коли лікар сказав, що це допоможе побороти тяжку недугу.

Майстриня знає понад 180 технік вишивання. Серед них: солов’їні вічка, козлик, ретязь, соснівка, набирування, лиштва, рококо, гладь, обманка. А найдужче любить працювати з мережками.

"Майже всі мої рушники та сорочки оздоблені мережками. Їх робити важко, але вони того варті. Мережки теж бувають різними. Є прутики, є ляхівки, снопики, квадратики…”, – так розповідає сама вишивальниця.

Мережками прикрашений і «Рушник єдності», яким особливо пишається Ніна Федірко. Завдяки йому майстриня потрапила до “Книги рекордів України”. Довжина “рекордсмена” – 7 метрів 30 сантиметрів, а ширина 68 см. Виріб створювала рік. На ньому зображені автентичні візерунки кожного села Броварського краю.

Ніна Федірко оздоблює свої вишивки стародавніми узорами, які нині більше ніхто не використовує. Бере їх з альбому 1700 року випуску.

Мисткиня обожнює вишивати весільні рушники. У них вона вкладає особливий сенс та підбирає спеціальні орнаменти, щоб молодята завжди були щасливими. Цікаво, що її рушники замовляли та поціновують, навіть, малайзійці та китайці.

Чільне місце серед творінь посідає і рушник, присвячений Революції Гідності та Небесній Сотні. Поїхати в Київ особисто - не змогла, тож щотижня передавала гроші майданівцям. А ще для них вишила рушник.

Справжньою візитівкою Ніни Федірко стали 58 вишиваних сорочок з особистої колекції: як буденних, так і святкових. Над деякими з них майстриня працювала понад два роки.

Найбільшою мрією, пані Ніни, було відкрити власний Музей вишивки, аби розмістити понад півтисячі робіт. Кілька років тому мрія здійснилася. Коштів допомогли назбирати односельці і спільними зусиллями звели прибудову до її будинку. Щоправда, музей вийшов невеличкий, усього 6х4 м, і вмістити всі роботи майстрині таки не зміг.

У 2022 році, коли Велику Димерку окупували російські війська, Ніна Федірко змушена була евакуюватись. Вона довго вагалася, адже мала залишити рідну хату, вишиті сорочки, рушники, портрети, ікони - усе своє життя.

Як у дитинстві, у Другу світову, знову пережила бомбардування і усі жахіття війни. Перший час, від постійних обстрілів ховалася у підвалі, не було світла й газу, закінчувалася їжа. Залишками печива нагодувала собак, які рятувалися разом з людьми. А потім допоміг сусід — прихистив у себе.

"Два дні ми побули у нього, а рашисти запалили поле, там бур’ян. Ми вийшли, я думаю — зараз на мою хату піде вогонь. Ми стоїмо, я так переживаю, бачу рашисти йдуть. Наші були з червоними пов’язками і зброя на плечах. Сусід каже: у погреб ховайтесь, бо можуть застрелити. Ми в погреб заховались, а вони стоять дивляться, бо вони ж там запалили. І вже коли згоріло, то ми побачили, що ракета стоїть в нас одна і вирви великі. Страшне… У нас телефони не працюють. А в сусіда ще телефон робив. Йому родич дзвонить, каже: збирайте речі, що тільки можете взяти і тікайте. Розповідає, що в нього у Богданівці хату спалили, і він туди більше не повернеться. І нам каже, що в більшості ви вже сюди ніколи не вернетесь. Це було 21 березня. Я прийшла в свою хату, прощалася з нею. Я її все життя будувала, щоб жити. А що взяти із собою? Я взяла одні свої вишиванки і поїхала", — так ці про ці страшні події Ніна Федірко розповіла в одному з інтерв'ю Українському радіо.

1-го квітня українські військові звільнили Велику Димерку. Ніна Федірко повернулася додому і безмежно зраділа, що її хата, музей та усі багаторічні надбання вціліли. А її вишиванки стали ще більш сакральнішим символом нашої Волі й Свободи.




 
19 липня 2023 року  

ВИСТАВКА «ВАСИЛЬКІВСЬКА МАЙОЛІКА. СВІТЛО ВІДРОДЖЕННЯ»   
30.07.2023 о 14.00
                                



17 липня 2023 року


Зразковий аматорський вокально-хореографічний ансамбль "Калиновий віночок" (м. Фастів) відзначив свій 30 річний ювілей. 

З нагоди річниці колективу, 15 липня 2023 року у м. Фастів був проведений благодійний захід.

"Калиновий віночок" об’єднав у свято не лише вихованців, а й випускників, викладачів, батьків і гостей. Це не просто художній колектив, це кілька поколінь найталановитіших діток, і звісно, любов і енергія, яку вкладають в дітей керівник - Наталія Смовж та балетмейстер - Віта Яблонська-Попсуйшапка. Колектив відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами.

За цей час вихованці ансамблю ставали фіналістами та призерами численних фестивалів і конкурсів в Україні й за кордоном. Частина випускників "Калинового віночка"вже навіть мають власні колективи.

Провідний методист по хореографії, заслужена артистка України - Віра Синєок, була присутня на заході та привітала Подякою Київського обласного центру народної творчості за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток української культури.

Зібрані кошти були передані засновниці БФ" З відкритим серцем" Анні Ткачук.



15 липня 2023 року


«Ранок вдома» з унікальною людиною, талановитим заслуженим майстром України, патріотом, художником-різьбяром, гордістю Київщини - Анатолієм Євлогієвим, який родом з села Стрітівка, а проживає в с.Стайки.

- «Дерева, що відживають свій вік, готові для того, щоб над ними працювати творчо і вони оживали в мистецтві. А задуми черпаю у багатющій і непростій історії українського народу», – говорить майстер.



10 липня 2023 року


«Мистецькі КолоритМи» - талановита Київщина!

08 липня 2023 року у місті-герой Буча відбувся Обласний семінар майстрів Київської області «Мистецькі КолоритМи» МКМ, який зібрав майже 60 майстринь з 19 територіальних громад талановитої Київщини.

 


30 червня 2023 року

Разом з піснею йдемо до Перемоги! 

Під таким гаслом у с. Старі Петрівці Петрівської ТГ Вишгородського району відбувся І Обласний фестиваль сучасної української пісні «Співочі діаманти». 

 


28 червня 2023 року


Щирі вітання звучать від аматорського хореографічного колективу «ФАВОРИТ» м.Обухів, 

керівник - Юрій Стрембіцький.

Приєднуємося до вітань! Усіх з важливим і великим святом - Днем Конституції!




25 червня 2023 року


«Фаворит» свою місію на культурному фронті у Греції виконав на відмінно!

Ми славно показали національну культуру України та при кожній можливості закликали всіх людей на нашій планеті підтримувати наш народ у боротьбі з проклятим ворогом!

І це в нас виходило робити не тільки на фестивальних майданчиках, ми також потрапили в підбірку новин на другому по величині телеканалі у Греції, в нашому сюжеті ми також закликали до підтримки України, і тому навіть ті греки які не бачили наш фестиваль наживо - змогли побачити нас та почути у новинах по телевізору!

Окремо хочемо виділити організатора цієї подорожі до Греції Oksana Chechelnytska та висловити їй величезну подяку за те як вона організовує свої фестивалі!

Дякуємо Вам за турботу та підтримку!

Бажаємо Вам тільки великих успіхів та реалізації всіх творчих проєктів як по Україні, так і закордоном - на Славу України!

Ця поїздка запам'ятається всім на все життя!

У вільний від виступів час наші діти були постійно зайняті різноманітними розвагами, конкурсами, екскурсіями та спілкуванням з дітками з інших колективів, які також приїхали на фестиваль з Київської обл.

Це все разом робило наших діток щасливими та психологічно спокійними хоч на час подорожі!

Нажаль, цей спокій дуже швидко розвіявся, коли на вокзалі в Києві у нас над головою пролетіли ракети...

Але ми всі маємо вистояти, вірити та працювати на найшвидшу ПЕРЕМОГУ України заради майбутнього наших дітей та нових поколінь справжніх українців!



22 червня 2023 року


21 червня 2023 року, відбувся перегляд аматорських колективів Обухівської, Феодосіївської, Гребінківської, Рокитнянської територіальних громад Київської області у м. Обухів, БК «Центр культури та дозвілля» на предмет присвоєння/підтвердження звання «народний» («зразковий») аматорський колектив (студія).





16 червня 2023 року


14 червня 2023 року, відбувся перегляд аматорських колективів Переяславської та Студениківської територіальних громад Київської області у м. Переяслав, БК КЗ «Переяславський центр культури і мистецтв» на предмет присвоєння/підтвердження звання «народний»/«зразковий» аматорський колектив (студія).





10 червня 2023 року

В костелі св. Олександра м. Києва  відбувся благодійний концерт "Бандура наближає перемогу", який був організований Київським обласним центром народної творчості спільно з Асоціацією бандуристів України за сприянням Київської обласної ради та Департаменту культури та туризму Київської обласної військової адміністрації. Під склепінням духовного храму лунали чарівні звуки бандури у виконанні Капели бандуристів "Україночка" Білоцерківської школи мистецтв № 5 імені Сергія Томащука та Ансамблю бандуристів "Барви України" Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва. Концерт пройшов у цілковитому єднанні артистів і глядачів, родинна атмосфера заходу витала в храмі і надихала всіх його учасників. Високий виконавський рівень обох колективів настільки захопив слухачів, що чи не кожен твір у виконанні учасників концерту завершувався бурхливими оваціями. 




07 червня 2023 року


Дорогі друзі, допоможіть мені поширити інформацію про мене, щоб я могла продавати свої вироби. Я маю інвалідність з дитинства, тому знайшла для себе захоплення, яке приносить мені задоволення.

При створенні прикрас я враховую ваші побажання щодо. Всі товари виконані з любов'ю і тільки для Вас! Більше робіт на особисті сторінці!

Для замовлення пишіть в особисті повідомлення Yroslava Loskot.

Буду рада вашим замовленням!


04 червня 2023 року


Вітаємо з Трійцею і в це чудове свято бажаємо миру і щастя в житті, блага і ладу в родинах, любові і спокою на серці, натхнення і відради на душі, добрих надій і світлих почуттів у кожному дні! Вітаємо з прекрасним святим червневим святом Святої Трійці! Перемоги нам, непохитної віри та надії в Ній.



01 червня 2023 року

Щороку в перший день літа, в усьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сьогодні українські діти змушені зростати в тривожних умовах війни, під загрозою щоденних обстрілів російських терористів. Тож у цей день ми маємо говорити не лише про захист прав дитини, а й про їх захист від смертоносного впливу «русского міра». Зараз маленькі українці потребують особливої уваги і турботи, адже саме вони відбудовуватимуть нашу країну після перемоги. Вони – наш безцінний скарб, майбутнє української нації і хочеться щоб усі українські діти зростали вільними, щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї найкращої в світі країни – України!



31 травня 2023 року

           


30 травня 2023 року


Хай лунає пісня над Дніпром,

Вільна, переможна і завзята,

Поки ми співаєм всі разом,

Україну-неньку не здолати!


Як символ перемоги добра над злом, перемоги світла українського мистецтва над темрявою мокшанського мороку, відбувався ХVII Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва імені Анатолія Авдієвського "Пісня над Дніпром".

Цей фестиваль став історичним, бо відбувається в час війни. І якраз напередодні фестивалю Київ вкотре був підданий масованим ракетним атакам. Але попри все, фестиваль успішно відбувся і ствердив непереможну силу українського духу, бо ніякі російські ракети не спинять вільний політ української пісні над споконвічним Дніпром-Славутою.

31 колектив узяв участь у фестивалі і, що найприємніше, 15 з них були представниками Київщини. Це знані і достойні хорові колективи нашої області: «Розкопанчаночка» (м.Богуслав), «Жайвір» (м.Баришівка), «Вишневий дзвін» (м.Вишневе), «Криниченька» (м.Бородянка), «Проліски» (смт. Чабани), «Новопетрівчанка» (с.Нові Петрівці), «Калиновий цвіт» (Броварський р-н), «Співоче Полісся» (Бучанський р-н), «Серпанок» (Вишгородський р-н), «Червона калина» (Бучанський р-н), «Дмитрівчани» (Обухівський р-н), «Деснянські зорі» (Вишгородський р-н), «Чураївна» (Бучанський р-н), «Лісова пісня» (Обухівський р-н), «Барви Полісся» (Вишгородський р-н).

Аматорські митці Київщини вкотре продемонстрували високу виконавську майстерність і артистичний рівень. Київський обласний центр народної творчості мав честь бути запрошеним в якості почесних гостей на це свято хорового мистецтва, за що висловлюємо велику подяку нашим колегам - Київському міському центру народної творчості та культурологічних досліджень, зокрема його директору Федору Баландіну, заступнику директора Миколі Пересуньку, а також режисерці фестивалю, його берегині Галині Степаненко.



25 травня 2023 року


Шановна громадо Київщини!

Просимо повідкривати бабусині скриньки і відшукати шерстяні та напівшерстяні нитки, з яких невтомні руки жінок Київщини сплетуть маскувальні кікімори для наших доблесних військових.

Зараз є велика потреба в зеленій гамі ниток, через місяць актуальними стануть кольори степу.

Ваші навантажені коробки можемо забрати з будь-якої станції метро міста Києва або чекаємо на гостину в офісі Центру народної творчості за адресою: місто Київ, вулиця Симона Петлюри, 16/108.

Контактний тел.: 066-681-12-85, 

098-031-23-19.

Разом ми сила!



20 травня 2023 року

У місті Фастів у костелі Воздвиження Святого Хреста відбулася Хорова асамблея памʼяті Кирила Григоровича Стеценка. Організаторами заходу є Комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи».

 




19 травня 2023 року


Культурно-просвітницька експедиція «Шляхами Великого Кобзаря» організована Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи з успіхом відбулася 19 травня, напередодні дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі. Захід викликав неабиякий ажіотаж серед працівників культурної галузі Київщини. Учасниками заходу стали працівники культурної галузі Київщини із 23 територіальних громад, загалом 65 осіб долучилися до просвітницького заходу, метою якого було об’єднання культурного активу області і знову осягнути глибину постаті нашого Великого Пророка. Співробітники Шевченківського національного заповідника в Каневі провели неймовірно захоплюючу екскурсію в музеї і по території заповідника. Півтори години промайнули, як мить. Особливість і святість цього місця відчувалася в кожному куточку і це додавало заходу трепетної урочистості. Поверталися учасники експедиції додому натхненні і сповнені нових ідей і проєктів, на які їх надихнула особлива аура, яка витає над Тарасовою горою – святого для всіх українців місця. І всі, як один, сповнені віри й переконання, що «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі»!



18 травня 2023 року


Українська вишиванка. Код нації, наш оберіг і духовна броня. З початком повномасштабної війни вишиванка стала символом незламності. Вона стала маніфестом для світу, який говорить про українську сміливість та єдність. По вишиванці, як і по мові пізнаємо своїх. Своїх по духу, по діях і вчинках, своїх за цінностями. Одягаймо свої вишиванки і покажемо всьому світові й один одному, яка прекрасна, сильна і нездоланна наша Україна!



15-26 травня 2023 року


Незабаром наша країна одягнеться у різнобарвні українські орнаменти, адже щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки!



















14 травня 2023 року


Сьогодні, ми презентуємо фото багатодітних родин нашої Київщини на Обласній фотовиставці «Матуся – сонце родини»








10 травня 2023 року


Культурно-мистецькі події служать вектором для об‘єднання, розуміння і розвитку теперішнього та майбутнього суспільства. Сьогодні постає важливе питання: проводити чи не проводити заходи, культурно - мистецькі акції, фестивалі, концерти і т. д.? Як покращити їх якість, підкреслити ще більшу важливість, яскравість і індивідуальність в організації та проведенні масових заходів? На ці питання та інші ми отримали відповідь на методичному онлайн-семінарі для керівників відділів (секторів культури), закладів культури Київщини, який відбувся 10 травня 2023 року на тему: «Традиційні та інноваційні форми проведення масових заходів: проблематичні питання, які виникають під час підготовки заходів та алгоритм і засоби їх успішного проведення».


 



09 травня 2023 року


9 травня 2023 року, у с.Білогородка Бучанського району, Київський обласний центр народної творчості розпочав роботу по присвоєнню/підтвердженню аматорських колективів Київської області. Не зважаючи на обстріли м.Київа та Київської області напередодні 9 травня, Атестаційна комісія виконала свою роботу та переглянули 7 аматорських колективів Білогородської, Борщагівської та Чабанівської територіальних громад.





09 травня 2023 року


Україна повертається до Європи. Ми завжди були частиною європейського простору і цінностей. Навіть попри кількасотлітню окупацію варварським русскім міром, попри репресії, голодомори, геноцид, ми не втратили свою національну ідентичність і європейську приналежність. Одвічними цінностями українців в усі часи були найбільші європейські цінності - свобода, рівність, права людини. Сьогодні ми платимо за право бути собою страшну ціну - життям кращих синів і доньок України.

І тим більшою є цінність нашого цивілізаційного вибору. Тим більшою є наша відповідальність перед майбутніми поколіннями. Тим більшим є наше усвідомлене прагнення щодня бути гідними громадянами вільного світу. Бути українцями. Бути європейцями.



08 травня 2023 року

Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи за підтримки Департаменту культури та туризму КОДА, розпочинає Обласну онлайн-виставку дитячих малюнків присвячених Міжнародному дню Матері: «Моя мама найкраща»!








08 травня 2023 року

 


08 травня 2023 року 


8 травня – День Пам’яті та Примирення. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Тому ми добре знаємо ціну війни.

Друга світова стала наслідком змови антигуманних режимів – нацистського і совєтського. Спадкоємицею останнього нині є російська федерація. Вона прагне привласнити перемогу над нацизмом, щоб маніпулювати й власними громадянами, і міжнародною спільнотою. Але жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і народів. На росії відзначення перемоги над нацизмом перетворилося на потворний культ «побєдобєсія», метою якого є пропаганда війни і вивищення над іншими народами.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні саме путінська росія, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі.

Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави і нашої нації і сім'ї вільних європейських народів.



03 травня 2023 року


Сьогодні є надважливим вивчення і глибоке дослідження української культури її традицій та побуту. І чим більше ми торкаємося наших витоків, тим цікавішою і різноманітнішою розкривається палітра давніх традицій життя, праці та відпочинку наших пращурів козаків. Нам потрібно просто їх пригадати й повернути для того, щоб бути здоровими, сильними та продовжити вік Української нації.

02 травня 2023 відбувся «ЕкоГастроТУР» у Феодосіівській ТГ , під час якого довелося пізнати традиції та культуру стародавніх страв, також відбувся майстер- клас випікання стародавнього хліба. Працівники Київського обласного центру народної творчості відвідали садибу Наталії Калиновської та Арама Саргсян села Ходосівки, де розташований Центр дієтології Наталії Калиновської та музей стародавньої страви та побуту.

Наталія та Арам, справжні спеціалісти своєї справи. Цікавою стала екскурсія до музею, де господарі, розповіли про прадавню історію, цінність і важливість злакових культур. Саме в центрі йде популяризація, розкриття і вивчення ще більших можливостей багатовікової позитивної енергетики цілозернових злакових культур, їх споживання та виготовлення з них різних корисних для здорового харчування страв. Дуже потрібним було навчитися приготувати квас та киселі вівса, випікання козацьких хлібців. Небайдужим залишив смак гірчичної олії та конопляної солі. Всю яскравість і корисність нашої зустрічі підкреслило смакування конопляної кави під виконання Арама на дудці української пісні «Рідна мати». «ЕкоГастроТУР» дуже сподобався. Наталя та Арам чекають охочий до себе на гостину. Попередньо потрібно зарезервувати дату та час. (+38 067 472 19 10- Наталя, +38 050 3535441- Арам)

Наступним візитом стало відвідування Мануфактури, до старожитньої експозиції побуту українського народу з музею української спадщини Віктора Ющенка. Виставка «Дерево життя українського народу» ще раз доводить, що такої унікальної і абсолютно в єдиному екземплярі на планеті талановитої нації як ми українці - не має.

Фінальною частиною нашого туру стала зустріч в Іванківській дитячій школі мистецтв зустріч з великим скрипалем онуком великого українського композитора Кирила Стеценка Народним артистом України Кирилом Стеценком.

Інтерактивний концерт відбувся емоційний, жвавий та цікавий. Діти з батьками більш близько ознайомилися з історією творчої династії Стеценків, співали Гімн України, далі усі разом зі скрипалем виконували «Многая літа», підтупували та підспівували «Діду мій дударику», багато цікавих моментів запам‘ятаються нам на довго. Дякуємо за організацію «ЕкоГастроТуру», завідувачці сектором культури та туризму Феодосіївської ТГ - Юлії Білоусенко та директору школи мистецтв с. Іванковичі - Дмитру Костильову.



02 травня 2023 року

VIII обласний огляд-конкурс театральних колективів «Театральна палітра Київщини» відбувся 29 квітня 2023 року у КЗ «Міський культурний центр» Броварської міської ради. Організаторами стали Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.















28 квітня 2023 року

Підписано МЕМОРАНДУМ про партнерство та співпрацю між Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв та Комунальним закладом «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи», який очолює випускниця НАКККІМ.

Подія відбулася 27.04.2023 року. Своїми підписами Меморандум засвідчили: в.о.ректора НАКККІМ Ольга Копієвська і директор Комунального закладу «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Олена Завальська.



27 квітня 2023 року


Буча - Японія

У прямому ефірі вже готову картину на тему "Мир очима дітей" сьогодні представили у Центральному будинку культури закордонним партнерам. Фінал міжнародного україно-японського проєкту «Дитяча Герніка – Буча» був ще більш яскравим і грандіозним, ніж початок.

Подія сталася у спільному онлайн ефірі за участі японських міст Херасіма і Нагасакі, українських Буча і Славутич та іспанської Герніки. Діти цих міст, як і вихованці Бучанської школи мистецтв ім. Левка Ревуцького, малювали свої художні роботи. А представлення їх відбулося із піснями, танцями й побажаннями миру і злагоди.

«В Україні дуже багато талановитих дітей і я хочу, щоб це побачив весь світ і в Україні, і в Японії, і в Італії», - сказала учениця школи Мішель після того, як вона із іншими юними художниками відразу на сцені завершили Герніку – додали синьо-жовті долоньки.

Бучанцям довірили розпочати захід, до якого долучилися інші міста, а завершився проєкт запальним гопаком у виконанні улюбленого нашого колективу «Фантазія».

Більше фото на сайті: buchanews

Інф. надана: Газета Бучанські Новини



27 квітня 2023 року


Про володара унікальної техніки «круглого» різьблення з дерева Анатолія Євлогієва у рубриці Тетяни Семенової «Генетичний код нації. Унікальна Київщина».



















26 квітня 2023 року

Чорнобиль… Одне лише слово й оживають в пам’яті ті дні та події, змішані зі страхом й болем... 

37 років цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади...

Минають роки, десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме всіх тих, кого він зачепив своїм крилом.

Музика: Мирона Дацка, вірші: Богдана Стельмаха, пісня-реквієм «Попеляста перепілка» у виконанні Ольги Четвертак, акомпаніатор: Юрій Балджи - Великодимерської територіальної громади Броварського району. 






20 квітня 2023 року


20 квітня 2023 року відбулася zoom-конференція з майстрами традиційних ремесел Київщини, ініціатором якої виступив Київський обласний центр народної творчості. Метою онлайн-зустрічі було згуртувати майстрів, вислухати їхні пропозиції стосовно розвитку і популяризації народних ремесел, підтримки майстрів на регіональному та національному рівні. Конференція тривала більше двох годин. Майстри жваво ділилися проблемами, а також своїми баченням розвитку галузі і шляхами виходу на якісно новий рівень. Результатом zoom-конференції стало спільне рішення майстрів, учасників зустрічі, про необхідність подальшої якнайтіснішої комунікації і співпраці, напрацювання дорожньої карти по створенню громадської організації майстрів народної творчості Київської області, яка б представляла інтереси майстрів столичного регіону, брала б участь у грантових програмах, усіляко підтримувала і популяризувала майстрів і їх творчість. Було домовлено, що наступну зустріч буде проведено на території Київського обласного центру народної творчості за участі якомога більшої кількості майстрів, щоб якнайширше врахувати всі побажання при написанні Статуту громадської організації. Тож, запрошуємо майстрів традиційних ремесел і декоративно-прикладного мистецтва долучатися до створення нової спільноти майстрів Київської області. 

Довідки за тел.: 044-235-82-49, 044-235-82-48.



16 квітня 2023 року



      

Ми хочемо Країні Перемоги,

Щоб мир настав

І Божа благодать зійшла з небес!

Щоб кожний з нас із Вірою без болю і тривоги

Велично славили

Христос Воскрес!

Христос Воскрес!

Христос Воскрес!














«Великодня Київщина - Благословляє Миром»!



Київщина готується до великого та світлого свята Великодня!



 














09 квітня 2023 року


Вітаємо з Вербною неділею! Бажаємо зберегти в душі чисте світло цього ніжного свята, нехай віра в Перемогу живе в серцях, наповнюючи їх щастям і спокоєм. Бажаємо добрих друзів поруч, впевненості в завтрашньому дні й удачі у всьому. Миру, любові, здоров'я і вічної весни!

















07 квітня 2023 року


Був день як день, зовсім звичайний,

Навколо була суєта,

І враз Архангел незвичайний

В Марії хату заліта.

«Радуйся, свята Маріє,

Господь тебе благословив!» –

І про народження Месії

Посланець Божий сповістив!

Тож бажаємо, щоб у любові

Й злагоді ви всі жили,

Віру в серці берегли

І добро творили.

З Благовіщенням!!!


06 квітня 2023 року
























Цікава і пізнавальна робоча зустріч відбулася у м. Васильків. В історичному минулому Васильків був один із провідних гончарських центрів Наддніпрянщини ще з XVIII століття.

Незламний півник з Бородянки викликав велику зацікавленість у всьому світі творами «васильківських художників», які працювали на одному із найпотужніших виробництв художньої кераміки в Україні – Васильківському майоліковому заводі.

Дякуємо Олені Шпильовій – головному спеціалісту відділу культури та охорони культурної спадщини управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Васильківської міської рад;

Шкульковій Людмилі – мешканкі Василькова, громадській активістці, власниці приватного музею Васильківської майоліки;

Ліпчанській Раїсі Федорівні – директорці Васильківського міського народного краєзнавчого музею за теплу зустріч та плідну співпрацю.



04 квітня 2023 року

Київщина - область Героїв!!!


Відбувся обласний захід приурочений річниці звільнення Київщини від окупантів у Національному центрі «Український Дім».

Під час заходу були нагороджені волонтери , медики, військові, які проявили мужність, стійкість та незламність під час боротьби з ворогом.

Розпочалися урочистості з Гімну України у виконанні хорової капели ім. П. Чубинського. Перед учасниками заходу з символічною піснею «Думи мої, думи» виступила українська співачка Надія Дорофєєва. Розщулив присутніх спів, юної талановитої співачки Олени Калініченко (м.Бориспіль) з композицією «Я – Україна». Також, перед глядачами виступили вокальний квартет «Імпреза» Великоолександрівського СБК, Пристоличної ТГ.

Завершився захід виступом хорової капели ім. П. Чубинського «Молитва за Україну», та переглядом фільму про подвиги волонтерів Київської області «Область Героїв».

Детальніше: стаття



01 квітня 2023 року


До першої річниці початку визволення українських земель від російських загарбників (кінець березня – початок квітня), в Культурно-оздоровчому комплексі та у Парку «Щасливий» смт. Гостомель відбулися спогади-зустрічі в рамках обласної культурно мистецької акції: «Гостомель – оборонна брама столиці». Організаторами заходу стали: Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи спільно з відділом культури, молоді та спорту Гостомельської селищної військової адміністрації.





31 березня 2023 року


В м.Бровари в КЗ Міський культурний центр «Прометей» - відбувся Обласний семінар з хореографії на тему: «Хореографічне мистецтво на теренах Київської області під час війни. Виклики та засоби їх подолання».







 


27 березня 2023 року

Шановні слуги Мельпомени!

Всі театральні діячі!

Ми - глядачі, закохані віддавна,

В мистецтво ваше і в ваш храм.

Хай творчість ваша буде славною,

І хай щастить у всьому вам!

Щастить і завтра, і сьогодні,

Щоб кожний час був у вазі.

Хай будуть всі у вас — народні,

Бо ви заслужені усі!

             * * *

Що «світ — театр»,

Ми знаємо не з преси.

Що ми актори —

Теж не новина...

Саме життя для всіх нас

Пише п'єси,

Де кожна дійова особа

Головна!

З Міжнародним Днем театру!!!


25 березня 2023 року


ХХХІ-й Обласний 
огляд-конкурс читців 
імені Тараса Шевченка











24 березня 2023 року



Олену Завальську відзначено 
Подякою Київської обласної ради 
за високий професіоналізм та збереження 
національних традицій!!!












17 березня 2023 року


Райський куточок на землі Ржищева засяяв «Гіацинтовим сонцем» (так називається збірка Л.Костенко).

Ржищевський археолого-краєзнавчий музей, сьогодні зібрав гостей з усієї Київщини на обласний захід до Дня народження Ліни Костенко "І пам'ятаю річка звалася Леглич..."

До заходу долучилася директорка Київського обласного центру народної творчості Олена Завальська, а також Центр творчості підтримав захід концертною програмою у виконанні

 Катерини Червенко смт. Глеваха, Валентини Шевченко смт. Рокитне, Юрія Балджи та Ольги Четвертак Великодимерської ТГ.

Культурно-просвітницький захід був сповнений родинним затишком та теплотою. Неймовірні емоції залишаться в нашій душі.

Велика подяка організаторам заходу зокрема Людмилі Карпенко та її команді за професіоналізм, гостинність і уміння сьогодні згуртувати до нових спільних і корисних справ в такий нелегкий і болючий для всієї України час- культурний фронт Київщини. Все було на високому рівні.



15 березня 2023 року

Страсбург.

Лялька в костюмі країни Мальта виконана майстринею України Лариса Дідик (село Хотів), подарована Президенту Європарламента Роберті Метцолі, яка родом з Мальти.

Неочікувано було для Президента і видно, що дуже приємно. Дякуємо пані Ларисі Дідик, ваша лялька буде нагадувати про Україну

Дай Боже, що завдяки такій культурній дипломатії, рішення будуть прийматися в інтересах України. 



14 березня 2023 року


Київський обласний центр народної творчості на чолі з директоркою Оленою Завальською був присутнім на відкритті виставки картин та ляльок за творчістю Шолом-Алейхема.

Виставка була представлена у мистецькій галереї Переяславського центру культури та мистецтв Київський обласний центр народної творчості на чолі з директоркою Оленою Завальською був присутнім на відкритті виставки картин та ляльок за творчістю Шолом-Алейхема.

Виставка картин Альберта-Лейзера Фельдмана під назвою «Гортаючи сторінки Шолом-Алейхема», а також 16 авторських ляльках Олександри Марей, Марії Боярської, Наталії Рудікової, Олени Попової, Світлани Рихальської та Олександри Король була представлена у мистецькій галереї Переяславського центру культури та мистецтв.

Безмежно вдячні відділу культури та туризму Переяславської міської ради, а зокрема начальнику відділу культури та туризму - Валентину Шуткевичу за запрошення працівники Центру отримали масу задоволення та емоції!

Дякуємо відділу культури та туризму Переяславської міської ради, а зокрема начальнику відділу культури та туризму - Валентину Шуткевичу за запрошення та вдало проведений час! Працівники Центру отримали масу задоволення та неперевершені емоції!

Детальніше: СТАТТЯ


10 березня 2023 року

Сьогодні - День Державного 

Гімну України!


                        Цікаві факти:

  • Автором тексту є славний уродженець м. Борисполя Павло Чубинський, який написав слова 1862 року в Києві, а вже 1863 року композитор Михайло Вербицький поклав текст на музику.
  • Оригінал тексту та музики гімну, які написані рукою авторів, сьогодні зберігаються в Науковій бібліотеці імені В. Стефаника у Львові.
  • Пісня "Ще не вмерла Україна" була національним гімном за часів УНР та ЗУНР.
  • Вперше на офіційному рівні "Ще не вмерла України" стала гімном Карпатської України 15 березня у 1939 році.
  • У Радянському Союзі пісня була забороненою, адже текст суперечив комуністичній і російській ідеології.
  • Після здобуття Україною незалежності музику гімну Верховна Рада України затвердила 15 січня 1992 року, а текст – 6 березня 2003 року. Тоді виправили рядок "Ще не вмерла Україна" на "Ще не вмерла України"



10 березня 2023 року

Вшановуємо пам'ять Тараса Григоровича Шевченка...

Свою Україну любіть. Любіть її…

Во врем'я люте,

В остатню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть...

*Викладачі, адміністрація Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» м.Бориспіль.



09 березня 2023 року 

До 209 річниці від Дня народження визначного поета, художника, мислителя -Тараса Шевченка, переможниця 12-го сезону пісенного телешоу «Голос країни» 2022 року Марія Квітка, співачка із Черкащини, у рамках проєкту Stay Together - koncert dla Ukrainy біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку у Бородянці Київської області, виконала «Реве та стогне Дніпр широкий».

*Дякуємо Марії за неймовірне виконання саме у Бородянці, яке постраждало від російських терористів, біля розстріляного пам’ятника Тарасу Шевченку.

Інф. надана: Марія Квітка



09 березня 2023 року





Боремось! Переможемо!

З днем народження, Батьку!







08 березня 2023 року


Весна - символ молодості й здоров'я, краси та кохання!

У дні весняного пробудження й оновлення землі, вшановуємо українську жінку, гарну та незламну, міцну духом, витривалу, стійку, а водночас надзвичайно красиву, сповнену ніжності й доброти!

Неможливо навіть уявити життя без тебе, чарівна, лагідна, щира на любов - Берегине родинного вогнища, мудра наставнице, просвітнице душевного спокою, доброти та злагоди!

Жінки-українки, бажаємо Вам в цей непростий час для України витримки, стійкості, мудрості, здоров'я, миру та любові! Хай у ваших душах завжди цвіте весна та радість, у родинах - тепло та затишок! Ви, українки - справжні перлини!

Бережіть себе і своїх рідних!

Роботи Юлії Петренко, м.Бориспіль, створені весною 2022 року.





07 березня 2023 року


З нагоди відзначення 15-ї річниці ратифікації Україною Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини 2003 року Міністерство культури та інформаційної політики України запускає флешмоб.

Нематеріальна спадщина України — унікальна та неповторна. Саме тому її про неї потрібно знати.

З переліком елементів НКС можна ознайомитися за посиланнями:

У публікаціях Ви можете використовувати фото, які ілюструють елементи НКС, з фотобанку https://bit.ly/3YaYaxm або власні фото.

Київщина, долучаймося!

Київський обласний центр народної творчості

Іванківська селищна рада

Богуславська міська рада

Відділ культури та туризму Баришівської селищної ради

Київський Кобзарський Цех

Відділ культури, національностей та релігій Обухівської міської ради
Інф. надана: Управління культури Департаменту культури та туризму КОДА


01 березня 2023 року 

Колектив «Київського обласного центру народної творчості» на чолі з Оленою Завальською побував в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ в 1943 році», де саме відбувається унікальна виставка «Рік...», присвячена річниці російського повномасштабного вторгнення в Україну. 





27 лютого 2023 року 


Міжнародний благодійний фонд «Незламна українська нація» та Міжнародний родинний фестиваль «Мелодія двох сердець» започаткували Національний благодійний творчо-мистецький фестиваль військово-патріотичної пісні «Мелодії незламних сердець» та розпочали відбір лауреатів регіонами України.

Організаційну раду Фестивалю очолює Народна артистка України, Світлана Білоножко.

Мета проведення заходу — об’єднання української нації, підтримка бойового та морального духу, популяризація пісень народжених війною, в яких не просто тексти, а життя реальних історій з окопів, розповіді про бої, поразки, перемоги, вірних друзів, клятих ворогів.

Просимо долучитися до Фестивалю, надати інформаційну підтримку, посприяти в організації відбору учасників Фестивалю на Київщині, який триватиме до 31 березня 2023 року.

Контактна інформація:

"Міжнародний благодійний фонд "Незламна українська нація": https://www.ukrainiannation.com.

Адреса: вул. Прилужна, 4/15, м. Київ, 03179

E-mail:

ukrainiannation2022@gmail.com;

galaktika-s@ukr.net;

galaktika2005@ukr.net.

Телефони: (050) 462 20 91; (097) 311 62 08; (099) 551 48 63 (viber).



25 лютого 2023 року 



«Ні! Я жива!

Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає!»









24 лютого 2022 року - 24 лютого 2023 року

...лютий довжиною в рік...



















20 лютого 2023 року 

Понад Майданом стелиться туман...

Звільнімось, рідні, кров'ю від кайдан.

Хай бачить весь великий Божий світ

Вкраїни нашої незламний цвіт...


Сьогодні ми вшановуємо подвиг 

Героїв Небесної Сотні. 

У лютому 2014 року, захищаючи українську Гідність і Свободу, вони стали живим щитом проти антинародного проросійського режиму. Вони стали першими, хто поліг у новітній російсько-українській війні. Ми пам'ятаємо їх Безсмертний Чин. Наше життя має бути гідним їх Великого Подвигу.

 

«Небесну Сотню, Господи, прийми…»



17 лютого 2023 року 

Робочий тиждень Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи завершився продуктивно та вдало. Адже, зібратися однією великою родиною культури Київщини у колі друзів та однодумців – це чудова нагода зарядитися позитивом та приємним настроєм.








17 лютого 2023 року 

«ГОРДІСТЬ КУЛЬТУРИ КИЇВЩИНИ»

НАТАЛІЯ КОЗЛЕНКО - майстриня-лялькарка, м.Славутич.

















16 лютого 2023 року 


Україно, твоя сила в єднанні!!!

Україна вдруге відзначає це нове, але актуальне свято. Започатковуючи його минулого року Президент України Володимир Зеленський наголосив, що «ідея свята в тому, щоб показати світу, в тому числі росіянам, єдність українського народу на тлі військової загрози». І саме єдність та безпрецедентна мужність дають нам сьогодні змогу протистояти російські терористичній агресії і крок за кроком відвойовувати в окупанта нашу землю. Історія вчить нас, що тоді, коли поміж українців був розбрат і не було єдності в основоположних національних питаннях – українці завжди зазнавали поразки, бо ворог вміло використовував нашу роз’єднаність. Сьогодні ж історія знову дає нам шанс нарешті збудувати Українську Національну Державу. І ми не маємо права змарнувати цю історичну можливість – перед пам’яттю загиблих героїв і задля щастя нових поколінь українців. І ми це обов’язково зробимо, бо нас ведуть пророчі слова великого Кобзаря: «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю»!



15 лютого 2023 року


Сьогодні християни східного обряду святкують Стрітення Господнє. Свято відзначається на сороковий день після Різдва Христового і пов’язане з приходом Діви Марії з малим Ісусом до храму. Також з цим днем пов’язано багато народних приказок і прикмет, адже за повір’ями, в цей день зима зустрічається з весною й вирішують хто далі буде панувати. Так, зокрема, вважається, що як на Стрітення дорогу перемітає – весна буде холодною та пізньою, а якщо на Стрітення ясно, то весна прийде красна. Якщо у цей день з дахів звисали бурульки – їх збирали, щоб розтопити та додати у воду. Тоді цю воду вважали цілющою.

У цей день не можна сваритися, лаятися, вишивати, прибирати, прати. Крім того, свічки, які освятили на Стрітення, називали "громичними". Вважається, що вони здатні уберегти будинок від біди під час грози.



14 лютого 2023 року  
 
   


14 лютого 2023 року


«ГОРДІСТЬ КУЛЬТУРИ КИЇВЩИНИ»


Сьогодні ми започатковуємо нову рубрику, в якій будемо розповідати про видатних людей культури, особистостей, якими пишаються громади області в культурній галузі – в розрізі всіх жанрів – співаки, музиканти, хореографи, театрали, письменники, композитори, художники, майстри народного мистецтва. І першою буде розповідь про видатний і прославлений колектив –

НАРОДНУ АКАДЕМІЧНУ ХОРОВУ КАПЕЛА ІМ. ПАВЛА ЧУБИНСЬКОГО.



12 лютого 2023 року


Обласна благодійна акція «Народне мистецтво Київщини на варті культурного фронту» Київського обласного центру народної творчості, яка відбулася 04 лютого 2023 року запам'яталася пасажирам, які поспішали у різні куточки України та Європи, чудовим виконанням колективів та виконавців Київської області. Зворушливі пісні увійшли на довго глядачам у їх серця, а на очах з'являлися сльози. Кожного виконавця глядачі не залишили без уваги, зустрічали і проводжали під бурхливі оплески та овації. Вироби майстрів народного мистецтва Київської області нікого не залишили байдужими.

Працівники культури завжди своєю працею будуть стояти на культурному фронті та підтримувати психологічний стан українського народу!

Разом - ми сила! Разом до Перемоги!

Детальніше у відеосюжеті: video


05 лютого 2023 року



«Народне мистецтво Київщини

на варті культурного фронту»












01 лютого 2023 року


VI Обласний фестиваль різдвяних обрядодійств «Нова радість» відбувся!

Організатори фестивалю - КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи».










22 січня 2023 року



             

18 січня 2023 року

Сьогодні директорку Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи - Олену Завальську було нагороджено нагрудним знаком "Знак пошани" Міністерства оборони України. Нагороду вручив міністр оборони України Олексій Резніков.

Вітаємо пані Олену з високою відзнакою і бажаємо й надалі невтомно працювати над посиленням культурного фронту заради нашої Перемоги!














14 січня 2023 року


13 січня у Щедрий вечір Народний аматорський колектив «Любисток» с.Дружня Бородянської ТГ завітали до Телеканалу Київ, щоб подарувати щедрівки, зберігаючи традиції рідного краю.

Відеосюжет - «ЛЮБИСТОК»

Інф. надана: Телеканал Київ




14 січня 2023 року

13 січня Київщина дотримуючись традицій щедрувала.

Народний ансамбль «БЛИСТАВЧАНКА» подарували щедрівочки та святковий настрій жителям м.Буча.

Інф. надана: Блиставицький старостинський округ






14 січня 2023 року

Народний ансамбль танцю «Міленіум» м.Бориспіль на Щедрий вечір подарували святковий танок - ЩЕДРІВКИ.










14 січня 2023 року

13 січня Київщина щедрувала.

Вокальний колектив української пісні «НАДІЯ» Студениківської ТГ дотримуючись традицій рідного краю заспівали щедрівки.

Інф. надана: Студениківська ТГ - Культура, Молодь, Спорт







13 січня 2023 року


Напередодні Дня народження народної художниці України Марії Примаченко "Національна легенда України", справжня дата - 13 січня 1909 року, працівники культури смт Іванків та с.Розважів Іванківської ТГ спільно з Київським обласним центром народної творчості відвідали Василя Шелігацького художника, який навчався мистецтву декоративного розпису у народної художниці України – Марії Примаченко. 

Зі слів, Василя Івановича, кожні вихідні, у юнацькому віці, їздив до домівки знаменитої наставниці в село Болотня, де разом з іншими учнями – Федором Примаченко, Катериною Ющенко, Марією Черв’як, Валентиною Скопич, Василем Скопичем та іншими поринав у дивовижний світ краси, барвів і фарб.

Сьогодні, Василь Іванович продовжує жанр «наївне мистецтво», якого навчила наставниця, але не зважаючи на те, що митець працює в одному жанрі та стилі, у художника помітно вирізняється власний почерк та характер виконання робіт. Його картини наповнені добротою, радістю, теплом, пронизані любов’ю до рідного краю і народних традицій та знаходять емоційний відгук у кожного, хто їх споглядає. Усі його роботи належать до серії «На радість людям».

З приходом повномасштабної війни з 24 лютого 2022 року, перебуваючи в окупації, майстер ризикуючи життям, не зупинявся писати картини, але роботи почав зображувати на темному фоні, які помітно вирізняються кольоровою гаммою та тематикою від притаманних автору веселих мотивів ("Материнські сльози", "Вазон у розбитому склі", "Березнева ніч", "Хижак", "Лютий звірюга"). 

Відеосюжет.



08 січня 2023 року


Київщина колядує.

Вітання з Різдвом Христовим від Петрівської громади.

«Рай розвився, Христос народився…»

"...Ой як же було..."

Різдво Христове — це свято любові. Любов, котру принесло на землю Різдво, зобов’язує нас до внутрішнього відродження, до оновлення усього сущого: людини, сім’ї, нації, держави, всесвіту. Різдво Христове закликає нас шанувати всі творіння, які витворив Бог, зберігати природу – ріки, поля, ліси, тваринний світ, охороняти їх від винищення й забруднення. У цей надзвичайно складний час становлення нашої держави ми всі повинні пройнятися духом любові й будувати нове життя у світлі Христових заповідей і моралі. І нехай оцей всемогутній, преображаючий дух світлого Народження Христового запанує в наших серцях нині і повсякчас, і на віки вічні! Славимо Його!

Інф. надана: КЗ Петрівської с/р «ЦКП»



08 січня 2023 року

Київщина колядує.

Вітання з Різдвом Христовим від зразкового хору «Співаночка», м.Біла Церква.








07 січня 2023 року

Київщина колядує!

Вітання з Різдвом Христовим від народного фольклорного ансамблю «Вишиванка», керівник - Віра Маслюк м.Тараща.








03 січня 2023 року


Попри ворожої масової атаки на Київщину у новорічну ніч, аматори Київської області з вірою у ПЕРЕМОГУ в Новому році, продовжують творити красу української культури, адже українці - непереможні!

Дякуємо захисникам України, що захищаєте нашу рідну землю! Завдячуючи силам ППО ЗСУ, Україна зустріла Новий 2023 рік!

Вітання з Новим 2023 роком від ансамблю «Зорецвіт» 

Кагарлицького МЦКД.


31 грудня 2022 року

Дорогі колеги, працівники культурної сфери, керівники аматорських колективів, майстри народної творчості!!!


Добігає завершення 2022 рік. Рік, що увійде в підручники світової історії. Рік, що змінив уявлення світу про нас - українців. Рік, в якому ми показали світові справжні людські якості і чесноти - сміливість, відвагу, жертовність, нескореність. Ми відкрили один одного для себе. Наперекір нав'язаним стереотипам ми проявили безпрецендентну національну згуртованість і взаємодопомогу. Ми наново усвідомили важливість наших одвічних цінностей - сім'я, родина, громада, країна. За цей рік ми всією країною стали однією великою родиною. Родиною, яка стала ще міцнішою, ще дружнішою і ще впевненішою.

Ми не знаємо скільки триватиме наша боротьба за незалежність, але ми неодмінно переможемо. Бо ми знаємо, за що ми воюємо - за нашу мову, за нашу пісню, за наш танець, за українське майбутнє наших дітей. Ми зберегли нашу національну ідентичність, наші культурні здобутки і зобов'язані примножити їх і збагатити. Наші аматорські колективи, наші талановиті майстри є основою, серцевиною неймовірної української культури. Тож, попереду у нас багато роботи - зміцнювати наш культурний фронт і всіма своїми діями і вчинками наближати Перемогу!

Бажаємо кожній українській родині у новому 2023 році миру і злагоди, здоров'я і радості, розвитку і процвітання, а всім нам - перемоги нашої рідної України!


З Новим ПЕРЕМОЖНИМ 2023 роком!!!



26 грудня 2022 року


"ВІД ДАВНИНИ ДО СУЧАСНОСТІ" під такою назвою 24 грудня 2022 року відкрилась виставка Обухівського шитого рушника в Обухівському краєзнавчому музеї імені Юрія Домотенка. На виставці представлені старовинні обухівські рушники, а також рушники, вишиті сучасними майстринями, зокрема той самий, з котрим Ольга Стахів, майстриня ГО Об'єднання майстрів Творча спадщина, стала лауреатом цьогорічної премії імені А. Малишка. Завдячуючи ГО "Об'єднання майстрів Творча спадщина" (директор Ольга Матвійчук) та майстриням, старовинний обухівський шитий рушник продовжує життя як неоцінний символ м.Обухова.

Виставку можна відвідати щодня у будні з 9.00 до 16.00 до 21 січня 2023 року. Кожну неділю, Ольга Стахів, проводить екскурсією з 10.00 до 15.00 за попередньою домовленістю з музеєм або за тел. (099) 624-17-92

Інф. надана: Обухів Європейський






25 грудня 2022 року


Христос народився!

Славімо Його!

Сьогодні разом з усім світом ми святкуємо народження Христа і радісні колядки та урочисті пісні звучать на Його честь. І всі українці "на колінця припадають, Царя-Бога вихваляють" і звертають свої молитви до маленького Ісусика, щоб світло Різдвяної зірки розвіяло морок темних сил, що обступили Україну і щоб добро, любов і мир назавжди перемогли і запанували по всій Україні!













24 грудня 2022 року


Святий Вечір на поріг,

А на стіл - хліб-пиріг...

Сьогодні святкують Святий Вечір за новоюліанським календарем і ми щиро приєднуємось до вітань. Хай цей святковий вечір буде мирним, тихим і сповненим молитовних мрій про найзаповітніші бажання для кожного з нас, для наших родин і всієї нашої України. 


Христос рождається!!!













23 грудня 2022 року

22 грудня 2022 року в с.Дмитрівка Бучанського району відбулося розширене засідання Колегії департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації. Близько вісімдесяти керівників закладів (підприємств) культури обласного підпорядкування з усієї Київщини з’їхалися на підсумкову Колегію.





23 грудня 2022 року

21 грудня 2022 року в Культурно-мистецькому центрі Баришівської громади відбувся Обласний мистецький workshop: «Затишок Різдвяного посвіту» організований Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи спільно з відділом культури Баришівської ТГ. 










19 грудня 2022 року

19 грудня в «Отчий дім» с.Святопетрівське прибув до діток переселенців з м.Бахмут Святий Миколай.

Благодійна вистава про Лігу стихій «Сила майбутнього в традиціях минулого» дуже сподобалася діткам. Всі вони від малого до великого стали учасниками казкової інтерактивної вистави. Подарунки отримали від Святого Миколая та його друзів, які мають велике добре серце.

Особлива подяка акторам та режисеру естрадного театру «Шарж» за співпрацю в підготовці вистави.













19 грудня 2022 року

17 грудня 2022 року розпочалися Обласні благодійні акції «Благословенні Миколаєм». Київський обласний центр народної творчості (організатор) відвідали малих та дорослих, які з нетерпінням чекали Святого Миколая та артистів естрадного театру «Шарж» у Дмитрівській та Пісківській громадах Бучанського району.





19 грудня 2022 року

День святого Миколая – священне свято, коли варто забути про всі невдачі й неприємності та згадати про те, що дива трапляються всюди і постійно. З його приходом, кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому. Головною традицією свята є подарунки, але в цьому році, малі та дорослі нашої країни бажають одного - "Перемогу та Мир на рідній землі". Сьогодні ми молимось і просимо у Миколая Чудотворця, щоб почув наші молитви і здійснив заповітну мрію кожного українця - "Мир та Перемога".

Нехай добрий Святий Миколай принесе щастя у кожну домівку, добра, сімейного затишку, вбереже від бід та незгод, подарує любов, радість та справжню віру у дива! Нехай супроводжує нас увесь наступний рік і не залишить Україну без допомоги!


18 грудня 2022 року



«Благословенні Миколаєм»


















13 грудня 2022 року


13 грудня ми святкуємо День святого Андрія Первозванного. А ще в народі цей день називають Калитою. З усього річного циклу це свято вважається найбільш таємничим, а народні обряди походять ще від дохристиянських часів. Свято припадає на найтемніший період року, коли найдовші ночі та найкоротші дні. У давні часи вірили, що довжина світлового дня зменшується тому, що сонце поглинають міфологічні істоти. Відтак обряд відкушування Калити символізує завершення року та сонце, якого з кожним днем все менше й менше З давніх-давен зимове сонце вважали беззахисним, тож за язичницьким віруванням саме 13 грудня божество Калита спускалося на землю, щоб його врятувати. Цього дня прийнято було пекти круглий корж (калиту), який символізував сонце. Із ним проводили окремий ритуал: підвішували калиту до сволока посередині хати, щоб хлопці могли у стрибку дістати його зубами. Біля калити стояв вартовий «Пан Калетинський» — веселий, жартівливий парубок, який запрошував хлопців кусати калиту. Кожен учасник брав між ноги коцюбу, що імітувало сидіння верхи на коні, і «їхав» кусати калиту. В той час вартовий всіляко мав розсмішити хлопців, смикати за один кінець нитки, прив’язаної до калити, щоб всіляко не дати відкусити від калити шматок. Хто ж все-таки сміявся, того «Писар» мастив сажею по обличчю. 

А ще парубки могли робити всілякі збитки, і все, що б вони не зробили, їм все прощалося. І чого тільки хлопці не вигадували! І снували нитками вулицю, якою дівчата поверталися додому, і знімали ворота, залишаючи неподалік, шибки у вікнах розмальовували чи затуляли. І ніхто їм за це нічого не казав. Дівчата в ніч на Андрія ворожили на свою долю найрізноманітнішими способами. Наприклад, від протилежної до вхідних дверей стіни одна перед одною ставали, і яка з них перед порогом стане, та перша вийде заміж, а дівчина за нею – другою. Ще одна ворожба полягала в тому, що дівчина знімала свій чобіт та кидала його від себе із заплющеними очима і не мала права зрушити з місця, бо не здійсниться. В який бік чобіт носком впаде, звідти її наречений і шукатиме. Або ж ставили свої чоботи в рядочок і по черзі переставляли змійкою від лави до порога. Чий чобіт першим торкнеться порога, та першою і вийде заміж.

І це далеко не всі види ворожіння на Андрія, і ми знаємо лише маленьку часточку обрядів Андріївських вечорниць, які проводили наші предки, традицію проведення яких українцям вдалось зберегти й до сьогодні. У багатьох містах і селах молодь збирається на схожі гуляння аби весело провести час із запальними українськими танцями, автентичними співами та традиційними смаколиками.



09 грудня 2022 року

04 грудня 2022 року в м.Буча в ТРЦ «Avenir Plaza» за допомогою в організації та підтримці працівникам точки «Спільно» від UNICEF відбувся Обласний мистецький workshop «Затишок Різдвяного посвіту» організатор - Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Для проведення майстер-класу з виготовлення святкових прикрас, були запрошенні майстрині з Баришівської територіальної громади - Юлія Кухова та Світлана Каренгіна на чолі з начальником відділу культури та туризму Баришівської територіальної громади Людмилою Бабич та головним спеціалістом Людмилою Новицькою.

Київський обласний центр народної творчості продовжує проводити майстер-класи з майстрами у громадах Київщини.

Майстер-клас можна переглянути за посиланням: «Затишок Різдвяного посвіту»



08 грудня 2022 року 

Працівники Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи 07 грудня 2022 року стали учасниками Міжнародного форуму «Креативна Україна», який є найбільшою у Східній Європі платформою для обговорення напрямків державної політики у сфері культури та креативних індустрій. Щороку подія збирає кількадесят спікерів та спікерок з 10+ країн світу. Політики/політикині, креативні підприємці/підприємиці, міжнародні експерти/експертки у сфері культури й економіки, представники/представниці органів державної влади та громадянського суспільства залучаються до розробки оптимальних шляхів формування креативної економіки в Україні, що заснована на інноваціях, таланті, творчості. Форум відбувається з 2017 року. Засновником Форуму та головним організатором є Міністерство культури та інформаційної політики України.

З виступом, форум відкрив Олександр Ткаченко - Міністр культури та інформаційної політики України.

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у відкритті IV форуму «Креативна Україна».

З вітальним словом виступив Матті Маасікас - Голова Представництва ЄС в Україні.

З музичною композицією виступив лідер гурту "Океан Ельзи" -Святосла Вакарчук.

Спікери - модуль 1. Партнери розвитку культури та креативних індустрій України: Пйотр Глинський - Міністр культури та національної спадщини Республіки Польща, Ріма Абдул-Малак - Міністр культури Французької Республіки, Сімонас Кайрис - Міністр культури Литовської Республіки, Ніколас Томас - Директор Британської Ради в Україні.

Спікери - модуль 2. Креативні індустрії. План відновлення країни. Панельна дискусія: Євгенія Кравчук - Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Олександр Ткаченко - Міністр культури та інформаційної політики України, Данило Гетманцев - Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, секретар Національної ради з відновлення країни, Тимофій Милованов - Президент Київської школи економіки, радник керівника Офісу Президента України, модераторка - Галина Григоренко - Заступник Міністра культури та інформаційної політики.

Секторальний модуль "Народні художні промисли. Традиції. Розвиток. Експорт.: Ірина Тушницька - Виконавчий директор проєкту «Супровід урядових реформ в Україні», Марія Гринюк - Голова Благодійної організації БФ "Автентика Гуцульщини, Владислав Колінченко - Співвласник, менеджер з розвитку Решетилівської майстерні художніх промислів SOLOMIA, Дмитро Нальотов - Народний депутат України, модераторка - Уляна Хром'як - Голова Офісу розвитку креативних індустрій.



07 грудня 2022 року 






Мальовнича хустка Київщини!















06 грудня 2022 року 


Сьогодні вітаємо нашу найбільшу гордість і наше найцінніше багатство – Збройні Сили України.

Все, що ми маємо сьогодні, ми завдячуємо Збройним Силам України, які боронять незалежність нашої країни і перемагають рашистських ворогів.

Ми пишаємося нашим військом і віримо в нього. Адже фактично наново відродившись в умовах війни, українська армія пройшла горнило випробувань, зміцніла, набула безцінного бойового досвіду і впевненості у своїх силах та зламала загарбницькі плани озброєного до зубів ворога.

Наші мужні вояки черпають наснагу з подвигів своїх великих попередників – князя Святослава Хороброго, короля Данила, гетьманів Петра Сагайдачного, Івана Мазепи, надихаються звитягою вояків Української Народної Республіки та відвагою воїнів Української Повстанської Армії.

Сьогодні боєздатні Збройні Сили України – це здобуток і заслуга мільйонів українців, істинних патріотів своєї держави, які щоденно роблять свій внесок у розбудову армії вміло воюючи на передовій, тренуючись на військових полігонах, працюючи на оборонних підприємствах, а також всіх українців, які не втомлюються підтримувати наше військо і допомагати Збройним Силам України.

Захист незалежності і територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням і обов’язком українців. І сьогодні, в час великих викликів і загроз, ми свято віримо в Збройні Сили України, віримо в силу, мужність і звитягу нашого славного воїнства, віримо в Перемогу!

Сила та міць Української держави — у єдності армії і народу.

Слава Збройним Силам України!

Слава Україні!!!



05 грудня 2022 року


5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера – свято кожного, хто хоч раз за покликом серця допомагав людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання. В Україні волонтерський рух займає особливе місце, адже волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багатовікові традиції нашого народу завжди давали настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство — духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу у скрутну годину. Потужним поштовхом для волонтерського руху в Україні стали Революція Гідності та початок російсько-української війни в 2014 році. А з початком повномасштабного вторгнення російських терористів волонтерство стало ознакою чи не всього українського суспільства. Головним напрямками роботи українських волонтерів стала допомога Збройним силам України та переселенцям із зони бойових дій. Волонтери допомагають забезпечувати наше військо всім необхідним — від продуктів харчування, пального, транспорту, медикаментів та одягу до бронежилетів, теплові зорів, безпілотників, спецтехніки і навіть супутників! Завдяки волонтерському руху, який є унікальною армією забезпечення і допомоги, врятовано тисячі життів, а Збройні Сили відчувають постійну надійну підтримку і турботу. Уся країна пишається нашими волонтерами, цими завзятими людьми з відкритим серцем і доброю волею, які присвятили своє життя служінню та ідеї гуманності. Український волонтерський рух став взірцем громадянської позиції і самоорганізації суспільства.

Тож, прийміть нашу щиру подяку за чуйність і незламну віру у свій народ, за бажання допомагати усім, хто опинився в скрутних обставинах. Бажаємо усім волонтерам міцного здоров’я, добробуту, наснаги на добрі справи, родинного затишку і тепла, миру, благополуччя і якнайшвидшої Перемоги!

Разом – сила!





04 грудня 2022 року

Емоції переповнюють. Мистецький workshop «Затишок Pіздвяного посвіту» з виготовлення святкових прикрас пройшов на піднесених позитивних емоціях. Близько вісімдесяти дітей перебували в атмосфері затишку, цікавої інтриги від самого процесу «Невже це я зробив таку красу?». Допитливість і цікавість дітей та дорослих зашкалювала. В родинному колі всі повністю перемикнулися у творчий процес, навколо якого панувала казковість, доброта, підтримка, а головне - такий дорогоцінний для кожної дитини час, проведений разом в колі сім’ї. Велика подяка за допомогу в організації та підтримці працівникам точки «Спільно» від UNICEF (м.Буча, вул. Бірюкова, 2, торговельний центр «Avenir Plaza»), відділу культури і туризму Баришівської ТГ в особі Людмили Бабич та нашим золотим рукам - майстриням Куховій Юлії та Каренгіній Світлані.

Більш розширений репортаж слідкуйте в наших наступних постах.


02 грудня 2022 року

Друзі, повідомляємо вам, що наказом від 01.12.2022 № 466 Міністерство культури та інформаційної політики України затвердило Методичні рекомендації щодо створення і організації функціонування центрів культурних послуг у територіальних громадах.

В додатках до Методичних рекомендацій ви знайдете приклади анкет, форм збору інформації та багато іншого, що допоможе створити дійсно якісний ЦКП.

Переходьте за посиланням та зберігайте собі: НАКАЗ № 466 М К І П


Інф. надана: Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції МКІП


29 листопада 2022 року

Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи з 18 по 30 листопада 2022 року за підтримки Київської обласної ради та департаменту культури та туризму КОВА провів Обласний відкритий хореографічний онлайн проект сучасного патріотичного танцю «Нескорені», в рамках V дистанційного обласного відкритого фестивалю сучасної хореографії «Дзиґа».




28 листопада 2022 року

 

Наближаємо Перемогу, розквіт України!

Майбутньому поколінню - дорогу!

Провели плідну зустріч з викладачами та студентами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Попрацювали над планами співпраці в питаннях підготовки кваліфікованих спеціалістів для клубних закладів Київської області. В рамках зустрічі директоркою Київського обласного центру народної творчості Оленою Завальською та художнім керівником Центру Костем Фастівцем для студентів кафедр арт-менеджменту та івент-технологій, режисури та акторської майстерності було прочитано лекцію на тему "Особливості організації та проведення масових заходів під час військового стану". Особливу подяку висловлюємо старшому викладачу кафедри режисури та акторської майстерності ім. народної артистки України Л.Хоролець - Юлії Кратко за організацію зустрічі.


28 листопада 2022 року

Завжди приємно зустрічати тих, роботою яких захоплюєшся і з яких береш приклад. Людмила Карпенко - багаторічна керівниця обласного комунального закладу "Ржищівський археолого-краєзнавчий музей" є прикладом професійності і відданості культурі. Під час зустрічі обговорили плани співпраці наших установ на 2023 рік.














23 листопада 2022 року

«Розмаїття прикарпатського краю» 

Провідний методист з хореографії Київського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Віра Синєок організувала 18 листопада 2022 року в рамках підвищення кваліфікації викладачів спеціалізованих навчальних закладів, керівників аматорських та професійних хореографічних колективів, студентів, учнів та охочих опанувати національне танцювальне мистецтво України гостьову лекцію на тему «Розмаїття прикарпатського краю». Головним спікером стала кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, керівник ансамблю танцю «Дивоцвіт», викладач-методист Фахового коледжу культури і мистецтв (м.Калуш), керівник ансамблю танцю «Мереживо» Квецко Ольга Ярославівна.

Майстер-клас пройшов яскраво, колоритно та динамічно. Були представлені етнографічні групи Прикарпаття, деякі з яких не досліджені. Наукова робота в цьому напрямку ведеться досить потужно, про що на власні очі могли впевнитись учасники лекції. Були продемонстровані деякі яскраві зразки народно-сценічної хореографії справжніх майстрів своєї справи прикарпатського регіону, які послугують взірцем для теперішніх хореографів-новаторів.

Щиро вдячні Ользі Ярославівні за цікавий та змістовний майстер-клас і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.



21 листопада 2022 року


… українці й українки. 

Захисники й захисниці. 

Всі, xто знає: треба бути гідним, 

а не здаватися. Бо здаватись українці 

не звикли. Тому що мають гідність. 

А тому – свободу!

Це залишається незмінним. 

Ми все подолаємо. 

Пересилимо. Переживемо. Переможемо!!!





18 листопада 2022 року

З початком повномасштабної війни, майстри Київщини вкладають величезний вклад в підтримку захисників України та переселенців.

Світлана Вискочил (писанкарка) заслужена майстриня народної творчості України, проживає в с.Загальці Бородянської територіальної громади. У березні пережила окупацію не виїжджаючи за кордон, але і не зупинялася створювати шедеври. В підвал свого будинку, попри великий страх від бомбардувань перенесла приладдя для писанкарства і готувалася до великого свята Великодня. За час під окупацією, вона створила неймовірні роботи з українською символікою. Після окупації, Світлана продовжує не тільки створювати шедеври, а й надає майстер-класи переміщеним особам та військовим, які отримали поранення.

Неодноразово провела майстер-класи в оздоровчому комплексі "Лісова казка", смт.Пуща водиця для реабілітації захисникам України спільно з громадською організацією "МИСТЕЦЬКА СОТНЯ"

Майстриня говорить: «Мої емоції зашкалювали.... спочатку боялась.... хвилювалась, а потім зібралась і почала налаштовувати їх на розслаблення і кажу: «Ось закінчиться війна. Ви обов’язково повернетесь додому і сядете зі своїми дітьми й напишете писанку Перемоги! Перемоги життя над смертю...В писанці молитва...ваші думки й побажання! Давайте разом напишемо ваші думки та передамо додому вашим рідним ваші побажання. І вони почали писати, та так гарно у них виходило, душевно по родинному. Я всю енергію і позитив віддала їм... Благословила кожного по материнські....Все це передати словами не можливо... Це мій вклад в Перемогу... Сльози були сховані далеко під моєю усмішкою, а серце стискалось від болю, дивлячись як вони з костурами.... замотаними руками, в гіпсах, але в захваті писали писанки....я справилась зі своїм завданням. Я дуже вдячна їм - це великий досвід у моєму житті».




                                                                                                                                                                                                                        




16 листопада 2022 року


14 листопада 2022 року відбулася онлайн-нарада Міністерства культури та інформаційної політики з директорами Обласних центрів народної творчості, організатор наради - Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, модератор - директор КОЦНТКОР, Олена Завальська.

Тема: "Обговорення нагальних питань діяльності клубних закладів та ОБЛАСНИХ ЦЕНТРІВ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ в умовах військового стану".

Розпочала нараду Олена Панамарчук - директор Директорату соціокультурного розвитку. Далі продовжила тему про діяльність Будинків культури в умовах воєнного часу Світлана Ахова, головний спеціаліст Директорату соціокультурного розвитку.

На нараді були розглянуті питання: "Збереження Будинків культури, збереження працюючих працівників, форми оплати, введення нових форм роботи закладів культури і т.д."Заслухали пропозиції Миколи Миколайовича Шкрібляка, директора Буковинського центру культури і мистецтва та Наталію Баштову Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої діяльності. Про діяльність Будинків культури після окупації долучилися начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради - Євгенія Антонюк та керівник сектору культури, молоді та спорту Бучанського району Київської області - Сергій Виговський. Обговорення нагальних питань було досить дискусійним та продуктивним.

Наступну народу з директорами Обласних центрів народної творчості України призначено з Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та першим заступником Міністра культури та інформаційної політики - Ростиславом Карандєєвим. День та час проведення буде повідомлено.



12 листопада 2022 року 


11 листопада 2022 року директор Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Олена ЗАВАЛЬСЬКА була в прямому ефірі у програмі «Час української пісні» з Наталією Багмут, заслуженою діячкою мистецтв України, поетесою та композиторкою, ведучою на Radio Ethno FM, місто Лос-Анжелес.

Директорка розповіла про діяльність Обласного центру, важливу роботу, яку проводить Центр під час війни на Київщині, будинки культури, які постраждали під час окупації, аматорські колективи, збереження елементів НКС Київської області, а також поділилась своєю авторською піснею "Не питай, не кажи", яка прозвучала в ефірі неймовірного виконання самої ж Олени Завальської.

Виконавці Київської області подарували прекрасні пісні: Зоя Тимченко, народна капела бандуристів "Україночка" ім. С.Тимощука, Ганна Мудра, ансамль "Слав'янські забави", Сергій Виговський, Тетяна Майстренко, чоловічий ансамбль "Росичі".

Детальніше за посиланням: Ефір



12 листопада 2022 року 


Київський обласний центр народної творчості відвідує аматорські колективи, які зберігають та продовжують співати старовинні українські пісні.

Аматорський колектив української пісні "Веселі молодички" с.Дмитрівка Бородянської ТГ Бучанського району у своєму репертуарі мають велику кількість старовинних пісень, які співали у селі Дмитрівка ще в давнину. Керівник колективу, Неля Вінцик разом з учасницями збирають, зберігають та передають з покоління в покоління українську народну пісню...

Жіночки поділилися своїми переживаннями під час окупації... Згадуючи ці страшні дні, вони плачуть, але все одно співають знаходячи в собі сили. Вони говорять: "Нам так легше забути все те, що ми пережили і побачили на власні очі..." І дійсно, зараз, в цей складний час, саме українська народна пісня допомагає багатьом людям , які постраждали від російського агресора, вийти з психологічного стану.

Детальніше: відеосюжет.



09 листопада 2022 року

Працівників культури Київської області вітає голова товариства з розвитку культури і туризму Грузії, директор міжнародного фестивалю "Золоте руно", балетмейстер, керівник зразкового дитячого хореографічного колективу "Колха" - Каха Чітая.

 

З Днем працівників культури для колег та друзів Київської області вітають учасники аматорського театру та працівники Культурного центру м.Наленчова, Польща!

 

Зі святом працівників культури Київщини вітають колеги й земляки з далекої Канади, хор "Коріння" з міста Калгарі - Канада.

 

Працівників культури Київщини вітає заслужена діячка мистецтв України, поетеса та композиторка, ведуча на Radio Ethno FM - Наталія Багмут, Лос-Анжелес.

Музика А.Матвійчука, вірші Н.Багмут - «Українська пісня».


09 листопада 2022 року

 

9 листопадаВсеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.


Вельмишановні колеги, друзі, побратими і посестри! Сьогодні наше професійне свято ми зустрічаємо в особливий час і умовах. На нашу красиву, святу українську землю прийшов жорстокий загарбник. Брудний чобіт к@цапського окупанта топче все наше найсвятіше, руйнує наші домівки, нищить цвіт української нації. Але ми всі віримо у силу, мужність і звитягу Збройних Сил України. Всі наші дії, думки і помисли спрямовані на допомогу нашій Українській Армії. Ми всі звертаємо наші молитви до Бога і просимо Його укріпити нас у вірі в нашу неодмінну Перемогу і дати нам сили робити все від нас залежне задля нашої Перемоги. Ми маємо гідно тримати наш культурний фронт і захищати наші українські цінності – нашу мову, нашу українську пісню, нашу героїчну історію. Кожен з нас є важливою частинкою великого Божого промислу і від щоденних зусиль кожного з нас залежить те, як швидко ми знищимо ворога і відсвяткуємо нашу Велику Українську Перемогу.

Тож, сьогодні, в День працівників культури, ми від щирого серця хочемо привітати вас, дорогі наші колеги. Ви, котрі самі в щоденній своїй праці несете людям добро і надію, заслуговуєте на велику шану і повагу всіх українців, всього нашого народу. Несімо й надалі в цей світ велич, доброту, оберігаючи та возвеличуючи життєві істини, які прикрашатимуть нашу галузь, і нас як працівників культури. Будьте міцними і загартованими, бережіть своє здоров’я та родинний затишок, дякуйте Богу і Збройним Силам України за все, що ми сьогодні маємо, кохайте і даруйте кохання іншим, не втрачайте оптимізму та надії. Ми хочемо ще раз наголосити і ствердити: українська культура – це фундамент на якому стоїть наша Держава і кожен культурний працівник – це безцінний боєць культурного фронту! Нас нікому не здолати і не знищити, українці сильні і талановиті, ми відбудуємо всі наші міста і села, які розквітнуть з новою силою. Бо Україна є вічна! Як вічною є українська пісня, що лунає з тисячоліть і дає нам Віру, Надію і веде до Перемоги!


09 листопада 2022 року 


В Бориспільському Центрі культури і мистецтв відбувся обласний захід присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. Захід був організований Київським обласним центром народної творчості та Академією мистецтв ім.П.Чубинського, за сприяння Київської обласної ради і Департаменту культури та туризму Київської обласної військової адміністрації.








07 листопада 2022 року 


НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ – ДЖЕРЕЛО ВІРИ, НАДІЇ, ПЕРЕМОГИ!

Саме під таким гаслом 5 листопада 2022 року відбулися благодійні концерти організовані Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи для мешканців модульних містечок в Макарові, Бородянці та Гостомелі. Дякуємо за сприяння і підтримку Бучанській РДА, відділу культури, молоді та спорту Гостомельської ТГ, відділу культури, молоді та спорту Бучанської ТГ.




05 листопада 2022 року 


Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, який відзначається 9 листопада, Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи відвідав Будинки культури Київської області задля підтримки працівників культури клубних закладів. Адже, сьогодні вони працюють не тільки у сфері культури проводячи різноманітні заходи для людей, а й волонтерами, допомагаючи захисникам України, переселенцям та усім постраждалим від російського агресора.

Працівники Центру завітали до Будинку культури с.Ясногородка Бишівської територіальної громади. Наталія Герасименко, директор Будинку культури, розповіла, як вистояв Будинок культури під час вторгнення російських окупантів та бомбардування. Село Ясногородка зазнало великих пошкоджень, але Будинок культури залишився не зруйнованим..

Народний аматорський колектив «Ясен цвіт» зустрів зі старовинними піснями, які співали в давнину саме в цьому селі. Учасниці співали та зі слізьми розповідали життя під час військових дій у березні 2022 року. Керівник колективу Наталія Герасименко разом учасницями зберігають та шанують традиції с.Ясногородка.



02 листопада 2022 року 


Кожного року, 9 листопада, працівники культури України святкують Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, але цього року, не має радості, святкування, веселих пісень та танців.... війна... біль...страх....окупація...пошкоджені та зруйновані села, міста, Будинки культури Київщини.... Все це пережила Київщина, але війна продовжується і в теперішній час, працівники культури, як і усі українці, під обстрілами російського агресора продовжують працювати на процвітання української культури та збереження українських традицій, які передавалися з покоління в покоління… Сьогодні, культпрацівники на культурному фронті, зберігаючи та популяризуючи українські звичаї, традиції, які були невід'ємною частиною повсякденного життя наших пращурів і стали засобом збереження української ідентичності, але сьогодні всю нашу історію знищує росія...

Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи напередодні Всеукраїнського дня працівників культури відвідав пошкодженні Центри культури та дозвілля Київщини, щоб показати діяльність Будинків культури. Попри пошкодження, в них вирує культурне життя, учасники аматорських колективів поєднують репетиції з плетінням сіток, готують їжу для захисників та постраждалих людей, працюють школи мистецтв, діти з великим задоволенням приходять на репетиції, а все тому, що ми – українці, незламна нація, яка ніколи не зрадить культуру своїх нащадків.

Центр культури і дозвілля Макарівської селищної ради створив умови для самодіяльної творчості, формування громадської думки, духовного розвитку, задоволення культурних потреб, організації відпочинку населення, розвиток культури. Начальник відділу культури і туризму – Наталія Завалішина та директор Центру культури і дозвілля – Людмилою Колос разом зі своїм творчим колективом з початку війни працюють над відновленням будівлі та творчого культурного життя.

Детальніше у відеосюжеті



25 жовтня 2022 року 


Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушники — це символ України, відбиття культурної пам’яті народу, в узорах збереглися прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», символіка червоного кольору.

Обухівський «шитий» рушник є елементом нематеріальної культурної спадщини Київської області. Носії елементу – майстрині ГО «Об’єднання майстрів «Творча спадщина» м.Обухів.




21 жовтня 2022 року


Телешоу "Ранок вдома" завітав до Валентини Ткач з м.Богуслав, носія елементу нематеріальної культурної спадщини "Богуславське традиційне ткацтво" Київської області. Майстриня - ткаля у третьому поколінні, яка навчилася ткати від матусі Марії Вовкули, а мати від свого батька. Валентина разом з матусею тчуть неймовірні килими та інші вироби і суворо дотримуються старовинних технологій богуславського традиційного ткацтва, яке славилося ще з давніх часів. Майстерня Валентини Ткач завжди майоріла різними кольорами чудових килимів, але після вторгнення російських окупантів, Валентині дуже важко було знову ткати і коли син вступив до лав ЗСУ, Валентина вирішила допомагати захисникам України. Майстриня, не тільки допомагає захисникам України, а й проводить майстер-класи для переселенців, які з великим задоволенням відвідують її майстерню! Пишаємося нашими майстринями! 

Детальніше у відеорепортажі: Телешоу «Ранок вдома»



20 жовтня 2022 року


Сумна звістка надійшла з Херсонщини... Кацапські окупанти вбили головного диригента Херсонського музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Дикі виродки північних боліт продовжують цілеспрямовано знищувати українських культурних діячів, як маркерів національної ідентичності та носіїв української духовності. Не буде прощення московитським зайдам за кожну замордовану українську душу. Україна переможе! Українська культура переможе! Бо світло завжди перемагає пітьму! espreso.tv


15 жовтня 2022 року


Вітаємо бандуристів Київщини і всіх, хто закоханий в наш чудовий інструмент, що є символом України, душею української нації, її музичним втіленням з Днем бандури! Бажаємо невичерпного творчого натхнення і розвитку. І хай якнайскоріше під срібний дзвін бандур залунає нова пісня нашої спільної перемоги!














14 жовтня 2022 року


Сьогоднішнє свято Дня захисників і захисниць України ми всі сприймаємо по особливому урочисто, поважно, з трепетом і величезною вдячністю всім захисникам і захисницям народу українського. Сьогодні всі ми зрозуміли і відчули сповна, що ті, хто захищають нас від кривавих обіймів руского міра є не тільки захисниками нашої землі і наших національних цінностей – історії, культури, мови – а й персональними ангелами-охоронцями кожного з нас. Вони захищають нас від ворожих куль і снарядів, а ми повсякчас маємо допомагати і підтримувати їх, міцно «Будемо стояти» і тримати свій фронт – культурний, освітній, економічний, виробничий і навіть побутовий – бо з маленьких дрібничок нашої принципової української позиції повсякдень і повсякчас будується наша велика спільна перемога.

Сьогодні представники української культури стоять пліч-о-пліч з усіма українцями в боротьбі за нашу незалежність. Тож, міцно тримаймо ряди, будьмо єдиними і невтомними в нашій підтримці всіх захисників і захисниць – зі Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів, територіальної оборони, військових медиків і волонтерів і всіх, хто долучається до захисту нашої України. Бо тільки в святій єдності ми здолаємо дикого ворога і переможемо!

Зі святом, брати і сестри українці! З Днем захисників і захисниць України! З Днем Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці!



13 жовтня 2022 року


Талановитий молодий бандурист Богдан Гуленко з Переяслава долучається до ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва «Бандура-душа» з піснею на слова Т.Г.Шевченка «Ой,три шляхи широкії».







13 жовтня 2022 року


До ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва «Бандура-душа» доєднуються представники молодого покоління бандуристів. У виконанні студента Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва (с.Стрітівка Ржищівської ТГ) Богдана Турського українська народна пісня на слова Т.Г.Шевченка «Ой, літа орел».
















12 жовтня 2022 року


Одразу дві пісні – «Три голоси» та «Червона рута» - у виконанні народного тріо бандуристок «Заграва» Великоолександрівської школи мистецтв і ремесел Пристоличної ТГ.

Склад тріо: Людмила Романенко, Наталія Зущенко, Лілія Ціж.

ІІІ Обласний дистанційний фестиваль бандурного мистецтва «Бандура-душа».

Вашій увазі: Тріо «Заграва»



12 жовтня 2022 року


«Повіяв вітер степовий», українська народна стрілецька пісня.

Виконує Світлана Бахметова, викладач бандури Броварської ДМШ та Калинівської ДШМ Броварського району в рамках ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва «Бандура-душа».







11 жовтня 2022 року


Учорашній масований обстріл Києва, області і всієї України ще раз засвідчив глибочезну цивілізаційну прірву між талановитими, мужніми українцями і кровожерливими руснявими терористами. Диким вишкребкам північних боліт невтямки, що націю, яка навіть переховуючись від бомбувань в метрополітені і переходах - співає! - таку націю неможливо здолати. Переможе Україна! Бо вона вічна, як вічна українська пісня!

В рамках ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва «Бандура-душа» ансамбль бандуристів «Горлиця» ДШМ № 5 ім.Сергія Томащука, м.Біла Церква, керівники – Лариса Лобунець та Олена Турчанович.

«Ой,ти місяцю», українська народна пісня.



08 жовтня 2022 року

Програму ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва «Бандура-душа» продовжують представники міста-героя Бучі. Дует у складі Анни Шульги і Марти Пригунової у супроводі їхнього викладача бандури Тетяни Бондар.

«Настав урочистий час»,

слова і музика Л.Ященка.


08 жовтня 2022 року

До ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва приєднується Капела бандуристів Національної музичної академії України, керівник Андрій Семеляк. 

Капела бандуристів НМАУ - 

Чуєш, брате мій

 





07 жовтня 2022 року

ІІІ Обласний дистанційний фестиваль бандурного мистецтва триває. Красу звучання бандури дарує нам ансамбль бандуристів «Дивоцвіт» дитячої школи мистецтв з міста Вишневе. Керівник колективу - Світлана Матвійчук. 

 

 


06 жовтня 2022 року


Продовжують програму ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва «Бандура-душа» неодноразові переможці обласних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів - народна капела бандуристок «Україночка» дитячої школи мистецтв №5 м.Біла Церква, керівник - заслужений працівник культури України Раїса Томащук.

Виступ капели: «Мій край»


05 жовтня 2022 року


Відкриває програму ІІІ Обласного дистанційного фестивалю бандурного мистецтва «Бандура-душа» переможець першого фестивалю, колектив знаний в області і за її межами - капела бандуристів «Вишневий цвіт» з м.Богуслав, керівник - Світлана Задоя. 





05 жовтня 2022 року


Сьогодні ми, як ніколи, розуміємо цінність речей, які є символами українського народу, є суттю нашої ідентичності і самобутності. Це - вишиванка, прапор, герб, гімн. І це - бандура. Бандура є душею української нації, її музичним втіленням. Саме тому, обласний фестиваль бандурного мистецтва ми назвали «Бандура-душа», бо коли звучить наш інструмент, то ніби душа з Богом розмовляє.

Попередній фестиваль через карантинні обмеження проводився в дистанційному форматі. Цього року ж року ми планували провести фестиваль «Бандура-душа» більш масштабно - у великому концертному залі зібрати всіх бандуристів Київської області, запросити найкращих представників інших регіонів - одним словом, зробити справжнє свято бандури! Та віроломне вторгнення рашистських окупантів змінило наші плани. Але не знищило їх. Як не можливо знищити українську душу. 

ІІІ Обласний фестиваль «Бандура-душа» відбудеться!!! Хоч і знову в дистанційному форматі, але відбудеться. Якась частина юних бандуристів і їх викладачів ще знаходяться в інших країнах. Війна змусила їх покинути рідний дім, та не розлучила з рідним інструментом - навіть за тисячі кілометрів від України наша бандура звучить, даруючи своїми диво-струнами красу й надію. Надію на швидку Перемогу, відновлення нашої країни і повернення всіх українців на рідну землю. І злітає до Бога це бажання молитвами мільйонів українців під срібний дзвін бандури. Бо бандура - це душа.   

 


03 жовтня 2022 року

В рамках проведення фестивалю «ФолькКрай» Київський обласний центр народної творчості завітав до народного фольклорного гурту «Червона калина», керівник - Надія Лабунська.







02 жовтня 2022 року

У рамках проведення фестивалю «ФолькКрай» Київський обласний центр народної творчості здійснив культурно-мистецьку експедицію до с.Колонщина Макарівської ТГ Бучанського району. Відвідали народний колектив "Берегиня" у чудовій садибі керівника колективу Любові Лавицької. Директор Центру, Олена Завальська, поспілкувалася з учасницями та керівником народного колективу "Берегиня". Керівник колективу, Любов Лавицька, розповіла про творчу діяльність колективу, окупацію села, як виживали, коли йшли страшні бої на їхній землі, збереження колекції старовинних сорочок та рушників, які вона зібрала понад 500 шт. та про мрію - відкриття музею української вишивки.

Центр творчості відзняв весільний обряд та старовинні українські пісні у виконанні народного колективу "Берегиня".

Детальніший перегляд у відеоролику: 

«Берегиня»


01 жовтня 2022 року

В рамках проведення фестивалю «Фольк Край» знайомимо усіх пошановувачів з колективами та їх учасниками які вивчають та виконують пісенний фольклор Полісся та центральної України. Одним з таких носіїв пісенного фольклору є Олексій Заєць - краєзнавець, керівник фольклорних колективів «Снівниця» Калинівської ТГ та «Барвінок» Макарівської ТГ. Саме такі колективи і є корінням самобутності української народної творчості.



01 жовтня 2022 року


1 жовтня – міжнародний День музики!

Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи вітає з цим чудовим святом не лише музичне товариство, а й всіх українців, бо до музики мають стосунок усі без винятку. Вона супроводжує нас в різні моменти нашого життя: на роботі і вдома, на відпочинку і в дорозі, в миті смутку і радості, в час боротьби і звитяги. Музика – там, де життя. Вона і є життя. Музика зцілює душу і загартовує тіло. Музика розвіює темряву і сповнює всіх нас надією і впевненістю в неодмінній перемозі добра над злом, світла над пітьмою. То ж хай в нашому житті буде багато Музики! Хай на повну буяє Життя!

Зі святом, дорогі колеги! Зі свято, українці!









30 вересня 2022 року

Київський обласний центр народної творчості на днях зустрівся з працівниками культури відділу культури, молоді та спорту Бородянської селищної ради.











29 вересня 2022 року

Культурно-мистецьку експедицію в рамках обласного фестивалю "ФолькКрай", Київський обласний центр народної творчості здійснив до с.Дмитрівка Бородянської ТГ Бучанського району. 









24 вересня 2022 року

Культурно-мистецька експедиція в рамках обласного фестивалю "ФолькКрай" продовжується. Працівники Київського обласного центру народної творчості відвідують фольклорні колективи Київської області задля підтримки колективів, збереження старовинної народної пісні.

 








22 вересня 2022 року


Марія Примаченко – бренд України, що відомий на весь світ.

До Дня миру в «Українському домі» в Києві презентували два дуже важливих для мене архітектурних проекти – створення мистецької резиденції в селі Болотня, де зберігся будинок художниці Марії Примаченко, та проект майбутнього музею в Іванкові.

Там також відкрилася виставка 14 робіт пані Марії. Ці картини були врятовані мешканцями Іванкова з палаючого музею, в який влучив снаряд. Із дня трагедії роботи експонуються вперше.

В умовах повномасштабного вторгнення ми точно знаємо, що культура – це ще один фронт у боротьбі за нашу автентичність та незалежність. А мир для нас – це не абстрактне бажання. Це те, до чого ми щодня йдемо. Те, що ми щодня виборюємо. Мир обов’язково прийде на нашу землю, як наслідок перемоги. Слава Україні!


Інф. надана: 

голова 

Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба


21 вересня 2022 року


Київський обласний центр народної творчості продовжує зйомки фольклорних колективів Київської області.













20 вересня 2022 року

Сьогодні, Київський обласний центр народної творчості розпочав зйомки фольклорних колективів Київської області в рамках Обласної культурно-мистецької експедиції під назвою «ФолькКрай».










15 вересня 2022 року


Працівники музею українського костюму та української вишивки, смт.Немішаєве Бучанського району тепло і щиро зустріли працівників культури Київщини та представили неймовірну колекцію з різних областей України! Учасники Обласного семінару були у захваті від побаченого. Цікаву та пізнавальну екскурсію провели Тамара та Ольга Угнівенко, які створили колекцію та працювали над процвітанням музею. Хоч смт.Немішаєве було в окупації, але Всевишній зберіг красу української культури.




15 вересня 2022 року


Обласний семінар "Культура Київщини - об'єднані війною" розпочався. Працівники культури відвідали с.Мощун, Військове містечко, «Культурно - оздоровчий комплекс» смт.Гостомель. Будинок культури с.Озера, де працівники будинку культури представили мистецьку виставку з картинами, які були пошкоджені ворогом при окупації, українські сорочки посічені, а також неймовірні роботи майстрів.

«Обласний семінар «Культура Київщини – обєдані війною»



13 вересня 2022 року


11 вересня 2022 року, Яготинський міський будинок культури долучився до приготування борщу на підтримку Херсонщини! Борщ готувала учасниця художньої самодіяльності Ольга Розум, ПРИГОЩАЛА БІЙЦЯ - Володимира Костину, директора Яготинського міського будинку культури.








13 вересня 2022 року


11 вересня 2022 року, Бориспільська міська територіальна громада долучилася до приготування борщу на підтримку Херсонщини!

Борщ готувала в.о. директора Центру культури і мистецтв Ольга Арутюнян та її маленькі помічники - онуки.

Детальніше: Рецепт борщу
















11 вересня 2022 року

Київщина, сьогодні, готує український Борщ! Підтримуємо Херсонців! 














10 вересня 2022 року

Борщ – одна з головних страв української кухні, відома у всьому світі. Борщ завжди асоціюється з домашнім обідом, мамою або бабусею на кухні і неповторними ароматами м’яса і овочів. Чудове поєднання овочів та м’яса робить страву не тільки дуже смачною, а й колоритною.







10 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини" Київського обласного центру народної творчості завершується традиційною давньою стравою українським борщем. Звичайно, обласну культурно-мистецьку акцію ми не можемо не згадати і не поділитися українським борщиком, який готувався і готується за давніми рецептами та передавався з покоління в покоління на Київщині.




08 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини". 










08 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини". 


















08 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини". 



















08 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини". 



















07 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини".

Працівники Будинку культури села Перегонівка Обухівської міської територіальної громади, відтворили один із елементів традиційного українського весілля – випікання шишок. 




06 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини". 









05 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини".



















05 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини".









04 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини".



















03 вересня 2022 року

Олексій Кулеба, голова Київської обласної військової адміністрації, відвідав в Іванківській територіальній громаді, будинок, де жила і створювала свої шедевральні роботи, художниця Марія Примаченко.

















02 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини". Презентує рецепт квасу з бузини, Прокопенко Валентина, працівник Дударківського СБК, який здавна виготовляється в с.Дударків Пристоличної сільської ради Бориспільського району.


Детальніше: 
Рецепт квасу





02 вересня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини" продовжується.








01 вересня 2022 року

Обласну культурно-мистецьку акцію з гастроспадщини "Щедра скатертина Київщини" продовжує Медвинська територіальна громада Білоцерківського району.






01 вересня 2022 року

Київський обласний центр народної творчості розпочинає культурно-мистецьку акцію з гастроспадщини «Щедра скатертина Київщини». Мета культурно-мистецької акції: відродити, популяризувати, зберегти традиції приготування стародавніх страв, які готувалися в давнину на Київщині та передати молодшому поколінню. В XXІ ст. в українських родинах багато готується нових страв взятих рецепти з інтернету, але забуваються стародавні страви, які готували наші бабусі ще в давнину, які були дуже смачні та корисні.














30 серпня 2022 року


В Київському обласному центрі народної творчості, обговорювались важливі питання щодо збереження, популяризації національного культурного надбання, відродження культурної спадщини в період воєнного стану Київщини. Під час наради, директор, Олена Завальська наголосила на забезпечення функціонування інформаційного ресурсу щодо об’єктів культурної спадщини, культурних цінностей, а також підтримка аматорських колективів Київської області у воєнний час. 




28 серпня 2022 року


29 серпня - День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Гідно вшануймо пам'ять наших захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, вклонімося їх подвигу та героїзму. Ми глибоко співчуваємо батькам, дружинам, дітям та родинам всіх загиблих. Дякуємо батькам, що виховали таких патріотів України і нехай Господь Бог допомагає вам перенести цю важку біль втрати близької людини. Нехай там, де від тепер місце спочинку наших захисників, цвітуть соняхи! Нехай більше ніколи не повторяться трагічні події в житті українського народу!

Вічна пам’ять у наших серцях тим, хто пішов у безсмертя, і вічний їм спокій там, на небесах! Честь і хвала живим!

Слава Україні! Героям слава!


28 серпня 2022 року

У православне свято Успіння Пресвятої Богородиці, в День Незалежності України з вірою у вільну та незалежну країну, з вірою у Перемогу, з молитвою в душі і серці, неперевершене виконання Катерини Червенко "Молитва - Ave Maria (Schubert)".

Нехай наша Ненька-Україна залишається такою сильною, незламною, рідною, незмінною та процвітаючою!

Молимось за нашу рідну землю, за захисників України, за незалежність!

 

Навіть у найскладніший час українці не втрачають свою віру у вільну та незалежну країну, тож нехай наша Україна залишається такою сильною та незламною, рідною та незамінною, процвітаючою та захопливою.


28 серпня 2022 року


Київщина розквітає різнокольоровими шедеврами народного мистецтва!

Нещодавно ми розповідали про художницю з с.Віта Поштова Гатненської ТГ Валентину Яковлєву, яка розписала у своєму селі зупинки для транспорту. 









27 серпня 2022 року

Обласна виставка талановитих художників Київщини до Дня Незалежності України завершується неймовірними роботами Василя Івановича Данильченка с.Тарасівка Сквирської територіальної громади Білоцерківського району.















26 серпня 2022 року


До Обласної виставки талановитих художників Київщини до Дня Незалежності України, долучається Малінченко Олександр Миколайович м.Боярка Фастівського району.


















26 серпня 2022 року


До Дня Незалежності України, вокальний ансамбль Кагарлицького МЦКД "Зорецвіт" виконав пісню «Непереможна Україна».

Миру, процвітання, Перемоги нашій рідній Неньці Україні!






25 серпня 2022 року

Обласну виставку талановитих художників Київщини до Дня Незалежності України, продовжує Шелігацький Василь Іванович, житель с.Розважів Іванківської ТГ. 












24 серпня 2022 року


Моя рідна, моя найкраща в світі Земля - Україна. Ти неймовірна, ти та, яку хочеться любити ще більше і більше. НЕСКОРЕНА, ВЕЛИЧНА, ГОРДОВИТА - НАША МАТУСЯ.

Ти народила нас, виплекала, виростила тими, хто ми є сьогодні. Твоя Незалежність - це наша свобода і воля, це наш простір душі і наших помислів, це безмежний відкритий всесвіт, але зі своїм кордоном і територією, який і вирізняє нас, як Центр Європи - нашу Україну, нашу перлину сонячної енергії. Сьогодні ми вітаємо тебе з Незалежністю. На очах твоїх сльози і біль, душа твоя розтерзана від поранень і руїн, твої доньки і сини гинуть, проливаючи кров за свою землю і нашу незалежність. Не плач, ти виростила достойне покоління, яке тебе сьогодні захищає - це наші сини, які дають гідну відсіч клятим ворогам, які кожен день ведуть боротьбу за тебе, за наших нащадків, за нашу землю і наше майбутнє. Кожного дня і кожну хвилину, в різних куточках України моляться за тебе матері, дітки та наші мудрі пращури. Ми сильні і нездоланні, як ти, в наших жилах твоя кров, твій норов, і твоя вдача. Ми будемо з тобою доти, до поки буде світити сонце, колоситимуться поля і голубітиме небо в наших очах.

Скоро ти знімеш свою сукню, просочену чорним димом, печаллю, горем, смертями, а вдягнеш вишиванку, заплетеш в косу стрічку з вінком і зустрінемо Перемогу, таку довгоочікувану і безцінну. Ми будемо плакати і радіти, салютувати Героям, складати шану і свої спогади загиблим, ми будемо відбудовувати МИРНУ, світлу, заможну, сильну Україну. Бо ми є кращі, бо ми є унікальні - твої діти. Зі святом, СВЯТА НАША НЕНЬКО! ЗІ СВЯТОМ ТЕБЕ, МАТІР НАША - ЗЕМЛЯ! ЗІ СВЯТОМ, МОГУТНЯ І НЕСКОРЕНА УКРАЇНО!  

 



                                                                                                        



      


             



   

24 серпня 2022 року


Щиросердечно вітаємо з Днем Незалежності України - найбільшим національним святом, особливим для кожного українця! Бажаємо працювати на благо України в добрі і злагоді, порозумінні і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого майбутнього! Поважати один одного, любити свою країну, шанувати нашу історію, пам’ятати всіх, хто героїчно віддав своє життя за Україну! Хай живе вільний народ! Процвітання, здоров'я, міцного духу багатій і щедрій Україні!

Сьогодні, ми низько вклоняємось і говоримо дякуємо за життя кожному захиснику України, який захищає Незалежність нашої держави! Низький уклін батькам і родині які мають славетних синів і дочок України!

Україну любити щиро бажаємо!

З Богом долати усі негаразди,

Свою волю нікому не дати украсти.

Українську історію бережно знати,

Українську гідність не дати топтати,

Прадідів-козаків тихо шанувати,

Мову, сім'ю і церкву свою захищати.

В Новий День народження нашої Неньки

Бажаємо щастя й достатку рідненькій!

Щоб усі її діти із цілого світу

Повернулись додому жити довіку!

Музичний подарунок від працівників культури Обухівської територіальної громади, а саме: Юрія Побігая, Ксенії Дон, Ірини Васильченко, Віталія Демченко, Яна Старука, Ілони Омельченко, Дениса Моргуна, Віри Шкода, Сергія Мороза, Олександра Штурма, Тетяни Литовченко, Яни Стеблевської, шоу-групи "Веселий мікрофон", Анастасії Лапіної, Івана Пінігіна.

Кавер на пісню «Ми з України!»

23 серпня 2022 року

Наш прапор – 

небесна блакить,

Як жита золото прекрасне,

Наш прапор 

наче сонечко зорить

І у віках те сяйво не погасне!!!


Наш блакитно-жовтий стяг в усі віки був символом боротьби українців за свою свободу і незалежність. І сьогодні вкотре наше національне знамено веде нас усіх до боротьби і перемоги над споконвічним рашистським агресором. Він надихає нас і спрямовує, він мотивує і сповнює нас силою і впевненістю в Перемозі! Недарма кольори сонця і води, неба і пшениці - завжди були символами божественного поєднання двох начал. А сьогодні кольори нашого стяга стали символом мужності і незламності, волі і самовідданості. Кольорами вільної України і вільної Європи! Зі святом, українці! 

З Днем нашого національного Прапора!!!





22 серпня 2022 року

Обласна виставка талановитих художників Київщини з нагоди Дня Незалежності України, продовжується.











21 серпня 2022 року

До Обласної виставки талановитих художників Київщини з нагоди Дня Незалежності України, долучається Гавриленко Майя Миколаївна Рокитянської територіальної громади.


 









21 серпня 2022 року

В Баришівській громаді 19 серпня стартував благодійний кулінар-fest «Баришівський смаколик».

Зібрано 91 тисячу 410 гривень і 10 копійок!!!

Жителі Баришівської громади неймовірні. З таким тилом ЗСУ неодмінно ПЕРЕМОЖЕ!

Далі Фестиваль пройде старостинськими округам громади.

СЛАВА ГЕРОЯМ!

Разом до перемоги!


Інф. надана: 

Баришівська селищна рада



20 серпня 2022 року

Обласну виставку талановитих художників Київщини до Дня Незалежності України, продовжує Валентина Яковлєва з с.Віта-Поштова Гатненської ТГ.

















19 серпня 2022 року

В рамках відзначення Дня Незалежності України, за підтримки Київської обласної ради, управління культури КОВА, Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи розпочинає Обласну віртуальну виставку найталановитіших художників Київської області.

Обласна виставка до Дня Незалежності України відкривається талановитим художником - Юрієм Пацаном з смт.Чабани Фастівського району Київської області. 













18 серпня 2022 року

Обереги виготовлені власноруч майстрами Київщини, близько 300 шт, отримали військовослужбовці 41 окремого стрілецького батальону, які стримують військову агресію на сході нашої країни, а також цей батальон сформований із мешканців Київщини. Організаторами благодійної акції "Обереги для захисників України" - Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Захисники України передають слова вдячності за моральну підтримку від учасників акції: "Віримо в захист Всевишнього і в те, що ці маленькі освячені обереги оберігатимуть нас до повернення у свої родини, до дітей та у рідні домівки)))"








16 серпня 2022 року


З 08 серпня по 16 серпня 2022 року, напередодні православного свята Маковія або Медового Спаса, відбулась обласна віртуальна виставка продукції бджолярства «Медова Київщина», організована Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи за підтримки Управління культури та Київської обласної ради.







16 серпня 2022 року

Обласну виставку "Медова Київщина" завершує учень президента Гільдії медоварів України Василя Олексійовича Соломки (ДіДа Василя) - голова Гільдії – Василь Степанович Барабаш - Баришівської територіальної громади.
















14 серпня 2022 року

Вітаємо усіх з Медовим Спасом! Нехай це свято принесе мир на нашій рідній землі! Нехай освячений маковійчик в кожній вашій домівці збереже від лиха, біди та негоди!

Нашу сторіночку прикрашають маковійчики з с.Ковалин Дівичківської громади від майстрині Любов Задорожної!
















13 серпня 2022 року

Обласну виставку "Медова Київщина" маковійчиками прикрашає майстриня Новопетрівського сільського будинку культури філії Центру культурних послуг Вишгородського району - Тетяна Руденко.

Тетяна працює завідувачем господарством і кожного року традиційно створює букети до свята Маковія. Вона дуже полюбляє свої букетики дарувати колегам, рідним та друзям.

Її маковійчики знає майже все село. Перш ніж подарувати такий маковійчик, Тетяна освячує обов'язково в церкві на свято Маковія.


 








13 серпня 2022 року

Обласна виставка "Медова Київщина" на нашій сторінці, цього тижня, прикрашена смачним медом, а також запашними та гарними "маковійчиками" виготовлені майстрами Київщини. Адже, незабаром свято Маковія або Медового спаса. На передодні свята, майстри сплітають чудові букетики та навчають своїх вихованців, адже традиції з давніх давен наших пращурів повинні передаватися з покоління в покоління.


 



13 серпня 2022 року

Обласну виставку "Медова Київщина" продовжує пасічник Володимир Гончар з с.Ясногородка Бишівської громади, який бджолярством займається більше 16 років.

















12 серпня 2022 року

До Обласної виставки "Медова Київщина" приєднуються майстри Київщини. Вони, як і бджолярі, які вже зібрали свіжого меду для освячення, почали збирати квіти та різні трави, щоб виготовити "маковійчик" і 14 серпня на свято Маковія або Медового Спасу освятять букетики у церкві.


 













12 серпня 2022 року 

Благодійна акція "Оберіг для захисників України" знову поповнюється оберегами наших майстрів Київської області. Понад 250 оберегів надійшли до Київського обласного центру народної творчості з Обухівської ТГ, Баришівської ТГ, Броварської ТГ, Рокитянської ТГ, Дівичківської ТГ, Переяславської ТГ, Феодосівської ТГ та ін. громад Київщини. Також, нещодавно, отримали від Ржищівської (Євлогієва А. Ф.) та Глевахівської громади (Аландаренко Асі). Дякуємо усім майстрам, що взяли участь у благодійній акції. Усі обереги будуть передані нашим бійцям на передову. Молимось, щоб Господь Бог та усі святі зберегли наших захисників України, а наші освячені обереги захистили їх.




10 серпня 2022 року

Обласна віртуальна виставка продукції бджільництва "Медова Київщина" доповнюється родиною пасічників Миколи та Валентини Пономаренків, село Ташань Ташанської територіальної громади Бориспільського району.





 


09 серпня 2022 року

Обласну віртуальну виставку продукції бджільництва "Медова Київщина" Київського обласного центру народної творчості продовжує пасічник-початківець Калинівської територіальної громади Броварського району – Сергій Опенько.















08 серпня 2022 року

На передодні православного свята Маковія або Медового Спаса, Київським обласним центром народної творчості була запланована у 2022 році виставка-ярмарка продукції бджільництва з виступами учасників аматорських колективів Київщини та давніми українськими традиціями, а також плетіння маковійського букету з м'яти, чебрецю, нагідок, маку для освячення в церкві, але через вторгнення російських окупантів в Україну, в цьому році проводимо дистанційно.




07 серпня 2022 року

Роботами майстрів, художників Київщини захоплюються за кордоном. Майстри Київщини з початку повномасштабної війни неодноразово брали участь у виставках різних країнах Європи, популяризуючи культуру свого рідного краю.


 







02 серпня 2022 року

Носій елементу нематеріальної культурної спадщини "Богуславське традиційне ткацтво" Валентина Ткач, у своїй майстерні м.Богуслав, протягом трьох місяців (травень-липень) проводить майстер-класи по традиційному ткацтву. 

 









28 липня 2022 року 


Київський обласний центр народної творчості з 04 по 27 липня провів для майстрів народного мистецтва Київської області благодійну акцію "Оберіг захисникам України від майстрів Київщини". З молитвою, любов'ю до рідної землі та вірою в велику Перемогу, майстри Київщини з великим задоволенням виготовили малесенькі обереги для наших дорогих захисників України. Більше 130 гарних, чудових оберегів від майстрів надійшло до Центру творчості і на кожному, майстри написали свої побажання воїнам.




28 липня 2022 року


27 липня в Національному музеї літератури України, за сприяння Товариства зв'язків з українцями за межами України ("Україна-Світ"), відкрито авторську виставку директора Краєзнавчого музею Бородянщини, співачки, майстрині, літератора - Ольги Угнівенко "Україна є! Україна буде!".






25 липня 2022 року

Культурно-мистецьку акцію авторської творчості «Нескорена земля - Київщина» завершує наймолодший учасник нашого марафону Олександр Кирієнко з с.Щасливе Пристоличної ТГ. 

У свої 10 років юний поет має чітку і тверду громадянську позицію. За таким молодим поколінням – майбутнє України!














25 липня 2022 року

До марафону «Нескорена земля - Київщина» долучається Інна Подгорняк - директорка будинку культури с.Тайниця Тетіївської ТГ. Вірш «Доньки України».








 


24 липня 2022 року

Продовжує марафон культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» Аліна Мельничук, керівниця гуртка «Театр ідей» Центру дитячої та юнацької творчості Іванківської селищної громади. З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну містечко Іванків одним із перших потрапило під окупацію ворога. Пані Аліна розповіла нам про ті тривожні і трагічні дні: «Від 5 березня ми втратили інтернет, мобільний зв’язок, світло і воду. 26 днів я не мала зв’язку зі своїм чоловіком, який перебував на військовій службі в зоні ООС та ризикуючи власним життям хоробро захищав і продовжує захищати нашу рідну землю. Увесь біль, тривога і печаль від невідомості вкладено в слова цього вірша».

«Ода до військового».







24 липня 2022 року

До культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» долучається поетеса Лідія Мищенко, директорка Студениківської публічної бібліотеки Студениківської ТГ. Авторський вірш «Оберіг» читає її онук Дарій Артюх (8 років).






24 липня 2022 року

Марафон «Нескорена земля - Київщина» продовжує поетеса Світлана Суниця з смт.Чабани. Як розповіла нам авторка, вірш «Мрія» був написаний у березні 2022 року в комірчині під сходами, коли пані Світлана разом з маленькою донечкою ховалися від вибухів.

















23 липня 2022 року


До культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» долучається поетеса Надія Іванченко, учасниця літературно-поетичного клубу "Розтоки" КЗ "Публічна бібліотека" м.Богуслав. Пані Надія декламує авторський вірш «Проводжала мати сина у солдати». Свої поетичні рядки авторка присвячує всім матерям України, які не дочекалися своїх синів з війни...
















23 липня 2022 року

Марафон культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» продовжує юна поетеса Марія БАЛЯС з м.Кагарлик. Марія активна учасниця художньої самодіяльності Кагарлицького МЦКД. У авторському виконанні вірш «Ні війні!»


















23 липня 2022 року

До культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» долучаються юні учасники театру «Зарево» з міста Бородянка, яке чи не найбільше постраждало від рашистських орків.

«Життя Вкраїни ще й не почалося…» - автор тексту, режисерка театру 
Поліна ЛУЧКО, 
виконують її вихованці: Олена Тімкова, Кіра Остринська, Тимур Хамустенко, Віка Золотая, Поліна Глущенко, Дар'я Римар, Єва Перепльотова, Анна Сапсай, Анастасія Борздуха.

23 липня 2022 року

Юна поетеса Вікторія ОНОПРІЄНКО з смт.Терезине Білоцерківської громади відгукнулася власною поезією на події сьогодення. В марафоні «Нескорена земля - Київщина» вона читає авторський вірш «Я просто хочу миру».


















23 липня 2022 року

Марафон авторської творчості «Нескорена земля - Київщина» продовжує поетеса Людмила КЛИМОВСЬКА з м.Яготин з власним віршем «Україна – переможе!»










22 липня 2022 року

Культурно-мистецьку акцію «Нескорена земля - Київщина» продовжує поетеса Людмила Трищук з с.Балико-Щучинка Ржищівської ТГ. Жорстока війна торкнулася її родини безпосередньо – 8 липня на Курахівському напрямку захищаючи Україну від російських окупантів загинув її 32-річний син Юрій. Вічна пам’ять Герою!
















22 липня 2022 року

В культурно-мистецькій акції «Нескорена земля - Київщина» бере участь поет Едуард Дегодюк з смт. Чабани. Пану Едуарду 87 років, а його поезія щира, правдива і полум'яна. У авторському виконанні вірш «Російському кату» та вірш «Небесна кара».








22 липня 2022 року

Марафон культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» продовжує Вікторія Микитенко з Медвинської сільської громади, яка написала власний текст на музику відомої пісні Джамали «1944».






22 липня 2022 року

До культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» долучається поетеса Любов ОСИПЕНКО з хутора Іванків Глевахівської ТГ. Читає власний вірші «Україна моя золота».



















21 липня 2022 року

Культурно-мистецьку акцію авторської творчості «Нескорена земля - Київщина» продовжує Наталія ХАРЧЕНКО з м.Тетіїв. У авторському виконанні вірш «Я українка»



















20 липня 2022 року

Марафон культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» продовжує талановитий поет з Володарської селищної громади Валерій СИЧОВ, який пише душею та серцем. Віршовані рядки про природу, навколишній світ, глибокі душевні відчуття і бентежне сьогодення. Володарщина вже втратила багато мужніх синів, поет з великим болем і сумом присвятив вірш саме нашим Ангелам-Захисникам, які тепер оберігають нас з небес… 











Детальніше за посиланням:  https://www.facebook.com/kocntkor/videos/1568297430255691



20 липня 2022 року

До культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» долучаються представники Медвинської сільської громади з авторською піснею «Жити в Україні». Слова і музика Світлани БІЛЯВСЬКОЇ та Таміли САЛАТИ, аранжування Олександра ПОЛОНСЬКОГО. 




20 липня 2022 року

Наш марафон культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» продовжує поетеса Наталка МЄЗЄНЄВА з с.Новосілки Чабанівської селищної громади. Авторський вірш «Яка тривожна ніч»






19 липня 2022 року

До культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» долучаються представники Рокитнянської селищної громади.

Авторська пісня «Збережи дітей України» - автор музики, слів та аранжування – художній керівник КЗ «Центральний будинок культури» Рокитнянської ТГ  Олександр ФЕДОРЕНКО. 

Виконання – керівниця студії естрадного співу КЗ "ЦБК" Людмила ТКАЧУК.








19 липня 2022 року

Марафон культурно-мистецької акції «Нескорена земля - Київщина» продовжує поетеса Людмила УДОВЕНКО з с.Півці Ржищівської міської громади з авторським виконанням поезії «Нас не перемогти».




















18 липня 2022 року

Марафон культурно-мистецької акції «Нескорена земля – Київщина» продовжують представники Пристоличної сільської громади вокальний квартет «Імпреза» у складі: 

  • Олександр Ожеховський (художній керівник, бас); 
  • Юлія Ожеховська (альт); 
  • Віталій Муляр (автор музики, тенор); 
  • Єлизавета Пташинська (сопрано).

Твір «Болить» був написаний у травні 2022 році.

Слова - Олександра Стецюк.

Музика - Віталій Муляр.


18 липня 2022 року

В рамках майбутнього великого багатожанрового фестивалю «AVTOR-FEST», стартує культурно-мистецька акція авторської творчості під гаслом

«Нескорена земля - Київщина».


 




06-07 липня 2022 року





Свято Купала на Київщині!
Купальський марафон.








02 липня 2022 року

З 16 червня по 30 червня 2022 року, в рамках відзначення Дня Конституції України, за підтримки Київської обласної ради, управління культури КОВА, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи була проведена Обласна віртуальна виставка талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».












01 липня 2022 року

30 червня, Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи - директор, Олена Завальська та завідувач відділу, Алла Ращенко - були присутніми на відкриті виставки знаменитої Васильківської майоліки у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м.Київ, вул.Лаврська, 9). 





30 червня 2022 року

Обласна віртуальна виставка талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини», в рамках відзначення Дня Конституції України, завершується надзвичайно талановитим майстром ковальського мистецтва







29 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, Обласна віртуальна виставка талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».

















28 червня 2022 року

Народний фольклорний колектив "Червона калина" с.Лука Бучанського району, носії елементу нематеріальної культурної спадщини «Пісенна традиція села Лука», занесений до Національного переліку України, керівник Надія Лабунська, продовжує відроджувати стародавні автентичні українські пісні. Учасниці важко пережили військові дії біля свого села. І, сьогодні, вони співають сумні та журливі пісні, які ще співали двісті років тому, коли українська земля страждала від загарбників.




28 червня 2022 року

День Конституції України - одне з найбільших державних свят! Сьогодні, немає гучних заходів з нагоди святкування, не лунають улюблені українські пісні, немає щирих посмішків наших громадян, адже в нашій ненькі Україні триває п'ятий місяць повномасштабної війни. Захищаючи свою незалежність і територіальну цілісність у протистоянні російській агресії, наша країна змушена платити жахливу ціну. Висловлюємо шану українським військовим, тероборонівцям, які щодня боронять цілісність та суверенітет нашої країни. Молимося за полеглих, бажаємо миру, відстоюємо свою свободу. Віримо і знаємо що настане День Перемоги!

Київський обласний центр народної творчості разом з громадами Київської області вітає усіх з державним святом! Читаємо, вивчаємо і бережімо наші закони, нашу Конституцію України!

Обласна культурно-просвітницька акція «Конституція України голосами громад Київщини».


28 червня 2022 року






























                         

27 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, Обласна віртуальна виставка талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».


















26 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, Обласна віртуальна виставка талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».


















24 червня 2022 року

Відбулося засідання експертної ради по розгляду елементів нематеріальної культурної спадщини Київської області щодо занесення до Національного переліку України. 




















23 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, відкриваємо віртуальну виставку талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини». 

















22 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, відкриваємо віртуальну виставку талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».

















21 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, відкриваємо віртуальну виставку талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».

















20 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, відкриваємо віртуальну виставку талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».









17 червня 2022 року

В рамках відзначення Дня Конституції України, відкриваємо віртуальну виставку талановитих майстрів народного мистецтва Київської області «Скарби Київщини».










15 червня 2022 року


За підтримки Київської обласної ради, управління культури Київської ОВА, КЗ КОР "Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи" з 01 червня по 13 червня 2022 року провів Обласну культурно-мистецьку акцію до Дня захисту дітей «Добрими справами дітей наближаємо Перемогу» (формат –дистанційно). 




12 червня 2022 року


День Святої Трійці одне з найважливіших після Великодня християнських свят, яке прославляє Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. Сьогодні, небеса чують молитви і прохання від українського народу, за мир на землі, за дітей, за наших військових, які боронять державу. Захисники України - це мужні, сильні, відважні воїни, здатні на великі подвиги в яких закладений героїзм з дитинства, фундамент, на якому будуються всі досягнення, адже діти – найцінніший скарб кожної нації, кожної країни, наше майбутнє.

У свято Трійці, надії, мрій і добра, Центр творчості завершує Обласну культурно-мистецьку акцію до Дня захисту дітей "Добрими справами дітей наближаємо Перемогу".

Мужні, сміливі та неймовірні цікаві Андрійко та Валентин Білогородської громади, стали маленькими героями всієї України. Не зважаючи на свій вік, вже три місяці, своїми дитячими діями, доводять свою любов та відданість до рідної землі! Малих патріотів України неодноразово транслювали на українських каналах. Діти від початку війни залишалися у своєму рідному селі і дитячими діями, кожного дня, показували міць, силу духа, незламність українського народу. Київщина пишається своїми вихованцями, справжніми патріотами України, які завжди підтримають і прославлятимуть свою державу! Наша країна об'єднала і дорослих, і малих, і весь світ, заради Перемоги! Ми мужні! Ми незламні! Ми незалежні!

 

«Добрими справами дітей наближаємо Перемогу»

10 червня 2022 року


За підтримки Київської обласної ради та управління культури КОВА, 09 червня 2022 року Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи проведено обласний семінар: «Діяльність клубних закладів у воєнний час». 





06 червня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція до Дня захисту дітей «Добрими справами дітей наближаємо Перемогу».

Діти - маленька частина великого щастя, ім'я якого Життя. Діти - це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю та теплом.

З вірою в Перемогу вихованці студії спортивно - бального танцю 'Етюд' Рокитянської територіальної громади під керівництвом Зінченко Ірини Вікторівни, підготували флешмоб та музичний супровід. Кожного дня, кожною клітинкою свого тіла, добрими справами, маленьким вкладом своєї творчості, діти Київщини вірять в нашу Перемогу!


«Добрими справами дітей наближаємо Перемогу»


04 червня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція до Дня захисту дітей «Добрими справами дітей наближаємо Перемогу».

Дитячий народний фольклорний ансамбль «Вишиванка» Таращанської територіальної громади, своїми добрими справами, чудовим виконанням беручи у різних акціях, марафоні «Разом до Перемоги» під керівництвом Віри Маслюк, внесли чималий вклад на допомогу ЗСУ, Талановиті діти зі своїм керівником провели 16 концертів на підтримку ЗСУ,

Київський обласний центр народної творчості презентує дитячий народний фольклорний ансамбль «Вишиванка» в обласній культурно-мистецькій акції «Добрими справами дітей наближаємо Перемогу». Честь і хвала дітям Київщини за їх мужність, витримку, патріотизм до рідного краю!


«Добрими справами наближаємо Перемогу»


03 червня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція до Дня захисту дітей «Добрими справами дітей наближаємо Перемогу».

Кожен із нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд. Таким чином, батьки та викладачі вихованців КЗПО «Апельсин Плюс» Борщагівської сільської ради Бучанського району навчають, пояснюють своїм дітям, як вони можуть допомогти нашій планеті і внести свій внесок у збереження навколишнього середовища. Своїми простими порадами, маленькі зберігачі природи, поділилися за допомогою веселих занять, які розвинули в них корисні навички, щоб зберегти довкілля нашої України.


«Добрими справами дітей наближаємо Перемогу»









01 червня 2022 року

«День захисту дітей» — свято слугує нагадуванням про те, наскільки важливий захист наших дітей. Ми всі прагнемо, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою... Але, на жаль, в цьому році, українські діти зазнали горе, біль, страх... В їхньому маленькому сердечку та у великій душі велика рана від побаченого під час воєнних дій. Діти Київщини пережили жахливі дні, але своїми добрими справами разом з дорослими стали дитячими волонтерами, які прагнуть як найшвидше наблизити Перемогу та жити в щасливій країні!

Київський обласний центр народної творчості розпочинає обласну культурно-мистецьку акцію до Дня захисту дітей «Добрими справами дітей наближаємо Перемогу».

СПЦ м.Славутич, директор Віктор Одиниця розповідає про своїх маленьких героїв м.Славутич, які були і є завжди помічниками їхньої громади. Директор з біллю згадує важкі часи під окупацією, бачивши дітей, які разом пережили це жахіття. Розповідає про хлопчика, Віктора Мельника (10 років) у якого мислення як у дорослої людини і він є унікальним.


«Добрими справами дітей наближаємо Перемогу»


01 червня 2022 року


З 19 по 31 травня 2022 року за підтримки Київської обласної ради та управління культури КОДА, в рамках святкування Дня вишиванки, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи була проведена обласна виставка майстрів-лялькарів Київщини «Лялька Київщини» з елементами української вишивки, як оберіг української нації. 












31 травня 2022 року


Обласну виставку майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки завершує Студениківська територіальна громада.


















31 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















31 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















30 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.


















30 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.









30 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.


















29 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.














29 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















29 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.





















28 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.


















28 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.


















27 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















27 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.

















26 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















26 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















25 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















25 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.


















24 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















24 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















23 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.













22 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















22 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.



















21 травня 2022 року


Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках відзначення Дня вишиванки.



















20 травня 2022 року

Обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», в рамках святкування Дня вишиванки.


 

















19 травня 2022 року

В рамках святкування Дня вишиванки розпочинається обласна виставка майстрів народного мистецтва «Лялька Київщини», з елементами української вишивки, як оберіг української нації.

Лялька-мотанка давня українська народна лялька, символ жіночої мудрості. Це маленький витвір мистецтва, поєднання минулого і сучасного, це зв’язок з предками, посередник між старшим та молодим поколінням.










19 травня 2022 року

Київщина  вітає З ДНЕМ ВИШИВАНКИ! Сім районів Київщини, як одна СІМ'Я, разом з Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, вшановує День вишиванки, як символ України!

 






18 травня 2022 року


Обласна культурно-мистецька акція «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості завершується піснею «Непереможна Україна» (сл.Л.Архіпенко, муз.В.Будейчук).

Ми вшановуємо пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога, та дякуємо усім, хто боронить її тепер! Ми молимось за мир в Україні та за щасливе майбутнє! Ми віримо, що наша держава буде міцна та процвітати бо ми – непереможні!

Талановиті учасники м.Обухів виконали чудову пісню, як справжній гімн незламності, нескореності українського народу, як символ відродження неньки - України!

Виконавці: Юрій Побігай, Вячеслав Прийма, Іван Пінігін, Григорій Негрішний, Оксана Дон, Людмила Скапенко, Оксана Кур'ян, Анастасія Лапіна, естрадна студія "Джайв", анасамбль української пісні «Намисто», вокальна студія «Стейджвокс», Юрій Захарченко, Оксана Готко, Віталій Демченко, Ян Старук, Віра Шкода, Альона Максімова, Марія Войтова, Людмила Чорноіван, ансамбль «Стрюк-грюк бенд», вок. ансамбль «Акорд», вок. ансамбль «Мама-мія», Олександра Штурма та Віталій Побігай, вок. дует «Мальви», вок. ансамбль «Березіль».

Зйомка та монтаж: Ілона Омельченко, Віталій Мороз, Денис Моргун. 
Відео: Непереможна


18 травня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості.

Пісня січових стрільців «Ой у лузі червона калина» лунає над світом та підіймає дух українців. Пісні продовжують жити в українських серцях незважаючи на важкі часи для нашої держави та надихають на втілення багатьох ідей.

Народний ансамбль української пісні «Рідні наспіви» Яготинського міського будинку культури, керівник - заслужений працівник культури України, Григорій Чепіль доєдналися до обласної акції «Вимолена весна» з піснею 

«Ой у лузі червона калина».

Відео: Сергія Суравікіна.

Організатори: Віталій Дубограй, Сергій Павленко, Володимир Костин. 

Музичний супровід: Якотинська школа мистецтв.

 

Інф. надана: Яготинська міська рада

18 травня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості.

Героїзм, мужність, самовідданість захисників України – неоціненні! Ми впевнені, що сила духу і віра допоможуть подолати всі труднощі. Подвиг захисників рідної землі – це велика і велична правда історії!

Тріо «Заграва» Кагарлицького МЦКД, керівник Анастасія Мацібура, дякують усім захисникам нашої України, хто боронить нашу рідну землю, з піснею Захисники.


Слава Вам, наші захисники!!!


18 травня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості.

Село Ясногородка Бишівської територіальної громади, потерпіло від нападу російських окупантів у березні 2022 року. Мешканці села довго не зможуть вгамувати свою біль та страх. Але українську культуру зламати не можна. Аматори зі слізьми на очах, зі смутком на душі, будуть завжди співати!

Народний колектив «Ясен-цвіт» села Ясногородка Бишівської ТГ приєднуються до Обласної акції «Вимолена весна»  і з великою біллю від пережитого заспівали пісню «Вишивала я сину сорочку».

Музика: Івана Сльоти

Слова: Іллі Бердника

Відео села Ясногородка: Вишивала я сину сорочку

17 травня 2022 року

Відео на пісню «ЛЕЛЕКИ» не можна дивитися та слухати без сліз... Важко усвідомлювати, що таке жахіття відбувається на нашій рідній землі, на нашій Київщині... У відео саме то село Лук’янівка Баришівської територіальної громади, де рідні стежки-доріжки, мамина хата, солов’їний спів… В одну мить, все замовкло… тільки гармати… ворог… біль... Але найдорожче – родина, домівка… мамина пісня і лелеки, які повертаються до рідної обпаленої хати…

Володимир Кулик, директор Культурно-Мистецького центру смт.Баришівка, який був в окупації у рідному селі Лук’янівка Баришівської громади з великою біллю від пережитого виконав пісню «Лелеки» та відзняв своє рідне село, яке перетворилося в руїни....

Слова: Гарія Войченка

Музика: Богдана Кравченка

Аранжування: Поль Манандиз 

Paul Manandise 

Відео: Лелеки


17 травня 2022 року

Обласна культурно-мистецька акція «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості.

Калинівська територіальна громада Фастівського району, кавер на пісню «Вставай, моя Україно», слова і музика Тамерлана та Альони Омаргалеєвої.

Виконавці: учні Калинівської дитячої школи мистецтв: Анна Смик, Поліна Недайборщ, Валерія Волкова, Ангеліна Куцик, Максим Дніпровський;

викладачі Калинівської дитячої школи мистецтв та учасники вокальних колективів громади: Анна Хижняк, Юлія Гофман, Оксана Кармазин, Смик Алла, Ія Отверченко.

Відео: Вставай моя Україна


  

17 травня 2022 року

До Обласної культурно-мистецькіої акції «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості долучилася директор Пісківського МБК - Олена Шкляр з піснею Герої сини.

Слова: Алла Бінцаровська

Музика: Сергій Родько

Худ. керівник: Сергій Клокун.
















16 травня 2022 року

Вокальний ансамбль «Solo Wau» Рокитнянського ЦБК, написавши слова та музику, дякують військовим-прикордонникам, тим які завжди стоять на рубежі і боронять Україну і тим хто поклав своє життя за цілісність нашої країни.

Слова: Людмили Ткачук

Музика: Олександра Федоренка

Відео: Прикордонник 


16 травня 2022 року


Обласна культурно-мистецька акція «Вимолена весна» триває.

Наталія Харченко Тетіївської територіальної громади є автором та виконавцем вірша Наша українська весна.


















16 травня 2022 року


Як і всі ми, українці, не так уявляли весну 2022 року. Всі чекали з нетерпінням квітучу весну — період, коли дерева вкриваються запашними біленькими або рожевими квіточками. Але, на жаль, весна прийшла в Україну зі смутком. До війни, ми з радістю зустрічали тепле сонечко, цвітіння квіточок, зараз в усіх одне бажання - мир на рідній землі!

Обласну культурно-мистецьку акцію «Вимолена весна» доповнює українська пісня «Нас весна не там зустріла»... у виконані народного аматорського вокального ансамблю «Маків цвіт» - керівник: Віктор Сокіл. Тетіївської територіальної громади..

Вірші: Йосип Струцюк

Музика: Олександр Гаркавий

Відео: Нас весна не там зустріла


15 травня 2022 року


Міцна сім'я й родина - то сильна Україна! Сім'я - головна цінність в нашому житті, наша гордість, найдорожчий і найцінніший скарб.

Сьогодні, обласна культурно-мистецька акція «Вимолена весна» співпала з Міжнародним днем сім'ї. В наш важкий час, саме підтримка найрідніших допомагає впоратися з будь-якими труднощами. Ми бажаємо, щоб в кожній українській сім'ї був мир, любов та злагода! Та благаємо Господа Бога, щоб зберіг наші родини та нашу славну Україну!

Ржищівська громада, з молитвами за Україну, за кожну родину, за дітей, за майбутнє приєдналася до обласної акції «Вимолена весна». За участю відділу культури і туризму, відділу освіти, виконкового комітету, служби у справах дітей та сім'ї, відділу молоді та спорту, будинку дитячої та юнацької творчості, народного ансамлю танцю «ДИВОСВІТ», старост сіл громади, багатодітних та творчих сімей, створили відеопрект, наповнений щирою відданістю, патріотизмом та любов'ю до рідної України!

Відео: Анастасія Куренко, Русанна Волошин, Давид Макаренко, Андрій Терещенко.

Ми молимось за Україну


14 травня 2022 року

Наша мужність вражає світ, наша музика підкорює Європу!

Наступного року Україна прийматиме «Євробачення»!

Втретє у своїй історії. І вірю – не востаннє.

Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь.

Вільний, мирний, відбудований!

Дякую за перемогу Kalush Orchestra  та всім, хто віддав за нас свої голоси!

Впевнений, не за горами наш переможний акорд у битві з ворогом.


Президент України: 

Володимир Зеленський


Слава Україні!!!


14 травня 2022 року

Війна перевернула життя мільйонів дітей, жорстока реальність довкола залишає у маленьких хлопчиків та дівчаток глибокі травми на все життя. Внаслідок російської агресії в Дмитрівській громаді Бучанського району було повністю чи частково зруйновано понад тисячу цивільних об'єктів. Серед них - домівки людей, медичні та освітні заклади. Все це жахіття пережили діти і сьогодні вони з біллю читають вірші про жахливі дні сьогодення.

В Обласній культурно-мистецькій акції «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості взяли участь учасники театральної студії «БузоОК», КЗСО «Школа мистецтв «Арт Віва», керівник - Наталія Насікан, Дмитрівської сільської ради Бучанського району.

Відео-листівка: «Лист до солдата» 

14 травня 2022 року


Маріуполь – «серце війни». У кожного українця душа розривається від болю за своїх людей Маріуполя, за захисників України... Маріуполь- це біль, страждання, жах, голод, муки, сльози, страх, смерть... Але, кожного дня ми благаємо у Бога, ми молимось за мир та спокій, щоб українці жили в квітучій державі і діти зростали щасливими!

Обласну культурно-мистецьку акцію «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості доповнює зворушлива до сліз пісня «Над Маріуполем» від Рокитянської територіальної громади.

Виконавець: 

Людмила Ткачук (Рокитянський ЦБК),

Слова та музика: 

Ростислав Радишевський.

Аранжування: Олександр Федоренко.

Прем'єра пісні: Над Маріуполем

13 травня 2022 року


З вторгненням російських окупантів, наша земля кожного дня вмивається слізьми матерів, дітей, дружин та родичів. Над містами, полями і лісами, світанки сповиті чорним димом, але український народ не зламати, вони тримаються і витримають. З великим прагненням до Перемоги, аматорів Київщини більше і більше надихає на створення нових пісень та віршів.

Обласну культурно-мистецьку акцію «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості продовжує мешканець с.Святопетрівське Бучанського району, Володимир Кожем'яченко  з авторською піснею «Непереможна Україна». Володимир видав книгу поезій, музичний авторський альбом, автор багатьох патріотичних віршів та пісень. Виступав з творчими доробками на різноманітних фестивалях конкурсах, проводив творчі зустрічі.

Аудіозапис: Непереможна Україна

Аранжування: Олександр Каптьоров. 

Монтаж: Олег Микитюк та Артем Лейсман. 


11 травня 2022 року

Українці – миролюбний, але сильний духом і вірою народ! Єдина віра у державу, Збройні сили України, в Перемогу та віра у післявоєнне відродження й розквіт України!

Обласну культурно-мистецьку акцію «Вимолена весна» Київського обласного центру народної творчості розпочинає чудовий, талановитий вокальний гурт «SoloWay» Рокитянської територіальної громади з піснею «Для Героїв України». Слова до пісні написала одна із учасниць, Людмила Ткачук. Пісня про незламність, силу захисників та українського народу, якими зараз захоплюється увесь світ!

Музика та аранжування: Олександр Федоренко.

«...Не змужуть здолати ту міць вороги

Бо ми ще козацького роду

Не зламить той вітер калини гілки

У ній живе серце народу...»

Аудіозапис: Для Героїв України


10 травня 2022 року


З 04 по 08 травня 2022 року, за підтримки Київської обласної ради, управління культури Київської ОДА, КЗ КОР "Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи" провів Обласну виставку дитячих робіт Київщини до Дня матері (формат - дистанційно).












10 травня 2022 року

Обласну виставку дитячих робіт Київщини до Дня матері Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи доповнюють на завершення дитячими роботами Рокитянська територіальна громада.













09 травня 2022 року


09 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Найбільш кривавою і жорстокою в історії людства була Друга світова війна, яка не оминула жодної української родини. Сьогодні ми вшановуємо усіх, хто боровся з нацизмом та кого торкнулася ця жахлива сторінка нелюдської історії.

Низький уклін та вічна пам'ять!

Зараз, як і в роки Другої світової війни, наша країна воює з агресором-путінською росією, яка посягає на нашу територіальну цілісність, руйнує міжнародну систему безпеки та потенційно загрожує миру у всій Європі. Український народ мужньо боронить свою країну. Ми знаємо, що перемога буде за нами, тому що, як і 77 років тому, захищаємо рідну землю, свій суверенітет, відстоюємо право вільно обирати майбутнє.

Віримо, що небо над Україною завжди буде мирним і чистим, а українці житимуть вільно, у любові, злагоді та добробуті.


09 травня 2022 року


Обласну виставку дитячих робіт Київщини до Дня матері Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи завершує Броварська територіальна громада презентуючи роботи вихованців ДШМ м.Бровари. Незважаючи на дуже важкий час у нашій країні, діти продовжують займатися улюбленою справою. Їх талант ми бачимо у неймовірних малюнках, які вони представили до обласної виставки. У різних образах матусь, діти проявляють, любов, ніжність, тепло. Але, найбільшу мрію в роботах, ми спостерігаємо, щасливе дитинство разом з мамою, родиною та жити в мирі та спокої.







08 травня 2022 року

Милі жінки, чиє покликання — бути матір’ю, а значить, підтримкою, опорою і захистом своїй дитині, вітаємо Вас з чудовим святом, з ДНЕМ МАТЕРІ! Нехай у Вашому житті завжди буде присутня гордість за успіхи і досягнення Ваших дітей, нехай Ваші серця будуть зігріті їх любов’ю і турботою, нехай завжди у Вашому домі буде тепло, затишок, достаток і радість. Ви ангели-хранителі, радники і найрідніші в світі для мільйонів діток! Добра вам, любові і щастя!









08 травня 2022 року

«Мама» - перше слово дитини. Вона оточує теплом і ласкою, міцно тримає за руку під час перших несміливих кроків. Для кожної дитини мама - найближча і рідна людина, яка вміє підтримати свою сім'ю в будь-яких ситуаціях. Саме тому малюки досить часто роблять мамам "незаплановані" подарунки, які допоможуть їй відчути приємні позитивні емоції. Маленька Кірочка Панова (5 років) Баришівської територіальної громади, подарувала своїй матусі такий гарний малюнок зі словами: "Все починається з мами" та стала учасницею нашої обласної виставки присвяченої Дню матері. Дівчинка мріє про щасливе дитинство, де з нею уся її родина.








08 травня 2022 року


Обласну виставку дитячих робіт Київщини до Дня матері Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи доповнює учениця 3-го класу Рокитнянської ЗОШ 2 Туренко Ліліана, 9 років Рокитянської територіальної громади. Свою маму, дівчинка уявляє ангелом, яка завжди охороняє та така гарна, ніжна, у весняному вбрані.






07 травня 2022 року

Слово «мама» практично у всіх мовах звучить однаково або дуже схоже. Одним з перших складів, вимовлених дитиною, є склад «Ма». Саме тому практично в усіх мовах світу цей склад використовується в слові, що означає «мама». Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. В Україні до Дня матері, діти традиційно дарують квіти, цукерки, листівки і пам’ятні сувеніри, присвячують матерям вірші або пісні. Більшість дітей дарують мамам малюнки, де проявляють свою любов, ніжність та мрії до щасливого майбутнього.




06 травня 2022 року


День матері - свято на честь мами, материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві. В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сімейного вогнища, яка відіграє величезну роль у вихованні дітей та їхньому майбутньому. Саме мама прищеплює дитині любов до рідної землі.

До Обласної виставки дитячих робіт Київщини до Дня матері Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи долучається Пахоленко Анастасія зі своєю роботою «Мамин оберіг» Рокитянської територіальної громади. Анастасійка зображує образ мами як берегиню роду, сім’ї, яка є найдобрішою, сміливою, розумною та найгарнішою жінкою в світі.










05 травня 2022 року

День матері відзначається у більшості країнах світу. Взагалі, травень є місяцем Пречистої Діви Марії, Божої матері. До неї звертаються тоді, коли потрібні заступництво та допомога. Саме тому це свято має ще й релігійне підґрунтя. Крім цього, у травні Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю у весняні квіти. Це символізує дорогу в життя, працю та радість.



04 травня 2022 року

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. В цьому році - 8 травня. Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи в такий нелегкий час, до 8 травня презентуватиме малюнки дітей Київщини, які створені під час війни. 












02 травня 2022 року


Можливості для професіоналів зі сфери культури за рекомендацією House of Europe

Фінансування для тих, хто працює у сфері культури:

Вебінар House of Europe “Індивідуальні програми та резиденції для професіоналів зі сфери культури”.

Відбудеться - 3 травня 2022 року.

Детальніше: https://bit.ly/3vpCaDU

Вебінар House of Europe“Гранти для організацій зі сфери культури та креативних індустрій”.

Відбудеться - 5 травня 2022 року.

Детальніше: https://bit.ly/3EZ4vnE

Програма підтримки жінок із культурного сектору від Галереї Артсвіт та DuetteNYC

Детальніше: https://bit.ly/3s0xemM 

Інф. надана: Державне агенство України з питань мистецтв та мистецької освіти


02 травня 2022 року


Оголошено творчий конкурс на створення монументу керамічного півника з смт.Бородянка в м.Васильків!

Очільниця міста Наталія Баласинович звернулася до креативних творчих особистостей:

"Васильківщина шукає таланти! Якщо ти творча і завзята особистість, маєш відповідний фах і досвід, цінуєш культурну спадщину та майстерність гончарів Васильківської майоліки, бажаєш лишити по собі яскравий слід в культурному просторі України. Запрошуємо до участі у створенні проєкту пам'ятного знаку (монументально-декоративної скульптури) славнозвісному васильківському півнику, що став символом незламності та перемоги над пітьмою. Твоє ім'я назавжди закарбується на сторінках відродження Василькова!"

Свій проєкт, матеріали бачення із зазначенням орієнтовної вартості проєкту (з нуля до його повної раеалізації) надсилайте: ukultura2018@ukr.net


29 квітня 2022 року


З днем танцю!

Вітаємо, славетна Київщино!

З нагоди Міжнародного дня танцю хочемо побажати мирного неба над головою, скорішої перемоги та повернення до мирного життя!

Нехай доброзичлива буде до Вас муза Терпсихора і Ви створите нові хореографічні квіти, які вплетуться в пишну гірлянду відродження нашої квітучої України!











29 квітня 2022 року


29.04.2022 року вшановуємо 100-річчя від дня смерті Кирила Григоровича СТЕЦЕНКА  видатного композитора, хормейстера, педагога, музичного критика, публіциста, фольклориста, продовжувача справи М. Лисенка, сподвижника творця УАПЦ В. Липківського, державного діяча в урядах М.Грушевського, П.Скоропадського, С.Петлюри. Похований у с.Веприк, на Фастівщині, біля церкви Св.Параскеви. Обставини смерті є загадковими  40-річний композитор помер від тифу, але московські чекісти послідовно полювали за ним, як і за М.Леонтовичем та іншими знаковими особами української культури, науки, політики...

N.B.: 24.05.2022 - 140 років від дня народження К.Г.Стеценка.










29 квітня 2022 року


Світ не може мовчати! Культура має жити! Всі роки незалежності України  Існував і дарував радість своїми виставами та концертами, фестивалями та подіями Центральний будинок культури місто Ірпінь, історична пам'ятка архітектури.

Мистецький проект «Класика у фоє» збирав поціновувачів живої музики.

2 роялі ЦБК знищені вщент, зусиллями фондації "looking at the stars" подвір'я зруйнованого будинку культури знов почули звуки музики...

Інф. надана: Pavel Visloguzov

Відеосюжет.




27 квітня 2022 року

З 15 по 26 квітня 2022 року, за підтримки Київської обласної ради, управління культури Київської ОДА, КЗ КОР "Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи" провів Обласну виставку майстрів-писанкарів Київщини «Великодні передзвони» (формат - дистанційно).








27 квітня 2022 року

Обласна виставка "Великодні передзвоні" Київського обласного центру народної творчості завершилась, але майстрині ще доповнюють її своїми надзвичайними роботами. 














26 квітня 2022 року

Майстриня, Наталія Василишина з Іванківської ТГ, доповнює своїми роботами обласну виставку майстрів-писанкарів "Великодні передзвони". 










26 квітня 2022 року


26 квітня 1986 року – трагічна дата, яка назавжди увійшла в історію цивілізації, як одна з найбільших техногенних катастроф. Низько вклоняємось усім ліквідаторам страшної трагедії, усім, хто ціною власного життя подарував нам сьогоднішній день. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас українців. Голоси цієї катастрофи ніколи не зітруться з людської пам’яті, не згаснуть у віках.


26 квітня 2022 року

Завершується обласна виставка майстрів-писанкарів "Великодні передзвони" Київського обласного центру народної творчості чудовими роботами від писанкарки Світлани Сірик Ржищівської ТГ. 













25 квітня 2022 року


Майстрині Рокитянської територіальної громади до обласної виставки "Великодні передзвони" презентували великодні оберіги та писанки. Велика щира душа майстрині Ольги Фещенко, створює неповторні обереги, які несуть в життя її любов. 
















24 квітня 2022 року

Світлого Великодня! І з вірою в перемогу України!
















23 квітня 2022 року

Молода, талановита майстриня Серафима Євстаф'єва та її мама Валентина Євстаф'єва, творчої майстерні Пісківського МБК створюють неймовірні вироби з травоплетіння.












 

22 квітня 2022 року

Громадська організація «Об’єднання майстрів «Творча спадщина» Обухівської ТГ, які є носіями елементу нематеріальної культурної спадщини «Обухівський рушник» долучились до виставки. 














22 квітня 2022 року

В березні 2022 року, коли в Баришівській ТГ йшли жорстокі бої, майстриня Юлія Кухова Баришівської ТГ, надіслала неймовірну роботу до Центру творчості.

 














21 квітня 2022 року

Майстриня, жителька Ржищівської громади – Валентина Гузій (учасниця обласної виставки "Великодні передзвони"), 20 квітня 2022 року провела майстер-клас для дітей та дорослих «Великодня писанка» в КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей», який активно готується до Великодня.












19 квітня 2022 року


Майстрині-писанкарки Київщини в період війни не забуваючи про традиції, звичаї свого народу, українську культуру, не зважаючи на страшний і дуже важкий час для нашої держави, готувалися до великого свята Великодня розписуючи прекрасні писанки, а також до традиційної Обласної виставки майстрів-писанкарів "Великодні передзвони" Київського обласного центру народної творчості.












17 квітня 2022 року

Обласну виставку майстрів-писанкарів "Великодні передзвони" Київського обласного центру народної творчості доповнюють майстрині Київщини, які в важкий для нашої держави час, традиційно перед великим святом Великодня пишуть писанки. 












15 квітня 2022 року

Кожного року Київський обласний центр народної творчості традиційно проводить виставку робіт майстрів-писанкарів "Великодні передзвони". 















13 квітня 2022 року

Черговий доказ злочинів рашистів знищення української культури в Київській області. На світлині - Бишівська сільська бібліотека і сільський будинок культури. Заклади культури повністю зруйновані, тільки залишки однієї стіни - нагадують про осередок культури в селі, де мешканці організовували змістовне дозвілля... Інф. надана: Бишівська ТГ








12 квітня 2022 року

Вже у п’яти країнах Європи на сьогодні надруковано 25 716 книжок для дітей українських біженців. Вони на шляху до своїх маленьких власників, аби подарувати їм частинку тепла рідної України.


 











12 квітня 2022 року

Роботи викладачки гуртка "Академія Олівець" БДЮТ "Дивоцвіт" (м.Бориспіль).













12 квітня 2022 року


Порятунок картин Марії Примаченко: як охоронець під обстрілами виносив полотна з палаючого музею.


Детальніше за посиланням: 

https://www.youtube.com/watch?v=DMA1mU2iQD8




11 квітня 2022 року


Так заклади культури міста Ірпінь були "демілітаризовані" російськими нелюдами. 















10 квітня 2022 року


У Львові на залізничному вокзалі український народний хор «Верьовки» виконав Гімн України та пісню Ой у лузі червона калина











06 квітня 2022 року


Анголи-охоронці Київщини: Бучі, Ірпеня, Гостомеля....

 

Бог втомлено схилив голову.

- Петре, на сьогодні все?

- Ні, Боже, ще душі з Київщини на суд божий чекають.

- Буча і Ірпінь? Зви всіх. Тут все просто: всіх до раю.

- Без суду?

- Так, без суду. Всіх до раю.

- Добре, але, Боже, розумієш, є одна проблема: вони не хочуть до раю.

- Не хочуть до раю? Це вперше, відколи я створив Землю. Клич сюди.

До кабінету зайшли душі. Змучені, посірілі - так буває, коли помираєш мученицькою смертю.

- То ви не хочете до раю? - насупився Бог.

- Боже, хочемо, звісно, хочемо. Але не зараз. Розумієш, ми потрібні там, на землі. Ми мусимо допомогти. У нас війна, там наші рідні, наш народ. Як ми зможемо спокійно раювати, коли нашу землю топче окупант?

- Але я не можу вас оживити, - розвів руками Бог.

- І не треба, - виступила вперед худенька дівчинка рочків 8. - Ми так підемо. Я полечу до Європи. Ходитиму по їхніх містах і заглядатиму людям в очі - нехай відчувають, що газ подорожчав заради таких, як я. Я гойдатиму їхніх дітей і співатиму колискової, якої мене вчила мама - про Україну, про мир, про добро. Щоб ніхто і ніколи не засумнівався, що їхня допомога - цінна.

- А я, - озвалася молода жінка, - піду до європейських політиків. Розповідатиму їм ночами, як мені боліло. Як було страшно. Страшно і боляче. А потім страх кудись зник. І я плюнула нелюду в обличчя. Він їздив по моєму тілу танком. А я так хотіла плюнути в нього ще раз, але не могла - душа вже високо летіла. Я буду розповідати їм, чому нам потрібне їхнє озброєння. Заради мене. Заради таких, як я.

- А я піду до військових Європи, - мовив чоловік із сивими скронями, - розкажу, як я їхав за хлібом. Як серце моє прошила куля. Через спину. Звертатимуся до їхньої гідності і честі, до людяності. Нагадаю про закони війни. І покажу, що коїться зараз в Україні.

- І я, і я, і я піду, - загудів хор голосів.

- Ми всі підемо. Всі. Нас там потребують. Наші рідні. Наш народ. Наша земля. А після Перемоги - веди нас, Боже, куди хочеш. На все твоя воля.

- Дозволяю, летіть. Станьте європейським янгольським батальйоном.

Бог махнув рукою і відвернувся. Святий Петро побачив, як він змахнув сльозу, що от-от скотилася б із вій.

- Тепер ти розумієш, Петре, чому вони заслуговують на рай, без суду?

- Розумію, Боже. Бо вони уже янголи. Янголи-охоронці України.

Текст: Світлана Мрига (Лещенко).


06 квітня 2022 року


Я сьогодні померла, мамо,

І покинула своє тіло.

Мені в ньому було погано.

Воно дуже мені боліло.

Вороги його катували,

Чистоту мою осквернили,

Зловтішалися, гвалтували

І наругу страшну чинили.

По багну мене волочили,

Вже сама не могла ходити,

І такими ж тілами вкрили,

Щоб у купі нас підпалити.

Краще б я не була вродлива!

Чом горба на спині не мала,

Не каліка, не юродива?

Може, гвалту б тоді не знала!

Навіть звір того не вчиняє,                                                            Що чинила ця нечисть клята.

Чом Господь їх не покарає,

Не пошле нищівну відплату?

Щоб вони, як і ми, так само

У пекельнім вогні горіли,

І щоб їх брудними тілами

Смерть усі переправи вкрила!

Вічним докором світу стануть

Закривавлені мої крила.

Я сьогодні померла, мамо!

Я звільнилась від свого тіла!


Автор: Анна Хвост (с)


04 квітня 2022 року


Буча, Ворзель, Ірпінь, Гостомель, Бородянка, Мотижин, Чернігів, Харків, Мелітополь, Маріуполь...

Світла і вічна пам'ять мученикам і визволителям - 

усім нескореним

Не забудемо і не пробачимо…
























03 квітня 2022 року


Київщина плаче...

Жах. Біль. Болить так, що ціпеніє все тіло.

Закатовані мученики: діточки, жінки... Вам вже не болить, але нам болітиме ще не одне покоління за вас..

Не забудемо!

Спочивайте з миром...


Художник: Anton Logov










03 квітня 2022 року


Внаслідок вторгнення Росії в Україні гинуть та страждають українські люди. У кожного українця величезна біль на душі за рідних, друзів, колег та за нашу рідну землю. Люди культури виражають свою біль у віршах та піснях. Тяжкий час їх надихає на складання таких сумних рядків. Олексій Заєць, фольклорист, етнограф Київщини, склав вірш, підібрав мелодію та заспівав пісню про страждання українського народу...


Відео надане О.Заєць: Ой, настало лихе время



01 квітня 2022 року


З 1 квітня поступово відновлюватимуть діяльність заклади культури і мистецтв, в першу чергу в регіонах, де не ведуться бойові дії - про це заявив міністр культури та інформаційої політики України ОлександрТкаченко. На жаль частина нашої Київщини тимчасово захоплена російськими окупантами, багато будинків культури, клубів зруйновано чи пошкоджено, багато людей були змушені покинути свої домівки. Та всі ми, представники культурної галузі Київської області, учасники аматорських мистецьких колективів віримо в Збройні Сили України, допомагаємо, волонтеримо, роблячи свій посильний вклад в спільну справу, наближаючи день нашої перемоги. Ми очистимо нашу землю від російської скверни, відбудуємо пошкоджені пам'ятки, зведемо нові сучасні культурні центри і на святій київській землі знову гучно зазвучать пісні Життя, Радості і Української Перемоги! 

Інф. надана: МКІП 


Слава ЗСУ! Слава Україні! 


01 квітня 2022 року

Діти Київщини свою повагу та вдячність захисникам ЗСУ висловлюють своєю творчісттю. 













01 квітня 2022 року


«Украдена весна».


І буде мир...

І вишні зацвітуть

У рідному моєму краї.

Лелеки добру звістку принесуть:

"Кінець війні, ми ворога здолали!"

І на світанку вмиється Земля

Ранковою холодною росою.

І буде чути пісню солов'я,

А не ревіння літаків над головою.

Підніме очі закривавлений Ірпінь,

Йому плече підставить сива Буча.

А Бородянка і Гостомель-побратим

Порушать тишу стогоном болючим.

Демидів враз прокинеться від сну,

Від болю ран ворожих окупантів.

На повні груди крикне: "Я живу!!!

Я витримав оцих потвор-мутантів".

Козаровичі, пошматовані вогнем,

Потоптані, знесилені і босі.

Тавровані ординським тим мечем

Піднімуть хвилю в морі стоголоссям.

І Димер, Катюжанка, і Синяк

Сплюндровані поганською рукою ката

Без сліз, бо їх давно уже нема

З колін устануть, бо прийшла розплата.                       

Почує це Іванків – сивий дід.

Вони його живого розпинали,

Він навіть не стогнав, він гордо переніс.

Його тортури дикі не зламали.

Чоло насупить древній наш Лютіж

Поранений, обстріляний, побитий.

Тримав він оборону, як справжній захисник,

Сміливістю своїх людей прикритий.

А Вишгород, наш славний волонтер!

І день, і ніч збирає поміч всім нужденним.

Ви очі бачили, отих святих людей,

У них вогонь добра горить священний.

Засяє сонцем Вишгородський край.

Підніметься з руїн моя країна,

Бо мужності такої світ не знав.

По силі духу ти одна така єдина.

Повернемось до мирного життя,

Запахнуть чорнобривці й рута-м'ята.

І мама заспіває "Котика-котка",

І принесе "від зайчика" гостинця тато.

Відео: і буде мир


Автор вірша - Олена Горголь-Ігнатьєва

Музика - ДахаБраха

Монтаж - Vasyl Protsiuk


29 березня 2022 року


Станом на 29 березня, вже тридцять країн Європи вже повністю або частково вимкнули зі свого ефіру російські пропагандистські канали.

Кількість країн, в яких транслюються радіо- і телепрограми українською мовою, постійно збільшується. 







29 березня 2022 року


Більше місяця страждає українська земля, на Київщині йдуть бої, руйнуються будівлі, культурні пам'ятки, але українську культури не зламати, вона передається з покоління в покоління. Наше завдання, зберегти та популяризувати українську народну творчіть. Майстри народного мистецтва Київщини, яких не зупиняє війна, працюють, не звертаючи ні на що, дарують нам красу символічну нашій Україні.


 







26 березня 2022 року

Коли ніч пекельна, все навкруги гримить і не можна заснути, майстрині Київщини свої страхи та думки заповнюють працею, вони творять красу української культури... Юлія Кухова підбирала кольори для своєї роботи під сьогодення нашої неньки України, сірі та в попелу, так і виникла назва "Сьогодення України". Велика вдячність нашим майстриням, що находять в собі сили створювати неймовірні роботи та прославляти українську культуру.











25 березня 2022 року


Незламні, мужні, працьовиті українські люди... Навіть зараз, коли Київщина страждає від російських окупантів, майстри прославляють українську культуру... За вікнами чують вибухи, але вони не зупиняються творити добро... Дякуємо вам наші дорогі майстрині за вашу працю!












24 березня 2022 року


І буде мир...

І вишні зацвітуть

У рідному моєму краї.

Лелеки добру звістку принесуть:

"Кінець війні, ми ворога здолали!".

І на світанку вмиється Земля

Ранковою холодною росою.

І буде чути пісню солов'я,

А не ревіння літаків над головою.

Підніме очі закривавлений Ірпінь,

Йому плече підставить сива Буча.

А Бородянка і Гостомель-побратим

Порушать тишу стогоном болючим.

Демидів враз прокинеться від сну,

Від болю ран ворожих окупантів.

На повні груди крикне: "Я живу!!!

Я витримав оцих потвор-мутантів".

Козаровичі, пошматовані вогнем,

Потоптані, знесилені і босі.

Тавровані ординським тим мечем

Піднімуть хвилю в морі стоголоссям.

І Димер, Катюжанка, і Синяк

Сплюндровані поганською рукою ката

Без сліз, бо їх давно уже нема

З колін устануть, бо прийшла розплата.

Почує це Іванків - сивий дід.

Вони його живого розпинали,

Він навіть не стогнав, він гордо переніс.

Його тортури дикі не зламали.

Чоло насупить древній наш Лютіж

Поранений, обстріляний, побитий.

Тримав він оборону, як справжній захисник,

Сміливістю своїх людей прикритий.

А Вишгород, наш славний волонтер!

І день, і ніч збирає поміч всім нужденним.

Ви очі бачили, отих святих людей,

У них вогонь добра горить священний.

Засяє сонцем Вишгородський край.

Підніметься з руїн моя країна,

Бо мужності такої світ не знав.

По силі духу ти одна така єдина.

Повернемось до мирного життя,

Запахнуть чорнобривці й рута-м'ята.

І мама заспіває "Котика-котка",

І принесе "від зайчика" гостинця тато.

17.03.22

Автор: учителька української мови, заступник директора з виховної роботи Лютізької ЗОШ, випускниця 1991 року цієї ж школи Олена Іванівна Горголь-Ігнатьєва."


22 березня 2022 року


Відповідно до Указу Президента України №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»













21 березня 2022 року


Для нашої рідної неньки України, зараз дуже важкі часи, але майстрині Київщини почали відновлювати свою роботу, щоб українська культура завжди процвітала не зважаючи ні на що.












21 березня 2022 року


За три з половиною тижні війни рашистські окупанти знищили вже кілька десятків об'єктів культурної спадщини, історичних пам'яток, культурно-освітніх закладів та релігійних споруд. Одним з перших постраждав історико-краєзнавчий музей в смт. Іванків на Київщині в якому зберігалися безцінні роботи видатної української народної художниці Марії Примаченко. Злочинні дії російських орків не залишаться без відповіді українців і всього цивілізованого світу. Після нашої перемоги ми відбудуємо всі наші пам'ятки, а винні у їх руйнуванні і знищенні понесуть справедливе і суворе покарання.

Слава ЗСУ! Слава Україні!





09 березня 2022 року



Сьогодні, День народження Великого Кобзаря, нашого генія і провидця - Тараса Шевченка.

























03 березня 2022 року


Вишийте цей візерунок, як оберіг, собі дітям, чоловіку, рідним. Передайте клаптик вишитого полотна воїнам ЗСУ, підтримайте їх теплом своїм рук і серця, вони тримають нам небо.

Колір обирайте на власний розсуд. На старовинній сорочці було вишито білим по білому. Я вишивала червоним на небіленому льоні.

Схема підійде для технік вишивки: хрестик, пряма рахункова гладь.

В 2014р. вишивка, що на фото врятувала життя. Це не мої слова, а чоловіка, який носив її біля серця, вижив в пеклі і зараз знову боронить нашу країну.

Завтра четвер. В українській традиції є повір’я про Четвергову сорочку (починали вишивати на молодий місяць рано в ранці зі сходом сонця) яку вишивали і зшивали виключно четвергами а в інші дні навіть і не торкались - здатна захистити від наглої смерті навіть під час війни (за Л. Мусіхіною «Магія Українців» ст.349).

Інф. надана: PrekrasaStudio

 

Слава Україні! Героям Слава!



24 лютого 2022 року


Російське вторгнення в Україну 2022 року...


Відкритий воєнний напад РФ за підтримки Білорусі на Україну, початий о 5:00 24 лютого 2022 року. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної Росією 2014 року, участь у якій РФ намагалася заперечувати. У ЗМІ та документах російське вторгнення в Україну 2022 року розглядають як агресивну війну Росії проти України. 


       





16 лютого 2022 року

Перед адмінбудівлею Київської облдержадміністрації відбулися урочистості до Дня єдності!
 





02 лютого 2022 року

Минув рік як законопроект, який дозволив би створювати Центри культурних послуг в територіальних громадах зареєстровано у Верховній Раді України. 









22 січня 2022 року

Відбувся V обласний фестиваль Різдвяних обрядодійств «Нова радість» та обласна виставка майстрів народного мистецтва «Різдвяні візерунки». 















21 січня 2022 року 


Стартувала культурно-мистецька акція «Київщина - колиска моєї душі», приурочена 90-річчю утворення Київської області!















07 січня 2022 року

Нехай казкова, феєрична Різдвяна круговерть увірветься в життя, як веселі сніжинки! 
І нехай вони бадьоро і грайливо закрутять вас в безтурботному танці несподіваних проривів, запаморочливих звершень, колосального везіння і крутих досягнень! 

Христос народився! Славімо Його!














01 січня 2022 року



20 грудня 2021 року


За підтримки Київської обласної ради та Управління культури Київської ОДА, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, Київським обласним осередком Національної Хореографічної Спілки України з 29 листопада по 12 грудня 2021 року був проведений IV Обласний фестиваль сучасної хореографії «ДЗИҐА» (дистанційно).





 


19 грудня 2021 року




















14-22 грудня 2021 року 

Розпочинаємо віртуальна Обласну дитяча виставку декоративно-прикладного мистецтва «Твори добро» в рамках проведення Обласної культурно-мистецької акції «Благословенні Миколаєм»!!!      


 







  




14 грудня 2021 року


За підтримки управління культури КОДА та Київської обласної ради, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи було проведено обласний семінар з охорони та збереження елементів нематеріальної культурної спадщини «Ланцюг спадщини».




07 грудня 2021 року

У хустки на кінцях є щастя, є горе, є сльози, є радість. Найбільша прикраса української жінки. Хай вона робить вас особливими, дарує приємні відчуття та служить оберегом.

День української хустки – неофіційне свято, яке відзначається щорічно 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.








30 листопада 2021 року

Працівники Київського обласного центру народної творчості на чолі з директором Оленою Завальською, відвідали КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей», де відбувся обласний захід приурочений відзначенню 70-річчя від Дня народження українського естрадного співака і композитора, Заслуженого артиста України, Героя України – Назарія Яремчука. 




27 листопада 2021 року                                                                               

На тих могилах не горіла свічка.
Ніхто не голосив - не було сили.
Лежать в землі Іванки і Марічки.
Їм, наче птахам, обрубали крила.
Опухлі з голоду, самі того не знали,
За що вготована така нещасна доля.
Знесилені, з надією шукали
Хоча б одне зернятко серед поля.
Чи, може, десь незірваний спориш,
Що весело колись так ніжив ноги.
Насіння з липи їм дісталось лиш.
Оце і все, що випросили в Бога.
А смерть регоче у хатах пустих,
І чорний смуток бродить за дверима.
І спить в могилах, безіменних тих,
Змордована моя свята Вкраїна.
Давайте ж бо запалимо свічу
За тих, хто настраждавсь по самі вінця.
Я, як і ви, хвилину помовчу,

Згадаю грішних рідних українців. 

Поезія: Ольга Дриль



22 листопада 2021 року

За підтримки управління культури КОДА та Київської обласної ради, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи з 25 жовтня 10 листопада 2021 року був проведений IV Обласний фестиваль народної хореографії «Танець – душа народу», дистанційно. 







15 листопада 2021 року


12 листопада 2021 року в Культурно-мистецькому центрі с.Новосілки Чабанівської ТГ Фастівського району відбулися Обласні заходи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.






09 листопада 2021 року


З Всеукраїнським Днем працівників культури

та майстрів народного мистецтва!!!

 

13 жовтня 2021 року 

8, 9 жовтня 2021 року відбувся ІІІ тур Всеукраїнського конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського у Національному авіаційному університеті та 10 жовтня 2021 року Гала концерт у Національному театрі опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка. 




11 жовтня 2021 року 

Відбувся фестиваль патріотичної пісні «Козацька Покрова»            










17 вересня 2021 року 

Традиційна музика – це частина української культури, що тривалий час була прихована від очей широкої аудиторії. Але безперечно, вона справляла значний вплив на мистецтво XX століття, оскільки більшість митців самі були родом із сіл. Для того, щоби розуміти мистецтво комплексно, потрібно заповнювати «білі плями» і відкривати для себе унікальну музичну спадщину.





15 вересня 2021 року 

Уряд затвердив новий Порядок формування базової мережі закладів культури. 










14 вересня 2021 року 

Відбулося розширене засідання Колегії управління культури Київської обласної державної адміністрації.











           
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!!! 




                                                                              

23 серпня 2021 року

У м.Бровари відбулися Обласні заходи з нагоди відзначення Дня Державного прапора України!







09 серпня 2021 року


Міністерство культури та інформаційної політики України надало макети зовнішньої соціальної реклами в електронному вигляді з метою виготовлення та розміщення на зовнішніх носіях в Київській області для відзначення 30-ї річниці Незалежності України.






«ЕНТІКА» - ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ ПРОМИСЛІВ




24 липня 2021 року

У с.Копачів Обухівського району на території парку «Київська Русь» відбувся Обласний захід святкування Дня Хрещення Русі-України.

Організаторами святкування виступили Київська обласна державна адміністрація: управління культури Київської ОДА, Управління туризму Київської ОДА, Київський обласний центр народної творчості, парк «Київська Русь» та Рада національних спільнот Київщини.




16 липня 2021 року

У м.Ржищеві на Співочому полі з піснями, хороводами, неймовірними роботами майстрів декоративно-прикладного мистецтва Київщини, відбувся XVII Обласний фольклорно-етнографічний фестиваль «Ржищівський вінок - 2021». 









07 липня 2021 року

На Київщині розпочалося святкування свята Купала. 06 липня у різних територіальних громадах Київської області лунають обрядові пісні, водять традиційні танки біля купальського деревця, квітчаються зеленню, запалюють вогнище, пускають вінки у воду, спалюють Купала. 




28 червня 2021 року


Вітаємо з нагоди 25-ї річниці прийняття 

Конституції України!

Зичимо всім міцного здоров’я, щастя, добра та подальших успіхів в усіх справах і починаннях 

заради процвітання незалежної України!  





20 червня 2021 року

ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ДУХОВИХ ОРКЕСТРІВ «СУРМИ КИЇВЩИНИ»!!!








14 червня 2021 року

Ось і завершилась Обласна дитяча виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, яка була проведена з 01 по 10 червня 2021 року організована Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, за підтримки управління культури КОДА.





14 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.











11 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.









10 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.








09 червня 2021 року


За ініціативи уравління туризму спільно з управлінням культури Київської ОДА, за підтримки програми «Активні Громадяни» Британської Ради в Україні, 09 червня 2021 року в адмінбудівлі Київської ОДА триває тренінг: «Навчання з написання проєктів для одержання грантів від Британської Ради в Україні за програмою «Активні Громадяни».






09 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.








09 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.









08 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.










08 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.











08 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.











08 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.











07 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.









07 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.








07 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва продовжується.









07 червня 2021 року


Завершився ХІ-й Огляд-конкурс хорових колективів імені Кирила Стеценка, який цьогоріч відбувався дистанційно з 24 по 30 травня 2021 року. Огляд-конкурс відбувся за підтримки управління культури КОДА та Київської обласної ради. Організатори КЗ КОР «Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи».





06 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.








06 червня 2021 року

Вихованці Студениківської територіальної громади долучається до Обласної дитячої виставки образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва. 










06 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.






06 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва. 











06 червня 2021 року


Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.

Узинська територіальна громада презентує дитячі роботи гуртка «Образотворче мистецтво» відділу позашкільної роботи комунальної установи «Центр розвитку дітей та молоді» Узинської міської ради. Керівник гуртка Козаченко Надія Володимирівна.

Детальніше за посиланням: 

https://www.facebook.com/kocntkor/videos/1363691054015329







05 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва продовжується.









05 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва продовжується.








05 червня 2021 року

Обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва продовжується.









04 червня 2021 року

УВАГА! УВАГА! ВАЖЛИВА НОВИНА!!!

Ви нас постійно запитували про СУБВЕНЦІЮ на СТВОРЕННЯ ЦЕНТРІВ КУЛЬТУРНИХ ПОСЛУГ і ось настав час вам долучитись до громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг».





04 червня 2021 року

Зазимська територіальна громада приєднується до Обласної дитячої виставки образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.









04 червня 2021 року

Пристолична територіальна громада долучається до Обласної дитячої виставки образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва.









04 червня 2021 року

Обласна виставка дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.








03 червня 2021 року


Обласна виставка дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.










03 червня 2021 року

Обласна виставка дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.









03 червня 2021 року

Обласна виставка дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи триває.







02 червня 2021 року

Обласна виставка дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва продовжується.












02 червня 2021 року

Обласну виставку дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, чудовими роботами доповнює КУ «Дитяча школа мистецтв» Узинської міської ради.











01 червня 2021 року

Київський обласний центр народної творчості за підтримки Управління культури КОДА до Дня захисту дітей, розпочинає Обласну виставку дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.




 



31 травня 2021 року

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг

Детальніше за посиланням: 
https://espreso.tv/zelenskiy-pidpisav-zakon-pro-zasadi-nadannya-naselennyu-kulturnikh-poslug



30 травня 2021 року

У приміщенні коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря» відбувся ІІ Регіональний тур Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського. Київську область гідно представили 17 хореографічних колективів, 9 колективів пройшли до ІІІ туру.

Активну участь в організації та проведенні цього масштабного заходу взяли Управління культури КОДА та Комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи».




28 травня 2021 року


Київщина – багатий край на культурну спадщину попередніх поколінь, які є скарбницею української культури. Це мальовничий край, де живуть добрі, працьовиті і талановиті люди. Один з таких  Заслужений майстер народної творчості, член НСМНМУ, НСХУ, лауреат обласної мистецької премії ім.Петра Верни, кераміст – Денисенко Сергій Михайлович м.Васильків. Володіє техніками гончарювання, скульптурного ліплення, розпису ангобами, фляндрівки, тонування. Створює декоративні тарелі, композиції, пласти. Також, працює в галузі монументальної кераміки. Його неймовірні, унікальні роботи є діамантом нашої талановитої Київщини!

Детальніше за посиланням: https://youtu.be/0SP1NG-IvdY


25 травня 2021 року


У середу 26 травня за підтримки управління культури КОДА відбулася нарада з працівниками клубних закладів Таращанської територіальної громади, на яку з’їхалося близько 70 працівників та спеціалістів культурної сфери. Для участі в нараді прибула делегація керівників та спеціалістів Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, яку очолила директор Завальська Олена Володимирівна. 





25 травня 2021 року


ЗІРКИ ЗАПРОШУЮТЬ!!!

З нагоди 5-ти річного ювілею 16 червня 2021 року 

в Жовтневому палаці концерт славнозвісного гурту «Solo Mia», 

поспішайте отримати насолоду від НАШОГО – українського!!!

Чудова зустріч з керівником гурту «Solo Mia», обговорення нових можливостей планів і подальшої співпраці є запорукою гарних, творчих результатів.













24 травня 2021 року

В рамках святкування Дня вишиванки, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, за підтримки управління культури КОДА та Київської обласної ради, з 17 - 21 травня 2021 року був проведений IV обласний фестиваль жіночого автентичного та стилізованого українського одягу «ЖІНКА - ДЖЕРЕЛО ЛЮБОВІ» та виставка автентичних та стилізованих народних строїв Київської області, дистанційно.






21 травня 2021 року

Чудове, яскраве привітання до Дня вишиванки від Таращанської територіальної громади. Дякуємо Вам працівники культури, що зберігаєте, відроджуєте традиції українського народу, що прославляєте українську землю, збагачуєте скарбницю нашого краю, підносите творчість над буднями, надихаєте на добро, цим самим, допомагаєте людям збороти всі життєві негаразди.

Детальніше за посиланням: 
https://www.youtube.com/watch?v=e4KDTAExPVE


21 травня 2021 року


Київський обласний центр народної творчості завершує ІV обласний фестиваль жіночого автентичного та стилізованого українського одягу «ЖІНКА - ДЖЕРЕЛО ЛЮБОВІ» неперевершеною відеопрезентацією до Дня вишиванки, яку підгутували творчий колетив Будинку культури Ставищенської територіальної громади. 




21 травня 2021 року

Лебединський СК Бориспільської територіальної громади приєднується до Обласної виставки автентичного та стилізованого одягу Київської області.







21 травня 2021 року

Немішаївська територіальна громада презентує автентичний український одяг родини Оксани Карповець-Лисенків
.






21 травня 2021 року


На обласній виставці автентичних та стилізованих народних строїв Київської області, старовинне вбрання представляють народний аматорський колектив «Ясен-цвіт» та директор БК Ясногородка Бишівської ТГ – Наталія Герасименко.









21 травня 2021 року

До Обласної виставки автентичних та стилізованих народних строїв Київської області долучається Глевахівська територіальна громада Фастівського району.









21 травня 2021 року


Колектив «Перлини Петропавлівки» та хор «Барви» с.Петропавлівська Борщагівка Борщагівської ТГ презентують стилізовані костюми із вишивкою, яка містить всі елементи гербу територіальної громади Борщагівка.







21 травня 2021 року

Учасниця, Курінна Любов Олександрівна, з м.Біла Церква презентує старовинне народне автентичне вбрання.

 








21 травня 2021 року


Макарівська територіальна громада долучається до Обласної виставки автентичних та стилізованих народних строїв Київської області «Жінка – джерело любові» до Дня вишиванки та презентує автентичні строї Чорнобильського Полісся – с.Городчан, с.Чапаївка Київської області з колекції фольклориста Олексія Зайця. 





20 травня 2021 року


Баришівська територіальна громада презентує український одяг села Веселинівка та український вишитий одяг співачки, вишивальниці, керівника народного аматорського ансамблю «Калинове перевесло» - Наталії Ребрик. 






20 травня 2021 року


IV обласний фестиваль жіночого автентичного та стилізованого українського одягу «ЖІНКА - ДЖЕРЕЛО ЛЮБОВІ». Відеопрезентація до Дня вишиванки від Петрівської сільської територіальної громади.

Автор Міла Веденєєва «Творча Майстеня Mila Ukraina, партнер «Червона калина». 

Автор робіт вишиванок - Олена Вишиванка.

Відеопрезентація детальніше за посиланням: 

https://www.facebook.com/kocntkor/videos/310705290461674










20 травня 2021 року


Таращанська територіальна громада долучається до Обласної виставки автентичних та стилізованих народних строїв Київської області «Жінка - джерело любові» приурочена Дню вишиванки. 











20 травня 2021 року                                 


                                        


19 травня 2021 року

Бориспільський державний історичний музей презентує до Дня вишиванки, на Обласній виставці автентичних та стилізованих народних строїв Київської області. 

  





           

19 травня 2021 року


На виставці представлені автентичні жіночі строї Вороньківської територіальної громади. Жіноче вбрання із села Проців, Вороньків, Кийлів, Головурів. Рушнику, яким пов'язана наречена – 130 років!









19 травня 2021 року


Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації долучається до Обласної виставки автентичних та стилізованих народних строїв Київської області та презентує автентичні сорочки Поліського краю.









19 травня 2021 року

До Обласної виставки автентичних та стилізованих народних строїв Київської області долучається Іванківська територіальна громада. Працівники культури представили автентичний український одяг Іванківської ТГ.







19 травня 2021 року

Обухівський народний мистецький центр представляє автентичні традиційні жіночі костюми Обухівської територіальної громади.







19 травня 2021 року

Сьогодні, презентуємо автентичні дівочі костюми з народознавчої світлиці Чубинецького сільського Будинку культури Сквирської територіальної громади. 









18 травня 2021 року


Кагарлицький міський будинок культури долучається до Обласної виставки автентичних та стилізованих народних строїв Київської області.











18 травня 2021 року
 
Продовжуємо Обласний фестиваль жіночого автентичного та стилізованого українського одягу «ЖІНКА ДЖЕРЕЛО ЛЮБОВІ» та Виставку автентичних та стилізованих народних строїв Київської області.














17 травня 2021 року


Обласну виставку автентичних та стилізованих народних строїв Київської області продовжує Бориспільська територіальна громада Бориспільського району. 











17 травня 2021 року


Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, в рамках святкування Дня вишиванки, розпочинає IV обласний фестиваль жіночого автентичного та стилізованого українського одягу «ЖІНКА ДЖЕРЕЛО ЛЮБОВІ» та Виставку автентичних та стилізованих народних строїв Київської області.


 





14 травня 2021 року

В приміщенні коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря» відбувся один із найпрестижніших Міжнародних конкурсів мистецтва танців народів світу «Веселкова Терпсихора».






14 травня 2021 року


Відбулися Обласні урочистості з нагоди відзначення Дня Європи в Україні в 2021 році.

Серед учасників заходу: Володін Василь – голова КОДА, Тетяна Щербак – заступник голови КОДА, Тетяна Семеновазаступник голови Київської обласної ради, Дмитро Гончаренко – начальник управління культури КОДА, депутатський корпус КОР, керівники структурних підрозділів, апарат КОДА, громадськість, ЗМІ. 




14 травня 2021 року


Ось і завершилась наша Обласна виставка художників Київської області, арт простір єднання «З Європою у серці» - «Погляд через призму палітри» (дистанційно), з нагоди відзначення Дня Європи в Україні, організована Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи з 06 по 14 травня 2021 року.

Виставка пройшла за підтримки управління культури КОДА та Київської обласної ради.




13 травня 2021 року

Ми продовжуємо знайомитись з роботами нашого арт простору єднання «З Європою у серці» 
– «Погляд через призму палітри».








12 травня 2021 року

До обласної виставки художників Київської області, арт простір єднання «З Європою у серці»  «Погляд через призму палітри» долучилися вихованці мистецьких шкіл.







12 травня 2021 року


Обласна виставка художників, арт простір єднання «З Європою у серці»  «Погляд через призму палітри». 











12 травня 2021 року

12 травня 1954 року Україна стала членом Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки, культури (ЮНЕСКО).






11 травня 2021 року

За підтримки управління культури КОДА та Київської обласної ради, КОЗ КОР «Київський обласний центр творчості та культурно-освітньої роботи» спільно з Національною хореографічною спілкою України та Київським обласним її осередком підготували та провели обласний семінар-практикум по народній хореографії: Особливості виконання танців центральної України на прикладі танцю «Козачок». 



09 травня 2021 року


Мама – єдина в світі людина, чиє життя до останнього подиху присвячене дітям. І байдуже, скільки нам років, – поки живі наші батьки, – ми діти. Мамі небайдужий кожен наш крок, важливий кожен вчинок. Материнське серце переживає наші злети і падіння гостріше, ніж свої власні. Допоки ми любимо і бережемо своїх матерів – все буде добре: і вдома, і в Україні.

Спасибі, матусю, що життя дарували,
Спасибі, матусю, що Ви нас навчали.
Спасибі, рідненька, за вічну турботу,
За щире бажання добра нам усім.
Хай серце ще довго у грудях палає,
А руки, мов крила, внучат пригортають.
Здоров’я міцного зичимо щиро,
Ласки від Бога, від дітей – тепла,
На многії щасливії літа!


09 травня 2021 року


День Перемоги! Це свято з кожним роком віддаляється від нас. Але нам не забути про ті героїчні вчинки, які зробили наші предки в ім'я свободи, честі і благополучного життя. У це свято хочеться в першу чергу побажати миру. Адже ніщо не коштує дорожче, ніж людські життя, сльози матерів, зламані долі величезної кількості людей. 

Нехай ця перемога надихає тільки на хороші вчинки, любов до Батьківщини. Нехай ніхто і ніколи не побачить війни.

Вклоняємося Вічному вогню,

Вклоняємось доземно всім солдатам,

Що міряли дороги крізь війну –

Щоб нам сьогодні мріяти й кохати.


08 травня 2021 року


Вже 76 років поспіль 8 травня українці відзначають День пам’яті та примирення. Це важливий день, який символізує вшанування подвигів нашого народу у Другій світовій війні. Ця дата нагадує кожному з нас про перемогу над нацистами та найстрашнішу битву в історії людства.

Сьогодні ми вклоняємось перед усіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю, захищав світ, перед усіма, хто загинув у роки Другої світової війни. Ветерани, які протидіяли нацистам, підпільники, військовополонені, остарбайтери, бранці концтаборів, діти війни, цивільне населення та кожен, хто постраждав від нацистської окупації.

Вічна пам'ять усім, хто загинув під час Другої, ОСТАННЬОЇ світової війни.


05 травня 2021 року

Методисти з хореографічного жанру КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» заслужена артистка України Віра Синєок та Костянтин Калієвський взяли участь у створенні першої відеороботи серії майстеркласів з українського народного танцю з метою підвищення виконавської майстерності в аматорських хореографічних колективах та підтримки духу творчості людей, закоханих в національне танцювальне мистецтво. 

02 травня 2021 року

Дорогі колеги, друзі!

Щиросердечно вітаємо вас

зі світлим святом Восересіння Христового!                                         

Запашною нехай буде великодня паска,

І довіку нехай буде з вами Божа ласка,

Хай Божа Мати вас охороняє,

А Дух Святий здоров'я посилає,

Господь дарує Ангела з небес!

Христос воскрес! Воістину воскрес!


30 квітня 2021 року  


Святковий челендж привітань від територіальних громад Київської області.


Нехай яскраве світло цього великого свята осяє весь світ, подарує надію, радість і щастя людям. І нехай душа іскриться вірою, помисли – добром, а серце – любов’ю.


                        Христос Воскрес! Воістину Воскрес!




«Великодній передзвін»


Ось і завершилась обласна виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва з писанкарства «Великодній передзвін», яка була проведена Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, за підтримки управління культури КОДА та Київської обласної ради з 19 по 29 квітня 2021 року до світлого свята Великодня.

Писанки були виконані у традиційних та сучасних техніках розпису і оздоблення. А також, майстрині, поділилися своїми секретами у написані писанок та представили дуже цікаві та корисні майстер-класи.




29 квітня 2021 року  


Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг». Детальніше за посиланням: 

https://www.rada.gov.ua/news/Povidomlennya/207594.html










УВАГА! 


Інформація для аматорських колективів Київської області щодо підтвердження званння «народний» («зразковий»).











26 квітня 2021 року                                                                               


За днями дні, мина повільно рік.

За днями дні – і другого немає.

Нехай же лихо наше проминає

І в світі не повториться повік.

Хай стане мир міцнішим у стократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль – попередження, набат,

Його уроків людство не забуде. 






«Великодній передзвін»

Пісківський міський будинок культури приєднується до Обласної виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва з писанкарства.




 


«Великодній передзвін»


Майстриня Петрівської сільської територіальної громади Ольга Палій приєднується до Обласної виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва.




 












«Великодній передзвін»

До виставки майстрів долучається директор Іванківського районного центру дитячої та юнацької творчості, керівник зразкової студії «Художня кераміка», майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Василишина Наталія Василівна.







«Великодній передзвін»

Приєднується до обласної віртуальної виставки майстрів декоративного мистецтва Київської області по писанкарству «Великодній передзвін» та демонструє свій майстер-клас з виготовлення лемківської писанки – Дудчик Ірина Дмитрівна, керівник школи рукомистецтва «Креатив» Центру позашкільної освіти та професійного самовизначення учнівської молоді «Соняшник» (м.Біла Церква).










«Великодній передзвін»

Продовжуємо Обласну віртуальну виставку майстрів декоративного мистецтва Київської області по писанкарству «Великодній передзвін» та майстер-клас з писанкарства. 

Майстриня – Шанковська Оксана Романівна, жителька села Дмитрівка Бучанського району Київської області разом зі своєю дванадцятирічною донькою Шанковською Юлією представили різні типи українських писанок: Полтавщини, Івано-Франківщини, Львівщини, Хмельниччини, Вінничини, Київщини.








«Великодній передзвін»

 

Розпочинаємо Обласну віртуальну виставку майстрів декоративного мистецтва Київської області з писанкарства «Великодній передзвін» та майстер-клас по писанкарству.


Роботи Наталії Статива-Жарко.





 



«Мандруй Київщиною»


Веб-портал «Мандруй Київщиною» – це онлайн-мапа з колекцією 3D-турів найцікавішими місцями Київської області.






15 квітня – Міжнародний День культури

 

Культура кожного народу – це ті духовні і матеріальні цінності, які створив він за час свого історичного розвитку.

Саме культура є найважливішим складником нашого духовного життя.
Майбутнє кожного народу визначається саме культурою. Ніякі революції, майдани не можуть змінити життя народу і країни на краще. Тільки змінена самосвідомість кожної особистості, змінює країну в цілому. Заявити про себе у світі народ може тільки за допомогою культури. Бо тільки через культуру інші народи пізнають і зрозуміють нас. Тому ми повинні прямувати до міжнародного культурного обміну, створювати духовні цінності, що будуть цікаві для всього людства.

Відзначення цього Дня запроваджено на честь прийняття 15 квітня 1935 року Міжнародної угоди «Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток» (відома як Пакт Реріха)

Діяльність музеїв теж безпосередньо пов’язана з охороною культурних надбань. Втрата їх може бути непоправною, яку ніколи ні за яких обставин уже не можна буде відновити. Тому сьогодні на працівників культури покладена відповідальна місія зберігати культурну спадщину народу, сприяти порозумінню між народами та вдосконалювати світ.

 

                                 



Відкритий конкурс при Міністерстві культури та інформаційної політики України


Оголошено мистецькі конкурси:

  • з виробництва відеоінформаційної продукції (аудіовізуальних творів, документальних фільмів);
  • з виробництва відеоінформаційної продукції (аудіовізуальних творів) на тему: «Україна без бар’єрів».

Участь в конкурсі можуть брати творчі спілки, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності.

Детальну інформацію про умови проведення конкурсу читайте за посиланням: 

https://mkip.gov.ua/content/hochu-zaluchiti-sviy-proekt.html?fbclid=IwAR1vAWCczjuFWqPinxoSdkm8GCfvdG0B2B_rszswD0qAhLIdv93uIrWFf-k






Фестиваль гумору і сатири «Веселий марахвет»

 

На початку квітня відбувся І Обласний фестиваль гумору і сатири «Веселий марахвет» (дистанційно). Захід був організований Київським обласним центром народної творчості за підтримки управління культури КОДА.






 


Огляд-конкурс читців ім. Т. Г. Шевченка

За підтримки управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради з 22 березня по 29 березня 2021 Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи було проведено ХХХ Обласний огляд-конкурс читців ім. Т. Г. Шевченка, дистанційно. 








Шановні театральні діячі та працівники театрів!


Щиро вітаємо всіх театральних діячів, працівників театрів, усіх, чиє життя пов’язане з театральною сферою, з цим прекрасним святом  Міжнародним днем театру!!!

Наш національний театр – це справжнє багатство, це неповторне обличчя української духовності. Водночас театральне мистецтво є своєрідним дзеркалом, у якому відображуються характерні особливості життя суспільства, його прагнення, духовний та інтелектуальний потенціал, негативні й позитивні тенденції його розвитку.

Від усього серця бажаємо Вам натхнення, благодатних умов для розвитку Вашого таланту, втілення творчих задумів, для плідної та успішної праці на творчій ниві!



18 березня 2021 року


В адмінбудівлі Київської ОДА відбулася Всеукраїнська нарада Ради директорів обласних центрів народної творчості при Міністерстві культури та інформаційної політики України.








Вітаємо Київщину зі святом Колодія!

Бажаємо усім щастя і радісних турбот. Нехай в душі оселиться весна, а очі сяють теплом і веселощами. Бажаємо, щоб ваше життя йшло, як вареники по маслу, було легким і насиченим цікавими моментами. Зі святом!!!





08 березня 2021 року


Київський обласний центр народної творчості вітає усіх жінок зі святом весни, краси та любові! Бажаємо весняного настрою, вічної молодості, виконуваних мрій і бажань, вражаючих подій і моментів, приємних відчуттів і компліментів, щасливих зустрічей і посмішок, радісних емоцій, щоденного натхнення і чарівності!

Нехай на душі завжди буде світло і радісно! Щоб на вашому обличчі завжди сяяла посмішка, нехай життя буде щедрим на подарунки!

Зі святом!











25 лютого 2021 року

Колектив КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» на чолі з директором Оленою Завальською, вшанували пам'ять видатної поетеси і громадської діячки ЛЕСІ УКРАЇНКИ на її могилі, що знаходиться на Байковому кладовищі у місті Києві.







23 лютого 2021 року


За підтримки управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи був проведенний обласний онлайн-семінар для керівників творчих аматорських колективів Київської області по підготовці до обласного огляду-конкурсу ім. Кирила Стеценка на базі онлайн-платформи ZOOM.







Герої Небесної Сотні


Ми пам’ятаємо…

Схиляємо голови перед вашою мужністю і самопожертвою.

Дякуємо за можливість бути вільними. 






 

16 лютого 2021 року


Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи провів обласну онлайн-конференцію для аматорських духових оркестрів на тему: «Особливості діяльності аматорських духових оркестрів» на базі онлайн-платформи ZOOM.







 




Творчий підхід до нормативних документів для культурних діячів


За підтримки Українського культурного фонду видано хорошу книжку. Ми вже отримали 20 примірників безкоштовно.







14 лютого 2021 року


Кохання – почуття, що надихає, звеличує, підносить, спонукає до творчості. Скільки поетичних, музичних, живописних творів присвячено коханню! А коли у творчості поєднуються обидві закохані половинки, коли від щирого і взаємного почуття в унісон звучать струни серця, то народжується справді щось величне і грандіозне! І ним обов’язково слід ділитися з іншими, з усім світом, щоб любові і кохання ставало ще більше! До Дня закоханих Київським обласним центром народної творчості проведено святковий марафон сімейних і закоханих дуетів «Струни кохання»!




03 лютого 2021 року

Відбулося засідання Колегії управління культури Київської обласної державної адміністрації.









«Чарівна акварель зими»

За підтримки управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради з 25 січня 2021 року по 05 лютого 2021 року Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи була проведена обласна віртуальна виставка художників Київської області «Чарівна акварель зими».





Олександр Ткаченко: МКІП проти необґрунтованої ліквідації закладів культури


Роз’яснення Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка щодо процедури реорганізації і ліквідації закладів культури.





День соборності України!


Наша країна багата на етнографічні регіони, кожен з яких має свої цікавинки і родзинки у побуті і традиціях, у піснях і танцях, у приготуванні страв і особливостях говірки. Але в своїй різноманітності ми творимо єдину спільноту – український народ. І єднають нас наші спільні цінності: мова, культура, історична пам’ять, любов до України. Це наріжні камені нашої соборності і незалежності. В єдності наша сила! Зі святом, українці!!!



«Різдвяні візерунки»


За підтримки управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради, з 23 грудня 2020 року по 15 січня 2021 року, тривала обласна віртульна виставка «Різдвяні візерунки» та обласна віртуальна дитяча виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва «Різвяне диво», які були проведені Київським обласним центром народної творчості та культурно-освятньої роботи.




Децентралізація і культура


Децентралізація і культура: завдання – зберегти що маємо і наповнити змістом (зі спільної наради МКІП та Мінрегіону).








Збірник нот для бандури «Репертуар сучасного бандуриста»

З приємних новин розпочинається новий 2021 рік! Щойно отримали з видавництва надрукований наклад збірника нот для бандури «Репертуар сучасного бандуриста», який ми готували наприкінці минулого року. Новенькі, красиві примірники (ще пахнуть друкарською фарбою ), на які приємно дивитися і приємно тримати в руках - результат роботи професійної і згуртованої команди. 







«Нова радість»


На Київщині різдвяні свята зустрічають колядками та щедрівками, що лунають як дитячими, так і дорослими голосами майже у кожній домівці.

За підтримки управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради з 23 грудня 2020 року по 19 січня 2021 року Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи розпочато IV обласний дистанційний фестиваль різдвяних обрядодійств «Нова радість». 





Нехай не лякають вас січневі морози, адже ви завжди можеш зігрітися теплом і добротою близьких людей. Бажаємо в світле Різдво не думати про минулі невдачі і прикрощі - вони давно позаду, а в майбутньому вас вже чекають щирі усмішки, вірні друзі і найприємніші моменти! 

Любові, підтримки і кохання усім!







        Вітаємо усіх з Новим 2021 роком!

       Хай ЗДОРОВ'Я, МИР ТА ЛЮБОВ 

               не покидають нас, а примножуються!        

    Щастя та Божої благодаті!




2021

«Благословенні Миколаєм»


За підтримки управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради, з 07 грудня 2020 року по 20 грудня 2020 року, тривала обласна культурно-мистецька акція «Благословенні Миколаєм», яка була проведена Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи дистанційно. 








15 грудня 2020 року

За підтримки управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи для працівників клубних закладів Київської області, було організовано та проведено в програмі ZOOM онлайн-конференцію на тему: «Правове регулювання діяльності клубних закладів в умовах реформи децентралізації». 







09 грудня 2020 року


Величезне зацікавлення викликала онлайн-конференція на тему: «Долучення дітей до бандурного мистецтва в умовах розвитку сучасних технологій та діджиталізації суспільства», яку ми провели серед викладачів бандури та керівників ансамблів бандуристів за сприяння управління культури КОДА та Київської обласної ради.






 


07 грудня 2020 року

Працівники культури талановитої Київщини спільно з КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» вітають з Всеукраїнським Днем української хустки та приєдуються до флешмобу, так як з давніх давен українська хустка для українців була символом жіночості, оберегом, вірності й кохання. Збережемо наші традиції та звичаї!






З Днем Збройних Сил України!!!


 Вітаємо наше доблесне Українське Військо!!!                         

 Ви - наша гордість, честь і слава!!! 





04 грудня 2020 року


За підтримки Управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи було проведено обласну онлайн-конференцію на тему: «Фольклорний колектив, ансамбль української пісні: методологічні характеристики, жанрові і репертуарні відмінності» для керівників вокальних, фольклорних, хорових колективів, народних хорів на базі платформи ZOOM. 








Фестиваль сучасної хореографії «Дзиґа»

 

КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» за підтримки Управління культури КОДА та Київської обласної ради, з 16 листопада по 28 листопада, було проведено ІІІ Відкритий дистанційний обласний фестиваль сучасної хореографії «Дзиґа».











  1932-1933

«Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

  Заплачте разом, а не наодинці.

  Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

  Що мали зватись гордо - українці».

                          /Ніна Виноградська/


 В ці дні пом’янемо всіх тих, хто безневинно був замучений   страшним Голодом у 1932-1933 роках. Голодомор став актом   геноциду, який влаштував в Україні ненависний північно-       східний сусід, як покарання за непокору і небажання лізти в     ярмо колективізації і «братні обійми».

 Страшну ціну заплатив український народ за своє прагнення     до свободи…

                                                        Не забудемо. Не пробачимо…



День Гідності і Свободи

В честь величного свята Київський обласний центр народної творчості за підтримки Управління культури Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради проводить дистанційну культурно-мистецьку акцію до Дня Гідності і Свободи «Вільні творити майбутнє».





03 листопада 2020 року

Напередодні професійного свята Всеукраїнського працівника культури та аматорів народного мистецтва за ініціативи Управління культури КОДА та КЗ КОР «Київського обласного центру народної творчості» розпочинаємо творчий культурний марафон «Єдина культурна сім'Я». До якого долучилися сім новостворених районів Київщини: Білоцерківський, Броварський, Бучанський, Вишгородський, Фастівський, Бориспільський, Обухівський. Від кожного району будуть представлені відеопривітання.




День захисника України

Напередодні великого свята на території Національного музею-заповідника: «Битва за Київ у 1943 році» в с.Нові Петрівці відбувся обласний святковий захід присвячений цьому дню, організований Управлінням культури КОДА та Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи.







08 жовтня 2020 року

КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» організував проведення обласної zoom-конференції на тему: «Клубні заклади і громада – взаємодія у новому форматі».






Всесвітній день музики

Освоюємо нові технології! 1 жовтня 2020 року Київський обласний центр народної творчості провів онлайн-концерт за допомогою програми Zoom. Ця програма більш відома як засіб для проведення онлайн-конференцій. А чому б її не використати для проведення онлайн-концерту? – подумали ми і звернулися до кількох кращих аматорських колективів області з пропозицією участі в цьому творчому експерименті.






18 вересня 2020 року

В приміщенні Малої сесійної зали Київської обласної ради згідно річного плану КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» за сприяння та підтримки Київської обласної ради та Управління культури КОДА відбувся семінар на тему: «Діяльність клубних закладів Київської області в умовах децентралізації: проблеми та їх вирішення».




10 вересня 2020 року

Відбувся семінар: «Народне вокально-хорове мистецтво: стан та перспективи розвитку».







«Танець – Душа Народу»


На Київщині відбувся ІІІ дистанційний Обласний відкритий фестиваль народної хореографії «Танець – Душа Народу».

На жаль в цьому році захід був проведений дистанційно, але віримо, що ситуація обов’язково зміниться і фестиваль повернеться до звичайного формату.









«ФолькКрай»

Чи спека, чи холод, радість чи журба, а душа українська хоче співати! Бо з піснею легше, бо з піснею краще, бо пісня і заспокоїть, і звеселить, і надихне! Бо саме пісня є душею нашого Краю, в якій дзвенить багатоголосо вся вікова історія народу українського! Вона є тим джерелом, з якого ми щодень черпаємо натхнення! Тож, незважаючи ні на що, пісня має звучати!
І тому, Київським обласним центром народної творчості, був започаткований Перший Київський обласний відкритий фестиваль «ФолькКрай».





24 серпня 2020 року


    Щиро вітаємо із визначним святом  

      Днем Незалежності України!!! 

   Бажаємо успіхів і плідної праці на благо 

українського народу!

Нехай це свято додасть усім наснаги і творчих здобутків 

в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Від усієї душі зичимо кожній родині міцного здоров’я, 

щастя і благополуччя!!!





14 серпня 2020 року


Православний світ відзначає Медовий Спас, який ще називають Перший Спас. З сьогоднішнього дня починали збирати урожай маку, тому назвали його й Маковеєм, а потім святили у церкві. Також, в цей день освячують букети-обереги. Такий букет називають маковійчик. Він складається з польових трав і квітів – калини, соняшника, материнки, волошки, чорнобривців, м’яти, буркуна, колосків вівса, полину і обов’язково макових голівок.

Вітаємо усіх з Медовим Спасом! Нехай у вашому житті буде багато солодощів і сонця, тепла і надій. Нехай запаси відмінно зберігаються, а достаток буде на вищому рівні! Здоров’я вас хай не підводить і щастя часто в хату заходить!




«Бандура-душа» 

І знову звучить дзвінкоголоса бандура! Наш символ, наш інструмент, наша давня музична традиція – бандура – на повен голос зазвучала на ІІ обласному відкритому фестивалі кобзарського та бандурного мистецтва «Бандура-душа».
 






                                                                              


30 липня 2020 року


Директор КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи»  Олена Завальська взяла участь у етнографічній експедиції з метою ознайомлення з елементом нематеріальної культурної спадщини по бортництву до Іванківського району Київської області.

 






16 липня 2020 року


Колектив Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи на чолі з директором Оленою Завальською продовжує знайомитись з носіями нематерільної культурної спадщини Київськоі області, які є зберігачами елементів НКС та відтворюють їх.










Етно-садиба «У Зайчика»


В Україні зростає інтерес до вивчення сім’ї як соціально культурного явища, адже рід наш багатий традиціями, святами та обрядами, прекрасний духовністю.

Працівники Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, одним із напрямків, займаються вивченням, збереженням та розвитком традицій, свят та обрядів Київщини, які мають зайняти сьогодні провідне місце у формуванні національної культури Київської області. 




07 липня 2020 року


Святкування Івана Купала супроводжується безліччю традицій і звичаїв. Так, однією з таких вважається умивання росою, якій в цей день приписують особливі властивості. Умиватися потрібно вночі, а позитивний результат після цього можна побачити вранці. Ще однією популярною традицією є нічні купання, розпалювання багаття та стрибання через нього. Згідно з одним із переказів, той, хто стрибне вище всіх, проживе майбутній рік у здоров'ї та щасті.Дівчата в купальську ніч здійснюють свій обряд - пускання вінків по річці. У тому випадку, якщо вінок не потонув, а поплив як можна далі, його власника очікує швидке заміжжя і щасливе життя. Згадаємо, як у 2017 році святкували Івана Купала у Макарівському районі села Фасова. Дотримуючись народних традицій, народний фольклорний гурт "Барвінок", керівник Олексій Заєць, здійснили обрядове дійство з старовинними піснями, танцями, стрибаннням через вогонь та звичайно, плетіння вінків.



03 липня 2020 року



Відбулося Засідання президії Колегії управління культури, національностей та релігій Київської ОДА.

Серед учасників: керівництво та апарат управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, керівники обласних закладів культури області, музейні працівники Київщини.







01 липня 2020 року


З робочим візитом, виконуючий обов'язки начальника управління культури та релігії Київської облдержадміністрації, голова комісії з питань нематеріальної культурної спадщини Сергій Васильонок та директор КЗ КОР "Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи", заступник голови комісії з питань нематеріальної культурної спадщини Олена Завальська завітали до етно-садиби "У Зайчика" в с.Калинівці Васильківського району Київської області. 

Господар та керівник фольклорного гурту "Снівниця" Олексій Заєць, з задоволенням, провів екскурсію та розповів, як виникла ідея до створення етно-садиби. Етнограф зумів відродити та зберегти цінні скарби елементів нематеріальної культурної спадщини свого краю та є їх носієм. Фольклорний гурт "Снівниця" зі своїм керівником заспівали усім присутнім старинні пісні. Дякуємо Олексію за збереження та відродження традицій, звичаїв та за любов до української культури.



01 червня 2020 року


Діти – це наша радість, наша втіха, наше майбутнє, наш найдорожчий скарб. Вони наповнюють змістом і радістю наше життя. Дитинство – це чудова пора безтурботного життя, пора сподівань на все прекрасне і здійснення всіх мрій та бажань. Вітаємо з Днем захисту дітей! 

До Дня захисту дітей Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи підготовлена віртуальна виставка дитячих робіт декоративно-прикладного мистецтва.





«Лялька Київщини»

Віртуальна виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва, лялькарів «Лялька Київщини» відбулася за ініціативи Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої  роботи. Виставка, об’єднала як знаних майстрів, так і початківців Київщини.

Мета виставки – відродження та популяризація народної та авторської ляльки, іграшки, вивчення народних ремесел, а також виховання шанобливого ставлення до духовних цінностей.



«Жінка  – джерело любові»


В травні місяці, до Дня вишиванки, Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи проводив Обласну віртуальну виставку автентичного та стилізованого українського одягу Київщини: «Жінка – джерело любові». 

Метою виставки є відродження, популяризація, поширення традицій української культури та збереження історії українського жіночого одягу, ознайомлення з етнографічною і культурною спадщиною Київщини.




Ніколи знову...

Сьогодні травневі дні - Пам'яті і Перемоги, освячені кров'ю, слізьми і безкінечним героїзмом та любов'ю до своєї землі. Історично через віки і покоління козацька сила і дух, нескореність і гідність текли в жилах наших дідів і прадідів, які 1939-1945 роках віддали своє життя, знищуючи фашистського загарбника, очищуючи свою землю від ворожої наволочі для світлого і безхмарного життя майбутніх поколінь. 

Ми знаємо, пам'ятаємо і низько вклоняємося вам ВЕТЕРАНИ, ВОЇНАМ, тим хто сьогодні і тоді захищали суверенітет та незалежність своєї держави. 

Вічна пам'ять полеглим солдатам історії і сучасності! 

Слава Героям! Слава !Слава! Слава!



«Великодні передзвони»


Київщина за традицією розпочала писати писанки. 

Писанка це оберіг, який надає сил і життєвої енергії, народжує на землі щось нове, а також приносить у будинок здоров’я і достаток.

Напередодні великого та світлого свята Воскресіння Христового, Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи організував пленер для майстрів декоративного мистецтва по писанкарству.

В цей час, ми не можемо зібратися з майстрами Київщини разом, де вони поділилися б своєю майстерністю, провели б майстер-клас для тих, хто хотів би навчитися цьому мистецтву. Тому, аби відчути настрій свята, провели віртуальну виставку «Великодні передзвони» наших талановитих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Київщини.




10 березня 2020 року

Згідно Плану роботи КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» у Народному центрі культури «Зустріч» м.Переяслав, відбулася атестація аматорських колективів на предмет підтвердження (присвоєння) звання «народний» («зразковий»).

 


29 лютого 2020 року

За ініціативи КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» та за підтримки Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, Ірпінської міської ради, на Центральній площі м.Ірпінь, відбулося обласне фольклорно-етнографічне дійство «Колодій».
















20 лютого 2020 року

Згідно Плану роботи КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» у Будинку культури с.Глибоке Бориспільського району відбулася атестація аматорських колективів на предмет підтвердження (присвоєння) звання «народний» («зразковий»). 




18 лютого 2020 року 


За ініціативи КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» та за підтримки управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, у сесійній залі Київської обласної ради відбувся Обласний семінар з питань охорони нематеріально-культурної спадщини Київщини.





19 січня 2020 року


На Водохреща все навкруг звабливе,

Зимове свято наше особливе,

Води йорданської рукою я торкнусь,

Почую Господа, у вдячності схилюсь.                                            Опівночі великі чудеса:

Вщухає вітер і панує тиша,

І відкриваються усім нам небеса,

Прислухайся до вічного ти лишень.

Вода хвилюється, цілющою стає,

Добром, любов’ю заблищить краплина,

Всьому навколо сили додає.

17 січня 2020 року


Вже котрий рік поспіль, гостинна зала Вишгородського районного будинку культури «Енергетик» зустріла колективи на Різдвяній коляді «Ой радуйся, земле!». Глядачі з захопленням, п‘ять годин поспіль, спостерігали за виступами колективів.









11 січня 2020 року

За ініціативи управління культури національностей та релігій Київської ОДА, КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи та за підтримки відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради, відбувся традиційний ІV Обласний фестиваль Різдвяних обрядодійств «Нова радість» в Центральному будинку культури

м.Ірпінь, який гостинно приймав учасників та гостей заходу.





З Новим Роком та Різдвом Христовим!!!


Колектив Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи щиро вітає З Новим 2020 роком та Різдвом Христовим! Бажаємо ці традиційно світлі свята зустріти у радісній, доброзичливій, теплій атмосфері! 

Щоб у ваших домівках завжди панували добробут і злагода! 

Новий рік подарує світлу надію і великі сили, впевненість в завтрашньому дні, щоб кожен ранок починався з відчуття радості і задоволення! А світле новорічне свято нехай увійде у Ваше життя, принісши з собою достаток, тепло родинного вогнища, здоров’я та приємні сюрпризи!

День за днем, і крок за кроком! З Новим щастям, З Новим Роком!!!


Благословенні Миколаєм!!!


Від щирого серця вітаємо усіх зі Святим Миколаєм!
Давайте разом робити світ більш яскравішим, добрішим і людянішим! 
Нехай добрі вчинки, небайдужість і любов наповнюють наші серця, 
а хороші справи прикрашають кожний прожитий день.







 


11 грудня 2019 року


Директор Київського обласного центру народної творчості Олена Володимирівна Завальська разом з членами Атестаційної комісії (Заслужений діяч мистецтв України П.І.Ільченко, професор Інституту мистецтв Київського національного університету культури і мистецтв П.О. Андрійчук, Заслужена артистка України В. А. Синєок), були присутніми на засіданні президії Колегії управління культури, національностей та релігій, де представили 63 колективи Київської області для обговорення про присвоєння, переатистації (підтвердження звання) "народного" "зразкового" аматорських колективів.



13 січня 2018 року

13 січня у місті Буча, всі  православні миряни Київщини вітали  одне одного з найголовнішим християнським святом – Різдвом Христовим на ІІ обласному фестивалі різдвяних обрядодійств «Нова радість», в рамках якого також проходила демонстрація робіт майстрів народно-ужиткового мистецтва «Різдвяні візерунки».

18 листопада 2017 року

Театральна палітра... Її  яскраві фарби  б’ють в очі ,  крутиться голова, захоплює дихання, всередині як ніби щось наповнюється щастям  та після неї залишаються хороші спогади...

11 листопада 2017 року

«Малишкові стежки»  - обласний  фестиваль авторської пісні та поезії  імені Андрія Малишка. Він проходить раз в  два роки  в листопаді  саме в Малишковому краї, що зветься місто Обухів...

31 жовтня 2017 року

15 жовтня  у Богуславі  відбувся перший в області фестиваль кобзарського та бандурного мистецтва -  «Бандура-душа»...

Бандура-душа

1 жовтня 2017 року

1 жовтня  в  Міжнародний день Музики  на партнерній  площі Ірпеня  зібралися  20 духових  оркестрів  музичних шкіл та шкіл мистецтв, народні аматорські духові оркестри області, аби вкотре продемонструвати відданість багаторічним традиціям жанру...

24 вересня 2017 року

24 вересня в Ірпені відбулися урочистості з нагоди відзначення 85-річчя утворення Київської області «Благословенна Київщино моя».
Офіційну частину святкування День Київщини відзначили на центральній площі м.рпінь великим ярмарком-виставкою делегацій з усіх районів та міст області та святковим концертом за участю...

08 липня 2017 року

Великим фінальним акордом завершився марафон святкувань  Івана Купала  на Київщині ,обласним фольклорно-етнографічним фестивалем "Ржищівський вінок" у місті Ржищів. 

01 липня 2017 року

Галаслива  метушня біля  сільського будинку культури дає  відразу зрозуміти про велику подію. Адже не так часто в ньому  відбуваються такі масштабні заходи, тим паче,  Всеукраїнський фольклорний фестиваль "Пісня рідного краю".


12 червня 2017 року

«Київщина –колиска моєї душі»
Відзвучали оркестри, відспівали пісні та відтанцювали  шалену кількість живих та  яскравих танців творчі  аматорські  колективи Київщини, яка  в цьому році відзначає не багато - не мало,  а 85 років.


11 червня 2017 року

Ох , і щедрі вихідні вдалися на нагородження...
Відбулося нагородження переможців огляду-конкурсу читців ім. Т.Г. Шевченка.
Нагороди діждалися своїх володарів!


3 червня 2017 року

3 червня в м. Біла Церква пройшов гала-концерт  Х   обласного огляду - конкурсу хорових колективів  імені Кирила  Стеценка під чудовим гаслом  «Кришталево - прозора  духовна  чистота співу».